Lekarz chce wykorzystać wyrok Trybunału. Wystąpił o wyrównanie 500+

187

Na niebywale kreatywny pomysł wpadł lekarz z Zielonej Góry. Medyk wystąpił z wnioskiem o wyrównanie świadczenia 500+ za okres ciąży. Chce w ten sposób wykorzystać wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

Lekarz chce wykorzystać wyrok Trybunału. Wystąpił o wyrównanie 500+
(Facebook)

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wzbudził wiele kontrowersji. Robert Górski postanowił wykorzystać jego postanowienia w bardzo kreatywny i innowacyjny sposób. Lekarz i radny z Zielonej Góry, który prywatnie jest tatą trojaczków, wystąpił o wyrównanie 500+ za okres ciąży.

O sprawie Roberta Górskiego poinformował portal Interia.pl. Wyrównanie 500+ za okres ciąży trojaczków stanowiłaby aż 9 tysięcy złotych. Radny z Zielonej Góry złożył w tej sprawie wniosek do urzędu miasta 2 lutego. W dokumencie napisał, że w związku z publikacją wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020, z którego wynika, że zarodek jest dzieckiem poczętym, prosi o wyrównanie świadczenia z programu "Rodzina 500+".

Skoro TK uznało, że od momentu poczęcia zarodek jest już dzieckiem, to w moim przekonaniu pieniądze z programu 500+ należą się im też za okres ciąży - powiedział portalowi lekarz.

Radny z Zielonej Góry jest przekonany o swojej racji. Uważa, że stwierdzenie, iż od momentu poczęcia zarodek jest już dzieckiem, zmienia spojrzenie na program 500+. Jego zdaniem wyrok pozwala na to, aby wnioskować o wyrównanie 500+ za okres ciąży.

Problem rządu?

Sprawa Roberta Górskiego może być problematyczna dla polskiego rządu. Ewentualna wygrana zapewne spowodowałaby lawinę podobnych wniosków setek tysięcy polskich rodziców. Ich wypłacenie wymagałoby znalezienia dodatkowych pieniędzy na zrealizowanie tych świadczeń.

Zobacz także: Rada Przejrzystości wydała negatywną opinię co do leczenia dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić