o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Skandal w szkole św. Andrzeja. Matka usłyszała, co mówią nauczycielki

184
Podziel się

Nauczyciele w szkole podstawowej w brytyjskiej miejscowości Kettering śmiali się z 6-letniej dziewczynki, która ma w szyi rurkę tracheotomijną, dzięki której może funkcjonować. Jak mówili pracownicy szkoły, ten sprzęt "wywołuje u nich odruchy wymiotne".

Skandal w szkole św. Andrzeja. Matka usłyszała, co mówią nauczycielki
Nauczyciele śmiali się z 6-letniej dziewczynki (Getty Images, Facebook, 2021 Getty Images)
bEIFLFFN

Do szokującego zdarzenia doszło w szkole podstawowej Św. Andrzeja w miejscowości Kettering w hrabstwie Northamptonshire. Trzy nauczycielki głośno rozmawiały o rurce tracheotomijnej, którą 6-letnia uczennica szkoły musi mieć założoną 24 godziny na dobę i tylko dzięki niej może oddychać i normalnie funkcjonować.

Wyśmiali 6-latkę z rurką w szyi

Nauczycielki miały narzekać, że ten sprzęt na szyi 6-latki powoduje u niej mdłości. Przez pomyłkę nagranie, na którym pracowniczki szkoły drwią z dziewczynki, zostało wyemitowane na żywo na Facebooku i obejrzało je ponad 12 tys. osób.

bEIFLFFP

Zobaczyła go również matka dziewczynki, co wywołało u niej ogromne oburzenie. Oskarżyła ona szkołę o brak tolerancji wobec niepełnosprawności jej córki. Dyrekcja szkoły od razu przyznała się do winy i przeprosiła, ale oburzona matka 6-letniej Willow, 34-letnia Becky Wardiell, powiedziała, że nagranie pozostawiło ją z uczuciem "szoku i złości".

"Przyprawia mnie o mdłości"

Szkoła wszczęła wewnętrzne śledztwo w sprawie szokującego zdarzenia. Jak ustalono, nauczycielki korzystały z Facebook Live w sobotę, w trakcie przygotowań do szkolnej wycieczki. W nagraniu rozmawiali o tym, że nauczyciele muszą zapewniać pomoc medyczną dzieciom.

bEIFLFFV

Jedna z nauczycielek miała powiedzieć: "Ja myślę o zmianie maski dla Willow. Ponieważ jej dopasowanie jest okropne". Inna zwróciła uwagę na rurkę w szyi dziewczynki. Powiedziała: "Przyprawia mnie o mdłości. Nie mogę na to nawet patrzeć". Po czym inna dodała: "Nie dlatego pracujesz w tym zawodzie, aby patrzeć na rurkę tracheotomijnej". Na filmiku słychać później śmiech kobiet.

Dziewczynka wymaga całodobowej opieki

Matka 6-letniej Willow powiedziała, że jej córka ma założoną rurkę w szyi od 4 miesiąca życia. Dziewczynka urodziła się 16 tygodni za wcześnie i nadal ma spore problemy zdrowotne, które wymagają całodobowej opieki. Jak się okazało, wszczęto już śledztwo, w efekcie czego trzech nauczycieli zostało odsuniętych od prowadzenia zajęć.

bEIFLFFW

Mama dziewczynki wciąż nie potrafi zrozumieć, jak nauczycielki mogły się tak zachować. "Willow jest śliczną, szczęśliwą dziewczynką. Ludzie na takich stanowiska powinni dbać o takie dzieci i nie mówić o nich tak, jak mówili" - cytuje matkę 6-latki "Daily Mail".

Zobacz także: Małe zainteresowanie lekcjami religii? Dyrektorka szkoły odpowiada. „Widać to wyraźnie”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIFLFGq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(184)
Gość
3 tyg. temu
To jest właśnie zagranica wielki świat ubogich umysłowo ludzi takich jak Brytole
Taka prawda
3 tyg. temu
Podłe zachowanie i tu nie ma dyskusji.Znieczulica i egoizm to jest domena naszych czasów.W zachodniej Europie dochodzijuż do tego że poddaje się eutanazji dzieci chore psychicznie a w Islandi nie rodzą się dzieci z zespołem dawna.Wszyscy piękni młodzi pod linijkę tak jak sobie Hitler wymarzyĺ.Pewnie ta pani jest niewrażliwa na krzywdę ludzką ale istagramie pokazuje się jak płacze że paznokieć jej się zĺamał.
Didi
3 tyg. temu
A ja jestem Pielęgniarka i oglądam kilkanaście takich rurek tygodniowo .... I nawet wykonuje toaletę tychże rurek i nie mam mdłości... współczuję wszystkim ludziom , którzy muszą żyć z tym urządzeniem.... No ale dzięki temu żyją , tylko co to za życie...
bEIFLFGr
Niezadowolony...
3 tyg. temu
Nauczycielki za takie zachowanie powinni zostać dyscyplinarnie zwolnione ze szkoły i zakaz wykonania zawodu
Parawan migda...
3 tyg. temu
Życie to nie tylko rurki z kremem
Migdał
3 tyg. temu
Życie to nie tylko rurki z kremem
Wędrowniczka
3 tyg. temu
Są sytuacje,kiedy nauczyciele nie zachowują się profesjonalnie i empatycznie w stosunku do dzieci. Również i dzieci bywają wobec siebie okrutne i agresywne. Wszystkiego jednak uczą się w domu, w szkole, w środowisku, w którym żyją a głównie przez media. Smutny obraz RZECZYWISTOSCI,w której królują i rządzą pieniądze, znieczulica, brak wrażliwości na człowieka sprawia, że stajemy się coraz bardziej ubodzy w ludzkie uczucia i żyjemy bardzo powierzchownie. Nadać życiu sens i wiarę w dobro człowieka to rola rodziców i szkoły, no i może kościoła ' dla wierzących...nie żyjmy byle jak!
pszczoła
3 tyg. temu
Uważam,że nauczycielki zachowały się mało profesjonalnie. Nie rozumiem,dlaczego od razu wszyscy nauczyciele są żli?
Ula55
3 tyg. temu
Mój syn jest osobą niepełnosprawną i wiele razy słyszał słowa od nauczycieli ,których nie powinien usłyszeć . Mianowicie podaje przykład:nie jestem instytucja charytatywna by cię uczyć ,postawie ci dwóje ,ale uczyć cię nie będę .itp. Oni są podli i bez serca . Myślą ,że są bogami . Wstyd i hańba .
Dora
3 tyg. temu
Nie znam nauczyciela który byłby dobry dla dzieci oni przychodzą do pracy jak za kare.Obecnie trochę się nie dziwię przy rządach tego psychopaty Czarnka.Zak mi dzieci że muszą to wszystko znosić i uczyć się tyłu rzeczy które w życiu się nie przydadzą do niczego.One przychodzą do pracy to już są wściekłe.To tacy ludzie powinni zmienić zawód.
Przybylska
3 tyg. temu
Obecne szkoły to jedne z najbardziej parszywych placówek urzędniczych. Zabijają kreatywność w dzieciach i stosują tresurę. Powinno przywrócić się dawne szkoły i system nauczania.
NARÓD POLSKI
3 tyg. temu
Takie zachowanie jest również w polskich szkołach i robią tak nauczyciele osoby niby bardziej dojrzałe wstyd politycy czy kler są nie lepsi to oszołomy
Zygazyga
3 tyg. temu
Większość ludzi współczuję takiemu dziecku, ale też czuje lekkie obrzydzenie. Jednak poprawność wymaga, żeby się do tego nie przyznawać. Obłuda dziś jest wymagana.
bEIFLFGj
Pieniądz i sz...
3 tyg. temu
Wszystkich kiedyś Bóg po kara! Moja była nauczycielka teraz to warzywo a taka była nie przyjemna zawsze wszystkich biednych uczniów katowała dosłownie bo rodzice nie dawali na szkołę albo mieli po kimś stare książki zawsze brała uczniów do tablicy żeby zadać pytania z dupy których nawet najlepsi w klasie nie wiedzieli a żeby tego było mało to nie kończyło się na jednym pytaniu tylko na paru i czasami 3 pały na raz. Nie chce tego pisać ale tak zrobię niech jej łóżko twardym będzie do końca życia wybaczcie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić