o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

"Aborcja to normalny zabieg medyczny". Gorąco po debacie w PE

46
Podziel się

W Parlamencie Europejskim odbyła się we wtorek debata na temat zakazu aborcji w Polsce. Po debacie dyskusja przeniosła się do sieci. Na Twitterze doszło do wymiany zdań między Patrykiem Jakim (PiS) a Sylwią Spurek (Zieloni).

"Aborcja to normalny zabieg medyczny". Gorąco po debacie w PE
Sylwia Spurek stwierdziła, że "aborcja to normalny zabieg medyczny". Na jej wypowiedzi zareagował Patryk Jaki. (Getty Images)
bEBXZiGd

Debata w Parlamencie Europejskim toczyła się pod hasłem "Faktyczny zakaz aborcji w Polsce". Podczas spotkania doszło do wymiany opinii na temat orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prawa kobiet do przerwania ciąży z wadami letalnymi.

Prawo do aborcji: Spurek kontra Jaki

Podczas debaty Patryk Jaki (PiS), przemawiając w imieniu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR), mówił, że w PE "każdy ma swoje prawa, poza dziećmi, które są posądzone o niepełnosprawność".

bEBXZiGf
Kto dał wam prawo do decydowania, które życie jest lepsze, a które gorsze? Wielu Polaków nie dzieli życia na życie lepsze i życie gorsze. I powiem wam więcej: my tego się nie wstydzimy – stwierdził Jaki.

Sylwia Spurek, przemawiająca w imieniu Zielonych, mówiła natomiast o kontroli rządu PiS nad Trybunałem Konstytucyjnym.

To nie orzeczenie, ale polityczny zamach na fundamentalne prawo kobiet do decydowania o sobie - stwierdziła europosłanka.
bEBXZiGl

Po debacie batalia słowna między Spurek a Jakim przeniosła się mediów społecznościowych. Spurek podkreślała, że "aborcja to normalny zabieg medyczny".

Aborcja to normalne świadczenie medyczne i tak powinna być postrzegana przez prawo. Oczekuję, że KE podejmie działania w tym kierunku i wykorzysta wszystkie dostępne narzędzia, aby ochronić kobiety w Polsce. Czas się kończy! – napisała Spurek na Twiterrze.

Patryk Jaki nie pozostawił wypowiedzi bez komentarza.

bEBXZiGm
Jeżeli Pani poseł zdecyduje się kiedyś na dziecko (czego z serca życzę) i szybko zobaczy u lekarza rączki, nóżki, bijące serce, a dziś już nawet drukarka 3D wydrukuje twarz maleństwa - zrozumie Pani, że aborcja to nie jest to samo co usunięcie brodawki - napisał na swoim profilu.
Zobacz także: Sylwia Gregorczyk-Abram o aborcji. "Prokuratura na rybkę wysyła pisma do szpitali"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBXZiGG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
och
7 miesięcy temu
Mengele też tak twierdził.
XXX
7 miesięcy temu
Gdyby matka tej kobity myślała i robiła tak jak ona,to by nie było komu robić zadymy, bo po prostu by ich nie było!!!!Spłynęli by ze ściekami!!!!!
Ubolewam
7 miesięcy temu
Że też jej mamusia tego nie wiedziała !
bEBXZiGH
kierowca tacz...
7 miesięcy temu
jeśli lekarz może być rzeźnikiem to rzeźnik może być lekarzem
Hmm
7 miesięcy temu
A ja jestem za aborcją. I eutanazją. Jak ktoś chce zakończyć swoje życie w miarę łagodny sposób to niech ma do tego prawo.
qwerty
7 miesięcy temu
Jak ją widzę to jestem za eutanazją.
Jajeczko
7 miesięcy temu
ta pani tak mocno walczy o aborcje bo ma za złe swoim rodzicom, że jej nie wyskrobali....
tragedia
7 miesięcy temu
moda na zabijanie rośnie, Ciekawe po co walczymy z Covidem? pewnie dlatego, że dorośli płaca podatki a dzieci nie narodzone nie płaca i dlatego można je zabijać. - znowu chodzi o kasę. Niektórzy odkleili się o ziemi i są już bogami i chcą a decydować o ludzkim życiu. to pierwszy krok do upadku człowieka.
wojciech1602
7 miesięcy temu
Aborcja to wyjątkowe okrutne zabójstwo człowieka, który nie może się obronić (nawet krzykiem z bólu który jest mu zadany przez pseudo lekarza poprzez rozczłonkowanie jego ciała). Aborcja to przestępstwo.
Oczywiście
7 miesięcy temu
Spurkowa robi sobie co tydzień aborcję ,dla zdrowotności.
Janek
7 miesięcy temu
Wielka szkoda ze mamusia tego czegoś, nie zrobiła ten normalny medyczny zabieg
Grz
7 miesięcy temu
Myśląc jak ta pani , trzeba będzie stwierdzić , że eutanazja na która może się załapać z określonych, przez takich jak ona i jej podobni, przyczyn medycznych w swej starości - to też zwykły zabieg medyczny
Dagmara
7 miesięcy temu
Za chwilę pedofilia też będzie czymś normalnym. Moja 11 letnia córka w szkole na zajęciach edukacji seksualnej miała wpajane, że gdy ojciec dotyka swoją córkę w miejscach intymnych, to uczy ją w ten sposób reakcji jej ciała, Jezu ludzie otwórzcie oczy. bo jeszcze nigdy nie czuliście się tak wolni będąc tak zmanipulowanym człowiekiem!!
bEBXZiGz
Realistka
7 miesięcy temu
Może lepiej zajmijcie się tematem, dlaczego to Kaczora pilnuje 150 policjantów codziennie? Pewnie to dziecko z probówki, które nie może być osierocone.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić