aktualizacja 

91-latek odebrał... 15. dyplom uniwersytecki. Teraz idzie na "emeryturę"

10

91-letni Włoch Leonard Altobelli dokonał czegoś niesamowitego! Ostatnio odebrał 15. dyplom uniwersytecki. Mężczyzna jest najstarszym na świecie studentem, z czego bardzo się cieszy. Zdążył jednak dojść do wniosku, że już wystarczy nauki.

91-latek odebrał... 15. dyplom uniwersytecki. Teraz idzie na "emeryturę"
Leonard Altobelli (X, Rai Radio 1)

91-letni Leonard Altobelli odebrał piętnasty dyplom uniwersytecki! Tytuł magistra kryminologii uzyskał na wydziale prawa Uniwersytetu w Foggii.

Mężczyzna sam o sobie mówi, że jest "najstarszym studentem na świecie". Prawie całe życie poświęcił na naukę na różnych kierunkach.

Co - poza kryminologią - zdołał ukończyć? Za sobą ma m.in. prawo, nauki polityczne, literaturę, filozofię, pedagogikę, rolnictwo, technologię żywienia, turystykę, historię, biotechnologię, a także archeologię. Zdobył też dyplomy z kursów z zakresu medycyny sportowej, ale i prawa sanitarnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Caroline Derpienski skromnie o sobie: "Jestem polską Paris Hilton"

Do 70. roku życia pracował jako lekarz pierwszego kontaktu. W 1984 roku w mieście Faggio pełnił funkcję burmistrza.

Najstarszy student zwrócił się do młodych

W związku z ukończeniem studiów 91-latek zwrócił się do młodych. - Mówię młodym ludziom, żeby kochali wszystko, co robią. Aby podchodzili do swojej pracy z uśmiechem i spokojem - powiedział, cytowany przez m.in. Corriere del Mezzogiorno

Zapowiedział też, że to jego ostatnie studia. Teraz rozpoczyna "studencką emeryturę". Resztę życia chce poświęcić pisaniu.

Jestem najstarszym studentem na świecie, ale teraz, po zdobyciu tego stopnia mam zamiar się zatrzymać. Chciałbym zostawić dla przyszłych pokoleń wspomnienia o tym, co zrobiłem i dlaczego to zrobiłem. Teraz poświęcę się pisaniu - podsumował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić