9-latek stracił rodziców w wypadku. Od tego czasu nie może mówić

143

Mały Tymek stracił oboje rodziców w okropnym wypadku. Sam 9-latek doznał poważnych obrażeń i czeka go długa i kosztowna walka o zdrowie. Chłopca wspiera teraz babcia. - Jestem zrozpaczona! - mówi kobieta.

9-latek stracił rodziców w wypadku. Od tego czasu nie może mówić
Mały Tymek stracił rodziców. Teraz walczy o zdrowie (PAP, siepomaga.pl)

Do tragedii doszło 24 sierpnia na drodze krajowej w miejscowości Zajączkowo Tczewskie (woj. pomorskie). Samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. Za kierownicą volkswagena siedział tata Tymona Daniel, obok jechała jego żona Asia. Chłopiec siedział z tyłu.

Na miejsce przybyły ekipy ratunkowe oraz śmigłowiec LPR. Niestety mama Daniela poniosła śmierć na miejscu. 9-latek wraz z tatą zostali przetransportowani do szpitala, gdzie podjęto desperacką walkę o ich życie. Obrażenia ojca były zbyt poważne, mężczyzna wkrótce zmarł.

Tymek stracił oboje rodziców i walczy o zdrowie

Na szczęście życie chłopca udało się uratować, jednak Tymek nadal mierzy się z ciężkimi problemami zdrowotnymi i cały czas przebywa w szpitalu, wymaga całodobowej opieki. Dziecko wspiera babcia. Kobieta wyznała, że 9-latek ma bezwład nóg i unieruchomioną prawą rękę. Nie jest w stanie też samodzielnie jeść i nie mówi.

Wiem, że Tymon rozpoznaje mój głos w telefonie. Gdy z powodu infekcji nie mogłam pojechać do niego do szpitala, pojechała do niego ciocia, która przy Tymku zadzwoniła do mnie. Powiedziałam do niego wtedy: "Tymuś, babcia niedługo przytuli Cię i wycałuje. Wszystko będzie dobrze, obiecuje Ci!". On mnie wtedy tak bardzo szukał wzrokiem i płakał! - pani Mirosława poinformowała na stronie zbiórki na leczenie dziecka.

Babcia chłopca wyznała, że choć straciła własne dziecko, nie może w tej sytuacji się rozsypać. Walczy o zdrowie wnuka i jest przekonana, że Tymek w końcu wydobrzeje. By jednak mogło do tego dojść, potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. Kobieta nie jest w stanie samodzielnie jej sfinansować i prosi o pomoc.

- Dzięki Wam mogę odzyskać Tymcia, a to dla mnie najważniejsze na świecie - powiedziała kobieta. Na portalu siepomaga.pl uruchomiona została zbiórka na leczenie 9-latka.

Zobacz także: Gwałtowny skok liczby zakażeń COVID-19. Arłukowicz: czwarta fala się rozpędza
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić