7 miesięcy po powodzi. Tak wygląda Kłodzko. "Aż przeszły mi ciary"
W poniedziałek (5 maja) jedna z użytkowniczek TikToka podzieliła się nagraniem z Kłodzka. Dzięki niemu dowiadujemy się, jak obecnie wygląda miejscowość, przez którą 7 miesięcy temu przetoczyła się powódź.
TikToka obiega nagranie zarejestrowane przez panią Judytę. Kobieta odwiedziła Kłodzko i postanowiła pokazać, jak obecnie wygląda ta miejscowość. Nadal widać ślady po wielkiej wodzie.
Kłodzko 7 miesięcy po powodzi 😞 - napisała autorka nagrania.
Czym właściwie jest wolność słowa? Czy potrzebne nam są regulacje?
Film ma 57 sekund. Kobieta pokazała m.in. kościół mieszczący się przy ul. Grottgera. Jednocześnie zaprezentowała okolicę. Przeszła też obok Nysy Kłodzkiej.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Czytaj także: Kłodzko pod wodą. Rekord stanu wód z 1997 roku pobity
Na nagraniu widzimy poza tym szereg budynków, na których wciąż obecne są ślady po powodzi.
Widać, że sporo pracy i serca włożyli w to miasto ludzie, ale nadal witryny i pomieszczenia stoją puste i schną - podkreśliła pani Judyta w komentarzach.
Pokazała, jak wygląda Kłodzko. "Serce boli"
W komentarzach uaktywniło się wielu internautów. Co piszą?
"Byłam w Kłodzku w jeden dzień majówki. Strasznie przykro mi się na to wszystko patrzyło, chociaż samo miasto naprawdę jest piękne 🙂 Mam nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normy", "Niewyobrażalna tragedia", "Matko, aż przeszły mi ciary 😞 Byłam podczas powodzi i straszny widok", "Byłam w Kłodzku na święta wielkanocne, serce boli jak się patrzy" - czytamy.
Czytaj także: Kłodzko po przejściu kataklizmu. Przerażający widok
Powódź w Kłodzku miała miejsce 15 września 2024 roku. Była to jedna z najpoważniejszych katastrof naturalnych w historii miasta, przewyższająca nawet tzw. "powódź tysiąclecia" z 1997 roku.
W wyniku intensywnych opadów deszczu oraz przerwania tamy w Stroniu Śląskim, Nysa Kłodzka wystąpiła z brzegów, zalewając centrum Kłodzka. Poziom wody osiągnął rekordowe 798 cm, co stanowiło 150 cm więcej niż w 1997 roku. Woda wdzierała się do miasta w zastraszającym tempie, zalewając ulice i budynki, a samochody były porywane przez nurt.
Czytaj także: Tak wygląda Kłodzko po powodzi. Krajobraz jak po wojnie