Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aniela Siwek
|

Abonament RTV. Będą kontrole i wysokie kary

15
Podziel się

Trwają kontrole w sprawie abonamentu RTV. Są przeprowadzane przez pracowników Poczty Polskiej. Kary mogą być naprawdę wysokie.

Abonament RTV. Będą kontrole i wysokie kary
Jeśli zakupiłeś ostatnio telewizor, możesz spodziewać się kontroli. (Pixabay)
bEKvUcuZ

Trwają kontrole abonamentu RTV. Głownie chodzi o osoby, które w ostatnim czasie zakupiły telewizor, ale zgłosiły go do rejestru i nie płacą. Kary mogą być naprawdę dotkliwe.

Abonament RTV płacić powinni wszyscy, którzy posiadają radio lub telewizor. Opłata jest zawsze naliczana raz, bez względu na to ile odbiorników posiadamy.

bEKvUcvb

Kontrolerzy zapukają w pierwszej kolejności do osób, które w ostatnim czasie zakupiły telewizor. Będzie sprawdzane, czy zgłosiły go do rejestru i nie unikają płacenia abonamentu RTV.

Zobacz także: Usługi cyfrowe zdrożeją? "Konsument końcowy nie zapłaci więcej za abonament"

Opłata miesięczna za odbiornik radio wynosi 7 zł. Rocznie wydajemy zatem 84 zł. Stawka za telewizor i radio wynosi 22,70 zł. Płacąc co miesiąc, wydajemy 272,40 zł rocznie.

bEKvUcvh

Od 2021 roku będą obowiązywały nowe stawki. Za radio 7,50 zł (90 zł za cały rok) oraz 24,50 zł za radio i telewizor.

Osoby, które abonament RTV płacą jednorazowo, a nie co miesiąc mogą liczyć na zniżkę. Wtedy kwota jest obniżana o 10 proc. Taniej jest również, gdy od razu za kilka miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKvUcvC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Laser
rok temu
A może taki temat: Kto z obecnych posłów, senatorów, ministrów nie płaci abonamentu. Czy jest ktoś w stanie to sprawdzić. Byłoby to interesujące.
Dfg
rok temu
Jestem gwałcony przez oczy jakimś Zenkiem,braćmi Mroczek itp. do tego niezliczone ilości reklam, i mam za to jeszcze płacić, NIGDY.
Ttttttt
rok temu
A kto zapłaci Kowalskiemu za to że ogląda reklamy pomimo tego że nie ma na to ochoty.
bEKvUcvD
JC13
rok temu
PREZESI NIE MAJĄ NA KOSMICZNE KWOTY PREMI I PĘSJI A CO CHCĄ NAS COFNĄĆ DO ŚREDNIOWIECZA .JAKA OPŁATA ZA POSIADANIE RADJA CZY TELEWIZORA ZA POSIADANIE TELEFONU TEŻ NIECH ZRBIĄ PODATEK. BĘDZIEMY PŁACIĆ PODATEK OD PODATKU HAMY MUSZĄ TRWONIĆ PIENIĄDZE PODATNIKÓW JAK DŁUGO TO PTRWA?
Jola
rok temu
Niech zrobia porzadek z tym abonamentem a nie tylko ci co od 40 lat placa i dalej ich sie sciga a reszta sie smieje .ciekawe jak bedzie z 70 milionami za wybory czy poczta befzie sie domagav zwrotu
Marek
rok temu
A jak kupię telewizor i powiem że jestem za Pis to też muszę płacić abonament?
Karol
rok temu
Nie będę placił.Niech obniżą sobie pobory.Taka pani Cholecka bierze 40 tys.zł miesięcznie a takich jak Ona jest wielu.Kurski otrzymał 2 mld zł to niech opłacają. Nie oglądam tych pisowskich stacji tv1,tv2 ,info itd.
bamrtrans @pl
rok temu
Mnie przypomina Hitlerowskie okupacyjne czasy gdzie jezdzili I z prolongatorem iza posiadanie radia wyslali do Auschwidz Panie Kurski Co Pan nato
Sofia
rok temu
A jak sprawdzą , że ktoś kupił telewizor ? Przecież jest RODO. Będą jechać za kimś do domu? A jeśli to na prezent?
Tivi
rok temu
Kogo to obchodzi?
Gg123
rok temu
Kara będzie 500,albo krotność tej sumy.
Tamara
rok temu
Co za biorobot pisał tego paszkwila. Polska język, trudna język.
Brajan
rok temu
Kontrolera nie wpuszczę do domu gdyż w Polsce panuję pandemia a kontroler może chorować bezobjawowo i mnie zarazić i wtedy mogę umrzeć.
bEKvUcvv
Andrzej
rok temu
przestańcie bredzić o kontrolach i karach. jedynie głupcy tacy jak ja, którzy nie wymeldowali odbiorników , a na apel Tuska przestali płacić, podlegają kontroli, a właściwie ściganiu należności, reszta ma w du.. abonament i ..... ma rację
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić