Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Lekarz chce wykorzystać wyrok Trybunału. Wystąpił o wyrównanie 500+

82
Podziel się

Na niebywale kreatywny pomysł wpadł lekarz z Zielonej Góry. Medyk wystąpił z wnioskiem o wyrównanie świadczenia 500+ za okres ciąży. Chce w ten sposób wykorzystać wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Lekarz chce wykorzystać wyrok Trybunału. Wystąpił o wyrównanie 500+
(Facebook)
bEEDSurp

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wzbudził wiele kontrowersji. Robert Górski postanowił wykorzystać jego postanowienia w bardzo kreatywny i innowacyjny sposób. Lekarz i radny z Zielonej Góry, który prywatnie jest tatą trojaczków, wystąpił o wyrównanie 500+ za okres ciąży.

O sprawie Roberta Górskiego poinformował portal Interia.pl. Wyrównanie 500+ za okres ciąży trojaczków stanowiłaby aż 9 tysięcy złotych. Radny z Zielonej Góry złożył w tej sprawie wniosek do urzędu miasta 2 lutego. W dokumencie napisał, że w związku z publikacją wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020, z którego wynika, że zarodek jest dzieckiem poczętym, prosi o wyrównanie świadczenia z programu "Rodzina 500+".

bEEDSurr
Skoro TK uznało, że od momentu poczęcia zarodek jest już dzieckiem, to w moim przekonaniu pieniądze z programu 500+ należą się im też za okres ciąży - powiedział portalowi lekarz.

Radny z Zielonej Góry jest przekonany o swojej racji. Uważa, że stwierdzenie, iż od momentu poczęcia zarodek jest już dzieckiem, zmienia spojrzenie na program 500+. Jego zdaniem wyrok pozwala na to, aby wnioskować o wyrównanie 500+ za okres ciąży.

Problem rządu?

Sprawa Roberta Górskiego może być problematyczna dla polskiego rządu. Ewentualna wygrana zapewne spowodowałaby lawinę podobnych wniosków setek tysięcy polskich rodziców. Ich wypłacenie wymagałoby znalezienia dodatkowych pieniędzy na zrealizowanie tych świadczeń.

bEEDSurx
Zobacz także: Rada Przejrzystości wydała negatywną opinię co do leczenia dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEDSurS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(82)
Księgowa
8 miesięcy temu
Nic ten pan nie dostanie. Tylko się ośmiesza . Art. 18. ustawy o pomocy w wychowaniu dzieci 1. Prawo do świadczenia wychowawczego ustalane jest na okres od dnia 1 czerwca do dnia 31 maja roku następnego. 2. Prawo do świadczenia wychowawczego ustala się, począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami, do końca okresu, o którym mowa w ust. 1, nie wcześniej niż od dnia odpowiednio urodzenia się dziecka, objęcia dziecka opieką, przysposobienia dziecka lub umieszczenia dziecka w domu pomocy społecznej.
Kuba
8 miesięcy temu
jaka ewentualna wygrana ? prawo jest 0 : 1 jeśli są urzeczenia i ustalone definicje prawne. koniec kropka. Składać wnioski
jarek
8 miesięcy temu
wniosek wypełnił po poczęciu czy po urodzeniu?
bEEDSurT
Kuba Januszow...
8 miesięcy temu
Wygląda to jakby jakiś zielonogórski mistrz autopromocji. Za ślisko żeby po balkonach skakać, szlabany w górze więc nie ma co łamać, na rower za zimno to bierzemy temat, który żre i płyniemy...
Koro
8 miesięcy temu
Ja piernicze co za wyłudzacz do pojedyńczej celi i zdjęcia dzieci uśmięchniętch wysłać i sznur.
polka
8 miesięcy temu
Niestety ,ale ten pan ma racje.Ikosciol powinien nieco dorzucic do 500+.
Tommy
8 miesięcy temu
Nie, to nie problem dla rządu tylko dla podatnika... Zastanawiam się kiedy w koncu dotrze do ludzi, że za wszystko płaci podatnik a nie rząd...
Ertw
8 miesięcy temu
Wstydziłby się
Rred
8 miesięcy temu
Nie nażarci są ci biznesmeni w kitlach
Ask
8 miesięcy temu
A ja urodziłam dziecko jak rzodziła PO i nie dostawalam na nie 500 + i pytam na co rząd je wydawał bo nie było mi się wtedy w żaden sposób lepiej paliwo dla przykładu kosztowało wtedy ponad 5 zł najniższą krajową 1500 brutto za państwowe Przedszkole czesne płaciłam wtedy ponad 300 zł A za podręczniki do pierwszej klasy 250zl
iza
8 miesięcy temu
ten rząd uznał że panu się w ogóle coś należy , nam poprzednie tylko mogły zabrać , w internecie chciał pan zaistnieć czy coś jeszcze
guyt
8 miesięcy temu
przecież prawo nie działa wstecz !!!!
baran z gości...
8 miesięcy temu
aby poprawnie złożyć wniosek o 500+, należe we wniosku wymienić: 2) dzieci, na które osoba, o której mowa w ust. 1, ubiega się o przyznanie świadczenia wychowawczego, w tym: imię, nazwisko, datę urodzenia, stan cywilny, obywatelstwo, płeć, numer PESEL, a w przypadku gdy nie nadano numeru PESEL – numer i serię dokumentu potwierdzającego tożsamość; w związku z powyższym nie ma możliwości złożyć wniosku na nienarodzone dziecko, ponieważ nie ma ani nadanego nr PESEL, ani żadnego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Składanie wniosku po czasie nie spowoduje wierzytelności wstecznej. Sprawę przegra, próbują robić szum o nic - takie typowe POwskie k*****cze, które tylko by próbowało zachwiać budżetem Polski.
bEEDSurL
gosc
8 miesięcy temu
panie doktorze tam gdzie trzeba wypłacić gotówkę to już te wyroki nie działają
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić