"99 proc. nowych zgonów na COVID-19 to osoby niezaszczepione". Porażające dane

149

Anthony Fauci, jeden z najbardziej znanych amerykańskich lekarzy i ekspertów ds. COVID-19, poinformował o obecnej sytuacji epidemicznej w USA. Powiedział, że ponad 99 proc. zgonów z powodu koronawirusa to osoby niezaszczepione.

"99 proc. nowych zgonów na COVID-19 to osoby niezaszczepione". Porażające dane
Dr Anthony Fauci radzi się szczepić (Getty Images)

W Stanach Zjednoczonych odnotowuje się wzrost zakażeń nowy wariantem koronawirusa. Dr Anthony Fauci powiedział, że będzie bardzo trudno zapobiec kolejnej fali, ponieważ odporność zbiorowa jest na "smutnym i tragicznym" poziomie.

Amerykanie nie chcą się szczepić

Kolejne stany wprowadzają konkursy i nagrody, które mają zachęcić do sczepienia się. Gubernator Ohio ogłosił cotygodniową nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów i stypendia studenckie na cały rok, aby zachęcić do przyjęcia szczepionki. Niestety bezskutecznie.

Takie rozwiązania niewiele pomagają. Według sondaży opublikowanych przez ABC News 86 proc. Demokratów i tylko 45 proc. Republikanów otrzymało przynajmniej jedną dawkę. Zwolennicy Donalda Trumpa uważają, że eksperci, w tym Fauci, wyolbrzymiają zagrożenie nowy wariantem, żeby zmusić do zaszczepienia się.

Fauci powiedział, że w takich sprawach jak pandemia powinno się odłożyć politykę na bok i walczyć ze wspólnym wrogiem. Dodał, że z 10 tys. czerwcowych zgonów aż 99,2 proc. to osoby niezaszczepione.

Żadna szczepionka nie jest idealna. Ale kiedy mówisz o możliwości uniknięcia hospitalizacji i śmierci, to naprawdę przykre i tragiczne. Większości [zgonów] można było uniknąć, zapobiec im - oświadczył dla NBC News.
Zobacz także: Pociąg bez toalety z Zakopanego do Trójmiasta. "Jest to wpadka ze strony przewoźnika"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić