A jednak się spotkali! Wiadomo, o czym rozmawiał Duda z Bidenem

16

Szczyt NATO. Andrzej Duda jednak spotkał się z prezydentem USA Joe Bidenem, choć podejrzewano, że ostatecznie do tego nie dojdzie. O czym rozmawiali? Po ich spotkaniu pojawiło się zaskakujące zdjęcie, które obiegło polski Internet!

A jednak się spotkali! Wiadomo, o czym rozmawiał Duda z Bidenem
Andrzej Duda jednak spotkał się z Joe Bidenem! (PAP/EPA)

Andrzej Duda i Joe Biden jednak spotkali się. Poinformował o tym szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP. Rozmawiali o "współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa militarnego i ekonomicznego".

Rozmowa Prezydenta RP i Prezydenta USA odbyła się na zaproszenie strony amerykańskiej i dotyczyła współpracy polsko-amerykańskiej w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa militarnego i ekonomicznego naszego regionu - podaje Krzysztof Szczerski (Twitter).

Do spotkania Andrzeja Dudy i Joe Bidena miało nie dojść

Co najciekawsze - do spotkania PAD i POTUS-a miało nie dojść. Informował o tym w ubiegłym tygodniu Zbigniew Rau, szef MSZ.

Niestety, przyjeżdżająca do Europy delegacja amerykańska z prezydentem Bidenem na czele jest do tego stopnia zaaferowana jego spotkaniem z Władimirem Putinem, że nie znalazła czasu na organizację spotkań z sojusznikami ze wschodniej flanki. Nie jest więc także planowane spotkanie prezydenta Dudy z prezydentem Bidenem - mówił kilka dni temu ("Rzeczpospolita").

W Brukseli trwa szczyt NATO. Liderzy będą rozmawiać m.in. o stosunkach z Chinami i Rosją. 16 czerwca natomiast Joe Biden spotka się z Władimirem Putinem w Rosji.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić