o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Strzelał do listonosza. To nie koniec. Prawda o 16-latku ze Śląska wyszła na jaw

18
Podziel się

Policja z Tarnowskich Gór (woj. śląskie) zatrzymała 16-latka, który strzelał do listonosza. Chłopak od ponad roku znęcał się nad swoją matką i młodszym rodzeństwem. Obecnie przebywa w policyjnej izbie dziecka.

Strzelał do listonosza. To nie koniec. Prawda o 16-latku ze Śląska wyszła na jaw
(Policja)
bDYLULYl

Na komendę w Tarnowskich Górach (woj. śląskie) wpłynęło zgłoszenie, że ktoś strzela z wiatrówki do listonosza. Kiedy patrol przyjechał na miejsce, mężczyzna wskazał okno kamienicy, z którego padły strzały.

Funkcjonariusze ustalili, że strzały oddał 16-latek. Użył plastikowych kul. Jak wyznał, zrobił to "dla zabawy".

bDYLULYn

Kiedy policja chciała przekazać nastolatka w ręce matki, ta odmówiła. Wtedy na jaw wyszło, że 16-latek się nad nią znęca. Przemoc w rodzinie trwała od ponad roku i 36-latka bała się własnego syna.

Zobacz także: Kłótnie, wyzwiska i groźby. Gorąca atmosfera podczas spotkania z Andrzejem Dudą

Policja po porozumieniu z sądem rodzinnym zabrała chłopaka do policyjnej izby dziecka. Tam spędził ostatnią noc. O jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

bDYLULYt
Niezwykle rzadko zdarza się, że rodzic powiadomi odpowiednie służby o tym, że jego pociecha znęca się nad nim, tym bardziej, gdy dziecko nie ma jeszcze 18 lat. Apelujemy do rodziców, aby informowali służby o takich sytuacjach po to, aby w porę zareagować i pomóc rodzinie rozwiązać problem - apelują policjanci z Tarnowskich Gór. 
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYLULYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
gość
8 miesięcy temu
A czego dobrego on się w tej izbie dziecka nauczy?
Pklak
11 miesięcy temu
To ten dzieciak po tej Izbie dziecka wyjdzie na tyle zdemoralizowany że z całą pewnością popełni serie kolejnych przestępstw. W Polsce resocjalizacji nie występuje tylko demoralizacja. Po wyjściu pewnie kogoś zabije albo pobije i tak to będzie się toczyć.
wik70
11 miesięcy temu
od roku się znęcał....i co dopiero teraz interwencja jak strzelał? Bandzior w izbie dziecka? Od 15 roku można odpowiadać za niektóre przestępstwa jak dorosły więc potraktujcie go jak dorosłego. On doskonale wiedział co robi a skoro się znęcał to gdzie były wtedy odpowiednie służby i instytucje służby, Śmieszy mnie przepis,że znęcających się nad rodzinami można ścigać tylko gdy będzie zawiadomienie ze strony poszkodowanych. Skoro wiadomo i są dowody na znęcanie -dochodzenie z urzędu. Rodziny się boją a do wyjaśnienia czy do rozprawy zamyka się mniejsze przestępstwa. Kiedy wreszcie system będzie chronił poszkodowanych a nie oprawców i bandytów
bDYLULYP
Artur
11 miesięcy temu
pamiętam te młode uśmiechnięte matki dumnie prowadzące swoje wózki z pociechami ,dzieci dorosły uśmiech gdzieś znikł a w oczach pojawiły się łzy i troska
Many
11 miesięcy temu
Wychowanie bezstresowe,zawsze sie klanial i dziendobry mowil,dac mi tu tego STRONGMANA na jeden dzien a zrobie z niego papieza albo go utluke
Tata
11 miesięcy temu
No to jak go mamusia wychowała. Ja widzę wieczne pretensje do nauczycieli ze strony rodziców. Przekupywanie nauczycieli, kupowaniu wszystkiego 6 latkom od ajfonow zaczynając. Bo moje dziecko ma wszystko czego pragnie a potem podrośnie i jak nie dasz to wprld. Widzę to codziennie na ulicach, rodzice trochę kasy dostali coś tam zarobili i potem takie wyniki. Bravo mamuśka
pawel
11 miesięcy temu
a z religii miał same piątki , i takie ładne prezenty dostał na " pierszom komunie świentom" ...
elear
11 miesięcy temu
w Krakowie też jest taki "żartowniś" ale ma się dobrze i nikt go nie ściga ...
Kot Trojański
11 miesięcy temu
Wychowanie bezstresowe jednak się sprawdza.
Taka prawda
11 miesięcy temu
Izba dziecka dla 16 letniego bandziora. Coś tu jest nie tak. Powyżej 15 roku życia prawo powinno traktowaax każdego jak dorosłego.
Feliks
11 miesięcy temu
Najskuteczniejsze są dawne metody: guma i wąskie drzwi.
asd
11 miesięcy temu
tak to jest jak dzieci robia dzieci a w naszym panstwie jeszcze ci za to placa
werf3
11 miesięcy temu
Poczta Polska powinna być cała odstrzelona za pomaganie w podrabianiu kart wyborczych
bDYLULYH
JUT
11 miesięcy temu
Sama była dzieckiem jak urodziła więc wychowała jak umiała.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić