Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

Jechał po zmroku przez las. Od razu chwycił za telefon

79
Podziel się

Jeden z kierowców przejeżdżających po zmroku przez las w okolicach Giżycka, zauważył przebiegające przez drogę liczne stado jeleni. Mężczyzna od razu chwycił za telefon.

Jechał po zmroku przez las. Od razu chwycił za telefon
Jeden z kierowców przejeżdżających po zmroku przez las w okolicach Giżycka, zauważył przebiegające przez drogę liczne stado jeleni. (Facebook)
bFdTNOUl

Pan Marcin jechał wieczorową porą przez drogę w okolicy lasu w pobliżu Giżycka. Niespodziewanie przed maską samochodu pojawiły się przebiegające jelenie. Kierowca wyjął telefon i zaczął nagrywać zwierzęta. W trakcie trwającego ponad pół minuty nagrania przez jezdnię przebiegło ok. sześćdziesięciu jeleni.

Jelenie przebiegające przez drogę, okolice Giżycka. Nocą trzeba szczególnie uważać, jak się widzi jakieś zwierzę przy drodze. Przeważnie w krzakach jest ich zdecydowanie więcej i mogą wybiec jak te na filmiku - czytamy na facebookowym profilu "Lubuscy Łowcy Burz", gdzie opublikowano nagranie.
bFdTNOUn

"Piękne stado. Takie widoki tylko w lubuskim spotkałam. Wiele razy jeździłam poza nasze województwo i nigdzie nie widziałam. A u nas nie jednokrotnie różnej wielkości stada", "Piękna gromadka", "Mega widok, spore stado" - zachwycają się internauci w komentarzach.

Jelenie występują na terenie całej Polski. Posiadają bardzo rozwinięty węch i słuch oraz wrażliwy wzrok. Samca jelenia nazywa się bykiem, samicę zaś łanią. Samiec nosi na głowie poroże, które co roku w okolicach lutego zrzuca, by ponownie na wiosnę wykształcić nowe.

Gdy poroże rośnie, pokryte jest miękką i delikatną skórą, podobną do zamszu, zwaną scypułem. Jeleń jest dużo większy od sarny - dorosły byk może ważyć nawet 10 razy więcej niż kozioł, ma około 1,50 m w kłębie. Jesienią odbywają się gody jeleni, zwane rykowiskiem.

bFdTNOUt

Stado łań, zwane chmarą, podczas rykowiska pilnowane jest przez doświadczonego byka. Odstrasza on inne samce swoim daleko niosącym się po lesie rykiem. Jeśli to nie pomaga, dochodzi do walki o przywództwo nad chmarą łań. Bronią samców jest wtedy poroże. Jelenie są zwierzyną łowną.

Zobacz także: Pogoda w weekend. Wrócą cieplejsze temperatury? Prognoza z IMGW
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdTNOUO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(79)
Szpaku
2 dni temu
ooo, jelenie, a to Ci ciekawostka. nigdy żem nie widział takich zwierzont
Kitajec
2 dni temu
Dla takich widoków warto do myśliwych strzelac
czub
2 dni temu
Jelnie pędziły na Wiejską.
bFdTNOUP
Furman
2 dni temu
Zobaczył to przed maską a maska miała co najmniej 50mb. dziennikarz za 3 grosze
Roziu
2 dni temu
To nie sa jelenie.
Jjcrub
2 dni temu
W czym tu doszukiwać się sensacji, na codzień taka sytuacja się zdarza. Dno artykuły
zdolnyślązak
2 dni temu
Szkoda mi myśliwych z Dolnego Śląska (okolice puszczy zgorzeleckiej). Przez lata, dzięki konsekwentnej i wzorowo realizowanej gospodarce łowieckiej dochowali się populacji jeleni, lepszej niż gdziekolwiek. Teraz, wskutek kar naliczanych przez Nadleśnictwa i, przede wszystkim, wilki z przepięknych chmar zostało smętne wspomnienie. Szkoda. Takie chmary, jak ta na filmie będą coraz rzadsze.
noc
2 dni temu
jelenie(chmara łań) mogłyby napisać idziemy sobie, a tu nadjeżdża samochód
Jej
2 dni temu
Przecież to sarny, a nie jelenie
jaś nieoświec...
2 dni temu
Być może to wilki przeganiają te stada.
Normalny
3 dni temu
Wolę taki news niż wakacje celebrytów na Zanzibarze. A powiem szczerze że nie widziałem nigdy takiego dużego stada w Polsce. Myślałem że tak po 5-6 sztuk a tu popatrz.
uczen
3 dni temu
No coz,piesi maja teraz PIERWSZENSTWO
sds
3 dni temu
o łał ale news ...
bFdTNOUH
Mania
3 dni temu
Na drodze do Purdy (niedaleko Trękuska) jak wyjechałam zza zakrętu, to zobaczyłam stado jeleni - przebiegały przez szosę. Natychmiast zaczęłam liczyć - było 16, nie wiem, ile przebiegło wcześniej. Kilka kilometrów dalej przechodziły dziki, 9 sztuk i trzeba chwilę poczekać, bo zawsze jest jakiś maruder.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić