Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 

6 dni wolnego. Kiedy wypada wielkanocna przerwa szkolna 2024?

10

Nadchodzą święta wielkanocne. To najważniejsze święto dla katolików, ale również czas na regenerację. Kto może liczyć na więcej dni wolnych?

6 dni wolnego. Kiedy wypada wielkanocna przerwa szkolna 2024?
(Unsplash, Kenny Eliason)

W okresie świąt Wielkanocy ludzie często spędzają czas wolny na różnorodne sposoby, zależnie od swoich tradycji, preferencji i kultury. Jednym z popularnych sposobów jest przygotowanie się do świąt poprzez dekorowanie domów i ogrodów pisankami, bukszpanem, gałązkami wierzby i kwiatami wiosennymi, co tworzy atmosferę radości i oczekiwania na zbliżające się święta.

Wiele rodzin gromadzi się przy wielkanocnym stole, gdzie delektują się tradycyjnymi potrawami, takimi jak barszcz z jajkiem, żurek, pieczeń, kiełbasa czy sernik. To okazja do wspólnego dzielenia się opowieściami, tradycjami i przeżyciami. W niektórych regionach organizowane są także publiczne wydarzenia, takie jak jarmarki wielkanocne, festyny czy konkursy kulinarno-dekoratorskie, które przyciągają zarówno mieszkańców, jak i turystów, zapewniając dodatkową rozrywkę i możliwość integracji społecznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wyjątkowe odkrycie pod Opatowem. Złoty skarb przeleżał wieki pod ziemią

Aby w pełni móc cieszyć się wolnym czasem trzeba go najpierw zaplanować. Na najwięcej dni wolnych w najbliższym okresie świątecznym mogą liczyć uczniowie szkół, a także niektórzy studenci, w zależności od grafiku swojej uczelni.

W aktualnym roku szkolnym wielkanocna przerwa świąteczna rozpocznie się w czwartek 28 marca i potrwa do wtorku 2 kwietnia włącznie. Oznacza to, że uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mieć blisko tydzień wolnego, bo 6 dni, a wrócą do zajęć w środę 3 kwietnia.

Jeśli chodzi o uniwersytety, to kwestia dni wolnych w okresie świątecznym jest różna i zależna od decyzji rektoratów. W niektórych przypadkach przerwa może trwać nawet półtora tygodnia, bądź tydzień, o ile zajęcia nie zakończą się w piątek lub sobotę. Warto więc sprawdzać komunikaty uczelni, by uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić