"Aborcja to normalny zabieg medyczny". Gorąco po debacie w PE

106
Podziel się:

W Parlamencie Europejskim odbyła się we wtorek debata na temat zakazu aborcji w Polsce. Po debacie dyskusja przeniosła się do sieci. Na Twitterze doszło do wymiany zdań między Patrykiem Jakim (PiS) a Sylwią Spurek (Zieloni).

"Aborcja to normalny zabieg medyczny". Gorąco po debacie w PE
Sylwia Spurek stwierdziła, że "aborcja to normalny zabieg medyczny". Na jej wypowiedzi zareagował Patryk Jaki. (Getty Images)

Debata w Parlamencie Europejskim toczyła się pod hasłem "Faktyczny zakaz aborcji w Polsce". Podczas spotkania doszło do wymiany opinii na temat orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prawa kobiet do przerwania ciąży z wadami letalnymi.

Prawo do aborcji: Spurek kontra Jaki

Podczas debaty Patryk Jaki (PiS), przemawiając w imieniu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR), mówił, że w PE "każdy ma swoje prawa, poza dziećmi, które są posądzone o niepełnosprawność".

Kto dał wam prawo do decydowania, które życie jest lepsze, a które gorsze? Wielu Polaków nie dzieli życia na życie lepsze i życie gorsze. I powiem wam więcej: my tego się nie wstydzimy – stwierdził Jaki.

Sylwia Spurek, przemawiająca w imieniu Zielonych, mówiła natomiast o kontroli rządu PiS nad Trybunałem Konstytucyjnym.

To nie orzeczenie, ale polityczny zamach na fundamentalne prawo kobiet do decydowania o sobie - stwierdziła europosłanka.

Po debacie batalia słowna między Spurek a Jakim przeniosła się mediów społecznościowych. Spurek podkreślała, że "aborcja to normalny zabieg medyczny".

Aborcja to normalne świadczenie medyczne i tak powinna być postrzegana przez prawo. Oczekuję, że KE podejmie działania w tym kierunku i wykorzysta wszystkie dostępne narzędzia, aby ochronić kobiety w Polsce. Czas się kończy! – napisała Spurek na Twiterrze.

Patryk Jaki nie pozostawił wypowiedzi bez komentarza.

Jeżeli Pani poseł zdecyduje się kiedyś na dziecko (czego z serca życzę) i szybko zobaczy u lekarza rączki, nóżki, bijące serce, a dziś już nawet drukarka 3D wydrukuje twarz maleństwa - zrozumie Pani, że aborcja to nie jest to samo co usunięcie brodawki - napisał na swoim profilu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Sylwia Gregorczyk-Abram o aborcji. "Prokuratura na rybkę wysyła pisma do szpitali"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić