Kamil Różycki
Kamil Różycki| 
aktualizacja 

78-latek sprzeciwił się Władimirowi Putinowi. Sam rozpoczął protest

To, że w Rosji nie wszyscy zgadzają się z obecną władzą, wiadomo nie od dziś. Niestety zdecydowana większość tych ludzi, z powodu brutalnego traktowania przeciwników Kremla decyduje się na milczenie. Wyłamać się z tego trendu postanowił starszy Rosjanin, który rozpoczął jednoosobowy protest.

78-latek sprzeciwił się Władimirowi Putinowi. Sam rozpoczął protest
Starzec z Permu sam rozpoczął protest przeciwko Putinowi (Twitter, perm36)

Przed kilkunastoma dniami Władimir Putin został zaprzysiężony na kolejną kadencję. W tym czasie wielokrotnie udowadniał, że jest w stanie zniszczyć niemal każdego przeciwnika swojej polityki. Z tego też powodu, śmierć ponieśli, chociażby Aleksjej Nawalny czy brutalnie zabity niedaleko kremla Borys Niemcow.

Rozpoczęta w 2022 roku eskalacja konfliktu w Ukrainie, pokazała także kolejną mroczną twarz Putina. To właśnie na jego rozkaz w pierwszych dniach wojny w całej Rosji brutalnie tłumiono protesty sprzeciwiających się Rosjan. Wielu z nich w konsekwencji wyrzucano z pracy czy uczelni.

Nic więc dziwnego, że Władimir Putin niemal całkowicie zdołał zastraszyć ten wielomilionowy naród. Mimo to wciąż są nieliczne osoby, które nie boją się wyrażać dezaprobaty dla poczynań Kremla. Wśród nich bez wątpienia jest jeden starzec, który zdecydował się na jednoosobowy protest.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Oskarżają się nawzajem o agenturę. Ekspert: dochodzi do absurdu

Miał odwagę by zaprotestować do samego Władimira Putina

Mężczyzna swój sprzeciw skierował bezpośrednio w stronę prezydenta Federacji Rosyjskiej. Na niewielkiej białej kartce, napisał on "Panie Putinie! Nuklearne ćwiczenia są dyplomatyczną paniką?". Jest to reakcja na coraz liczniejsze ćwiczenia z wykorzystaniem broni atomowej, która ma być swego rodzajem straszaka w kierunku Zachodu.

Postawa 78-letniego mężczyzny jest godna pochwały. Niewielu jest takich, którzy w policyjnym kraju decydują się na tak mocny przekaz. Jego spore męstwo dodatkowo podkreśla fakt, że za podobne przejawy buntu, wielu Rosjan zostało umieszczonych na co najmniej kilka lat w więzieniach.

Nie wiadomo jak potoczyły się dalsze losy tego starszego człowieka. Niewykluczone, że nawet jeśli nie spotkał się ze zdecydowaną reakcją służb, sprawiedliwość wymierzyli mu inni Rosjanie. W kraju nie brak bowiem tych, którzy z wręcz obsesyjnym uwielbieniem traktują postać Władimira Putina.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić