o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Abonament RTV. Na kogo polują kontrolerzy? Do kogo przyjdzie kontrola?

27
Podziel się

W Polsce trzeba płacić abonament RTV. Kontrolerzy wyruszyli właśnie na "polowanie" na osoby, które nie płacą abonamentu RTV. Kogo odwiedzi kontrola? Sprawdziliśmy, na kogo polują kontrolerzy. Jak się okazuje, bardzo łatwo znaleźć się na ich "czarnej liście".

Abonament RTV. Kontrolerzy szukają tych, którzy nie płacą abonamentu radiowo-telewizyjnego
Abonament RTV. Kontrolerzy szukają tych, którzy nie płacą abonamentu radiowo-telewizyjnego (Pixabay)
bEJNljph

Abonament RTV. Kogo odwiedzi kontrola?

Kontrolerzy sprawdzają, kto płaci abonament RTV. Jak donosi Fakt.pl, trwa właśnie "polowanie" na osoby, które kupiły telewizor, ale go nie zarejestrowały. Kara może wynieść równowartość 30-miesięcznych abonamentów, czyli 681 zł.

Po zakupie telewizora lub radia odbiornik należy zarejestrować w ciągu 14 dni w placówce pocztowej lub przez internet. Jeśli ktoś nie dopełnił lub nie dopełni tego obowiązku, może spodziewać się kontroli.

bEJNljpj

Abonament RTV - kto jest zwolniony z opłat?

kto może wystąpić o zwolnienie z opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego? Abonamentu RTV nie muszą płacić osoby, które ukończyły 75. rok życia, osoby zaklasyfikowane do I grupy inwalidzkiej, kombatanci, którzy są inwalidami wojennymi bądź wojskowymi, a także osoby, które ukończyły 60. rok życia i pobierają emeryturę nie wyższą niż 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Aby zostać zwolnionym z opłat abonamentowych muszą w urzędzie Poczty Polskiej przedstawić dokumenty, które uprawniają ich do zwolnienia z płacenia abonamentu RTV i złożyć stosowne oświadczenie.

bEJNljpp

Abonament RTV 2020 roku. Poczta Polska podaje stawki

Ile trzeba zapłacić za abonament RTV w 2020 roku? Ile wynoszą stawki? Miesięczny abonament radiowo-telewizyjny wynosi 22,70 zł, natomiast abonament za sam odbiornik radiowy 7 zł.

  • Opłata za 1 miesiąc za odbiornik radiofoniczny wynosi 7,00 zł. Jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 84,00 zł.
  • Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 22,70 zł. Jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 272,40 zł.
  • Przy wnoszeniu opłat za więcej niż jeden miesiąc, można otrzymać zniżkę.
  • Opłata za abonament RTV jest stała, niezależnie od liczby posiadanych telewizorów i odbiorników radiowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJNljpq

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEJNljpK
KOMENTARZE
(27)
karl
rok temu
a skąd wezmą moje dane
Hahahahah
rok temu
Kupilem takze pralke,odkurzacz,mikrofale -to takze sprzet domowy - to powinienem takze zaplacic abinament -paranoja
alpc.
rok temu
A ci redaktorzy za publikowanie chamstwa bioa z naszych podatków 2 mld i jeszcze abonament. Niech ustala to że spółkami stacji w tym Trwam i Radio Maryja i niech oni odprowadzają kasę od tych opłat.
bEJNljpL
Staszek
rok temu
To ciekawe w PRL_u nikt się nie madrowal wszyscy placili abonament bo była i jest oplata za odbior programu kto go stworzył.Dziś nikomu nic nie pasuje za wyjatkiem tylko brać a rzad ma tylko dawać i dla wielu macicieli i tak jest zły.Nie daj Boże rzadow PO.
Bolek
rok temu
Telewizja zwana polską jest spółką prywatną prawa handlowego jak i ta cała poczta polska, tzw abonament to wymuszenie rozbójnicze!
Małgorzata
rok temu
Jasne, bo muszą mieć pieniadze na pensje dla prezenterów. A skad oni wiedzą, że kupiłam nowy telewizor. Zresztą bez nakazu nie mam obowiązku wpuścić nikogo do domu.
Emilia34
rok temu
Dlaczego mam płacić abonament telewizyjny jak za kablowe muszę płacić i to też nie mało jeszcze trochę to za to że masz kibel w domu będziesz musiał płacić to jest chore dla mnie
Anonim
rok temu
Tylko ciekawe jak kontroler wykona swoją robotę skoro nie ma prawa wejść do mojego domu.
Bosman
rok temu
Mogą mnie cmoknąć nie oglądam pisowskiej tv.
Trawiarz
rok temu
To jak brać opłatę za powódź... Trawnik podlany to płać. Niech płacą Ci co emitują sygnał! Rząd tak nisko upada ze nabiera mordą mułu.
Abonament
rok temu
Gdzie są PiS owskie obiecanki że zrobią porządek z abonamentem tylko mówią nic nie robią !!!!
Nie podatny
rok temu
Piszecie bujdy , żeby podrażnić ludzi , a to tylko spadnie poczytność waszych artykułów ,hehe🤣🤣🤣
Tak pytam
rok temu
A 2mld z podatków na rekompensatę za mniejszy abonament to ścięta?
bEJNljpD
Rozbawiony
rok temu
A jak kupuje za gotówkę to ciekawe skąd mają moje dane. W takim razie chce 500 na dziecko którego nie mam ale mam coś dzięki czemu dziecko mogę mieć.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić