aktualizacja 

7-letni Filip zagryziony przez psa. Szokujące ustalenia

Koszmar rozegrał się w miejscowości Komorów w okolicach Rawy Mazowieckiej (woj. łódzkie). Pies rzucił się na siedmiolatka. Nieprzytomne dziecko znalazła matka. Mimo godzinnej walki o życie chłopca, nie udało się go uratować. Jak podkreśla "Super Express", na podwórku przebywały dwa psy, choć były zamknięte w kojcu. Nie wiadomo, jak się wydostały.

7-letni Filip zagryziony przez psa. Szokujące ustalenia
7-letni Filip zagryziony przez psa. Szokujące ustalenia (PSP w Rawie Mazowieckiej)

Tym dramatem żyli wszyscy okoliczni mieszkańcy. W lutym około godz. 16 chłopiec wyszedł na podwórko. Obok znajdowały się psa, zamknięte w budzie. Jedna z hipotez mówi o tym, że 7-letni Filip otworzył im furtkę.

Nie wiadomo, czy od razu doszło do ataku. Ciało siedmioletniego chłopca po pół godzinie znalazła matka. Na miejsce jako pierwsi dotarli policjanci i to oni próbowali najpierw ratować dziecko.

Akcja ratunkowa trwała kilkadziesiąt minut, ale życia chłopca nie udało się niestety uratować. Lokalne media informowały, że siedmiolatek miał liczne rany na głowie i szyi. Pies z wyglądu ma być mieszańcem z cechami owczarka niemieckiego. Ratownicy musieli wezwać dodatkowe karetki, aby pomogli rodzicom, którzy zasłabli na skutek szoku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Tak wygląda strajk w liceum, w którym uczyła Agata Duda. Relacja reportera WP

Dlaczego 7-latek zginął?

Jak podkreśla "Super Express", śledczy z Rawy Mazowieckiej czekają na opinię behawiorysty, co umożliwi im zakończenie postępowania ws. zagryzienia 7-letniego Filipka z Komorowa przez psa.

Biegły ma wypowiedzieć się w temacie potencjalnej agresji i zachowania zwierząt, które przebywają obecnie na obserwacji w specjalnym ośrodku pod Warszawą.

Nieopodal miejsca tragedii znaleziono miecz zabawkę, który był cały pogryziony. Być może chłopiec, chcąc pobawić się z psami, nieświadomie sprowokował ich atak - wyjaśnia Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci chłopca.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić