Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Wybory prezydenckie 2020. Łukasz Szumowski zgłosił poprawki do projektu PiS

7

Minister zdrowia zabrał głos na temat projektu dot. wyborów prezydenckich 2020. Łukasz Szumowski przedstawił cztery propozycje poprawek. Dotyczą kwestii bezpieczeństwa w czasie pandemii COVID-19 i sposobu przeprowadzenia głosowania.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił swoje pomysły na wybory prezydenckie 2020
Minister zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił swoje pomysły na wybory prezydenckie 2020 (PAP)

Wciąż nie wiadomo, kiedy odbędą się wybory prezydenckie 2020. Minister Jadwiga Emilewicz, Łukasz Schreiber i poseł Przemysław Czarnek przedstawili własne propozycje poprawek, przygotowane przez grono ekspertów. Łukasz Szumowski także zdecydował się wyrazić swoją opinię.

Wybory prezydenckie 2020. Łukasz Szumowski zaproponował cztery poprawki

Łukasz Szumowski chce, aby w przypadku zagrożenia epidemiologicznego jako minister zdrowia mógł wydać rozporządzenie. Wirtualna Polska podaje, że w konsekwencji na terenie gminy dotkniętej COVID-19 miałoby się odbyć obowiązkowe głosowanie korespondencyjne.

Minister zdrowia chce, by obywatele mogli zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego. Zdaniem Łukasza Szumowskiego powinni mieć na to co najmniej pięć dni roboczych. Według ustaleń PAP polityk uważa też, że dla uproszczenia procedury należy utworzyć przynajmniej jedną skrzynkę zwrotną na 750 zgłoszonych osób.

Minister wyraził również chęć zaangażowania się w opracowanie rozporządzenia w sprawie trybu odbierania kopert. Obecnie tę funkcję pełni jedynie szef MSWiA. Chodzi o zwrotne odpowiedzi od wyborów, którzy właśnie odbywają domową kwarantannę lub są chorzy i izolują się w warunkach domowych.

Zobacz także: Zobacz też: Wybory 2020. Kamil Bortniczuk: odpowiednie organy państwa zajmą się sprawą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić