50-letni Polak aresztowany we Włoszech. Wpadł nad jeziorem Garda
Włoska policja zatrzymała 50-letniego Polaka, który wypoczywał wraz z rodziną nad jeziorem Garda. Jak się okazało, mężczyzna ma do odbycia karę 15 lat więzienia i był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania. Wakacje nad malowniczym jeziorem zakończył w kajdankach.
Dla 50-letniego Polaka wakacje nad malowniczym jeziorem Garda we Włoszech zakończyły się w nieoczekiwany sposób. Jak podaje Interia, powołując się na włoskie media, mroczna przeszłość 50-letniego Polaka wyszła na jaw, gdy ten zameldował się w jednym z lokalnych ośrodków wypoczynkowych.
Okazało się, że Polak w 2019 roku został skazany na 15 lat więzienia w związku z przestępstwami narkotykowymi, których dopuścił się w latach 90-tych. W związku z tym mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.
Gdy personel ośrodka wprowadził nazwisko 50-latka do systemu, również włoska policja dowiedziała się, gdzie przebywa poszukiwany Polak.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Wspiął się na wieżę Eiffla. Świadek od razu chwycił za telefon
Polak aresztowany we Włoszech
Co ciekawe, mężczyzna na co dzień pracuje w Niemczech i choć był poszukiwany od kilku lat, ręka sprawiedliwości dosięgła go dopiero podczas wakacyjnego wyjazdu. Policjanci zjawili się w pokoju hotelowym 50-latka.
Jak podaje Interia, mężczyzna został przewieziony do aresztu, a jutro (13 sierpnia) stanie przed sądem apelacyjnym.
Europejski nakaz aresztowania, wydany przez organy sądowe jednego z państw członkowskich, umożliwia skuteczne ściganie przestępców na terenie całej UE. W poniedziałek 12 sierpnia szczecińscy policjanci zatrzymali trzyosobową rodzinę, ukrywającą się przed polskim oraz niemieckim wymiarem sprawiedliwości.