aktualizacja 

45-latce zmarła mama. Kobieta poszła na zakupy z jej kartą

382

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wałbrzyskiej komendy zatrzymali 45-letnią kobietę, która posługiwała się kartą kredytową zmarłej matki. Kobieta płaciła nią za zakupy oraz wykonywała przelewy bankowe, chociaż nie była do tego uprawniona. Zatrzymanej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

45-latce zmarła mama. Kobieta poszła na zakupy z jej kartą
Zdjęcie ilustracyjne. (Policja)

Funkcjonariuszy z Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) o sprawie powiadomił bank, który zarejestrował aktywność karty należącej do osoby zmarłej. Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że to 45-letnia córka zmarłej kobiety świadomie, nie będąc w tym momencie do tego osobą uprawnioną, pięciokrotnie skorzystała z karty płatniczej, płacąc za zakupy i dokonując przelewów bankowych.

W wyniku przestępczej działalności powstały straty na kwotę ponad 3 tys. złotych. 45-letniej mieszkańce powiatu wałbrzyskiego grozi nawet ośmioletni pobyt za kratami więzienia - informuje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz także: Zimowa fala uchodźców z Ukrainy? Ekspert nie ma wątpliwości

Policjanci przypominają, że rodzina powinna zgłosić w banku, że posiadacz konta zmarł i zwrócić jego kartę płatniczą. Pieniądze znajdujące się na jego koncie trafią do spadkobierców zgodnie z postanowieniami postępowania spadkowego po jego zakończeniu. Posługiwanie się kartą zmarłej osoby jest przestępstwem.

Policjanci kryminalni z Wałbrzycha zatrzymali ostatnio także mężczyznę, który od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Pierwszy dotyczył sprawy z 2011 roku. Wtedy to mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych za jazdę w stanie nietrzeźwości. Drugi roku 2013 i uchylania się w tym czasie przez 39-latka od obowiązku alimentacyjnego

Wałbrzyszanin trafił już do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju, celem odbycia zasądzonej przez sąd kary łącznej 2 lat pozbawienia wolności.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić