Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Strzelał do listonosza. To nie koniec. Prawda o 16-latku ze Śląska wyszła na jaw

51

Policja z Tarnowskich Gór (woj. śląskie) zatrzymała 16-latka, który strzelał do listonosza. Chłopak od ponad roku znęcał się nad swoją matką i młodszym rodzeństwem. Obecnie przebywa w policyjnej izbie dziecka.

Strzelał do listonosza. To nie koniec. Prawda o 16-latku ze Śląska wyszła na jaw
(Policja)

Na komendę w Tarnowskich Górach (woj. śląskie) wpłynęło zgłoszenie, że ktoś strzela z wiatrówki do listonosza. Kiedy patrol przyjechał na miejsce, mężczyzna wskazał okno kamienicy, z którego padły strzały.

Funkcjonariusze ustalili, że strzały oddał 16-latek. Użył plastikowych kul. Jak wyznał, zrobił to "dla zabawy".

Kiedy policja chciała przekazać nastolatka w ręce matki, ta odmówiła. Wtedy na jaw wyszło, że 16-latek się nad nią znęca. Przemoc w rodzinie trwała od ponad roku i 36-latka bała się własnego syna.

Zobacz także: Kłótnie, wyzwiska i groźby. Gorąca atmosfera podczas spotkania z Andrzejem Dudą

Policja po porozumieniu z sądem rodzinnym zabrała chłopaka do policyjnej izby dziecka. Tam spędził ostatnią noc. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Niezwykle rzadko zdarza się, że rodzic powiadomi odpowiednie służby o tym, że jego pociecha znęca się nad nim, tym bardziej, gdy dziecko nie ma jeszcze 18 lat. Apelujemy do rodziców, aby informowali służby o takich sytuacjach po to, aby w porę zareagować i pomóc rodzinie rozwiązać problem - apelują policjanci z Tarnowskich Gór. 
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić