Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

52-latek i 25-latka zatrzymani na jachcie. Akcja w Gdańsku

272

Policjanci z Gdańska zatrzymali 52-latka, który cumował jacht w niedozwolonym miejscu. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany, pod wpływem alkoholu i nie ma uprawnień do sterowania. Dodatkowo w spodniach miał kokainę, o czym sam poinformował funkcjonariuszy. Pasażerka łodzi w plecaku także miała narkotyki.

52-latek i 25-latka zatrzymani na jachcie. Akcja w Gdańsku
52-letni sternik pływał jachtem po alkoholu i narkotykach. Grozi mu surowa kara (Policja)

Do zdarzenia doszło w sobotę 1 czerwca, przed godz. 7 rano. Policjanci zatrzymali do kontroli jacht motorowy, który odcumował z nadbrzeża w miejscu, w którym cumowanie jest zakazane.

W trakcie interwencji okazało się, że podczas kontroli sternik nie ma patentu żeglarskiego. Dodatkowo 52-letni mieszkaniec Malborka był pod wpływem 0,4 promila alkoholu i figurował jako osoba poszukiwana przez sąd w Malborku celem odbycia 20 dni pozbawienia wolności za wykroczenie kierowania pojazdem w stanie po użyciu... alkoholu.

Podczas dalszych czynności policjanci w kieszeni spodni sternika znaleźli woreczki strunowe z białym proszkiem. Mężczyzna oświadczył, że jest to kokaina. Kolejne porcje tego narkotyku funkcjonariusze znaleźli w plecaku 25-letniej pasażerki łodzi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagranie rozpaliło sieć. Warszawska policja w akcji. "Boją się"
Z uwagi na podejrzenie, że 52-latek może być pod wpływem narkotyków, została mu pobrana krew do badań pod kątem obecności środków odurzających w organizmie - podkreśla gdańska policja.

Surowe kary dla 52-latka i 25 latki w Gdańsku

52-latek z Malborka i 25-latka z Gdańska zostali zatrzymani. Mężczyzna usłyszał zarzut za podsiadanie 2 porcji kokainy, a kobieta usłyszała zarzut za posiadanie 5 porcji kokainy.

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu wodnym pod wpływem narkotyków grozi do 3 lat więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami. Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny oraz sądowy zakaz.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić