8 tys. ludzi wyszło na ulice. "Módlmy się za kapłanów"

221

W sobotę 20 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Wojowników Maryi. Tym razem w Rzeszowie. Dedykowane było ojcom oraz synom, którzy licznie przyjechali na Podkarpacie. Organizatorzy szacują, że w spotkaniu wzięło udział ok. 8 tys. osób.

8 tys. ludzi wyszło na ulice. "Módlmy się za kapłanów"
Wojownicy Maryi przeszli ulicami Rzeszowa. (diecezja.rzeszow.pl)

Spotkanie rozpoczęło się od procesji różańcowej ulicami Rzeszowa, następnie odbyła się msza pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Wątroby, podczas której kazanie wygłosił ksiądz Dominik Chmielewski.

W drugiej części spotkania odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której męska wspólnota modliła się o miłość i trwałość relacji pomiędzy ojcami i synami.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 8 tysięcy mężczyzn w przedziale wiekowym 18-50 lat, którzy z uśmiechem, ogromną radością i różańcem w dłoni, manifestują swoją wiarę oraz przynależność do Kościoła - informuje diecezja rzeszowska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Abp Marek Jędraszewski krytykuje UE. Ks. Kobyliński: dyskusja jest barwna, ale nie merytoryczna

Ks. Dominik Chmielewski podczas kazania prosił o modlitwę m.in. za kapłanów. - Módlmy się za kapłanów i władze, bo bez świętych kapłanów i władz działających zgodnie z wolą Bożą nie może być pomyślności dla Ojczyzny, Narodu - mówił.

Gniew Boży to dopuszczenie, by skutki i konsekwencje grzechów dotknęły je czyniących. Dotyczy to nie tylko pojedynczej osoby, ale też całych narodów, na co mamy wiele przykładów w Starym Testamencie. Bóg w swoim miłosierdziu powołuje jednak również sprawiedliwych, nawołujących do opamiętania i nawrócenia. Miejmy oczy i uszy otwarte - podkreślił.

"Módlmy się za kapłanów, władze i narody świata, abyśmy się opamiętali i realnie byli wierni nauce Pana Boga!"- dodają Wojownicy Maryi.

Wojownicy Maryi to Maryjna wspólnota męska, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn, odbywających się w Lądzie. Opiekunem duchowym wspólnoty Wojownicy Maryi jest jej założyciel ks. Dominik Chmielewski.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić