Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Abp Jędraszewski grzmi. Mocne słowa o całej Europie

95
Podziel się:

"Zapomnienie o Bogu doprowadziło do porzucenia człowieka” - stwierdził abp Marek Jędraszewski, odnosząc się do walki o prawa aborcyjne. Dodał, że Europę "można jeszcze ocalić", jeśli "Chrystus stanie się na nowo jej fundamentem".

Abp Jędraszewski grzmi. Mocne słowa o całej Europie
Abp Jędraszewski wypowiedział się nt. stanu chrześcijaństwa w Europie (PAP, Łukasz Gągulski)

Abp Marek Jędraszewski poprowadził rekolekcje dla Zakonu Rycerzy Jana Pawła II w papieskim sanktuarium na Białych Morzach. W ramach homilii odwołał się do europejskich korzeni chrześcijaństwa, nawiązując do słów Jana Pawła II.

"Coście zrobili z domu mojego Ojca?” – arcybiskup zacytował Jezusa z Ewangelii. Podkreślił, że podobne pytanie zadał Jan Paweł II. w adhortacji apostolskiej: "co wyście zrobili z Europą, od swoich korzeni chrześcijańską?”.

Abp Jędraszewski - żyjemy w okresie "zagubienia"

Abp Jędraszewski wyraził opinię, że żyjemy w czasach "zagubienia", a kościoły w Europie są dzisiaj wystawione na "pokusę gaszenia nadziei". Stwierdził także, że prawo stanowione w Europie jest często oderwane od chrześcijaństwa, co uznał za błędne.

Dzieje się to do tego stopnia, że łatwiej przyznać się do tego, że jest się agnostykiem niż osobą wierzącą – niewiara jest czymś bardziej naturalnym niż wiara. Wraz z tym zagubieniem idzie w parze lęk przed przyszłością, utrata sensu życia – powiedział Abp Jędraszewski

Arcybiskup zwrócił uwagę, że "wszędzie tam, gdzie nie ma miejsca dla Boga, nie ma miejsca dla człowieka”. Wskazał przy tym na walkę o prawa do aborcji, czyli według niego "zabijania najbardziej bezbronnych istot przez własne matki".

Nie patrzy się na ludzką egzystencję jako całość – nie tylko w kategoriach życia od poczęcia do naturalnej śmierci, ale patrzy się na ludzką egzystencję jako na egzystencję człowieka samotnego, skazanego niejako na siebie samego, unikającego wręcz więzów solidarności i jedności z innymi ludźmi, przeciwnie – pogłębia się obojętność etyczna a wraz z nią gorączkowe zabieganie o własne interesy i przywileje – kontynuował duchowny

"Zapomnienie o Bogu doprowadziło do porzucenia człowieka” – kontynuował, odnosząc się do słów Janie Pawle II. Podkreślił, że odrzucając Boga, odrzuca się też "fundament nadziei", której w rezultacie człowiek rzekomo szuka w używkach, pracoholizmie czy seksoholizmie.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prognozy epidemiczne z Torunia? Komentarz ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(95)
Mama
rok temu
Co zdanie, to falsz. Gdzie jest Bóg gdy mają miejsce przestępstwa seksualne na dzieciach? Gdzie jest wtedy arcybiskup?. Nie widzi problemu? Teraz płacze, gdy ludzie odrwracają się od KK.
beata
rok temu
myślę że na temat kościoła mają naj wiecej do powiedzenia Ci którym do niego daleko i ktorzy nie wiedziec dla czegoś tak go nienawidzą. ludzie opamiętajcie się.
Jola
rok temu
Myślę że brak autorytetu u księży i kościoła to główny powód tego co się dzieje
Gość01
rok temu
Jedraszewski zajmijcie się kościołem a nie politykom bo doprowadzacie kościół do upadku parafianie się was boją żebyście dzieci nie krzywdzili
Kleryk
rok temu
Kler na naiwności i zastraszaniu zabobonnego, średniowiecznego społeczeństwa kierując się pycha i pazernością sam sobie zbudował biblijna wieże Babel, której fundamenty w swoim ograniczonym postrzeganiu świata i chytrości zniszczył, wieża się już chwieje i zaraz runie.
Kleryk
rok temu
A co to za gość ubrany jak ogórek, który uważa się za moralny autorytet tego kraju. Autorytetem to może on jest ale tylko dla pedofili w sukienkach, kiedy przenosił ich z parafii do parafii.
Daro
rok temu
Szkoda komentować ci ludzie nie mają prawa by się wypowiadać już dawno są daleko od Boga !!
Kot Filemon
rok temu
Masz rację Jedraszewski, popatrzcie do czego żeście hierarchowie doprowadzili przez ostatnie lata, warto było sprzedać się dla mamony i błyszczących szat? Za późno śmierdzą już rączki.alleluja i do przodu
Barbara
rok temu
On jest wyjątkowym hipokrytką,tego śledzenia słucha tylko ciemnogród,który ma wpajane,że nałeży sławić księzulków.A tak naprawdę to oni z Bogiem nie mają nic wspólnego.Nie mogę już słuchać tego ględzenia.Kasa się nie zgadza więc trzeba coś zaradzić,a owieczki niech się wsłuchując w te opowieści,bo przecież coś trzeba zrobić po ujawnieniu prawdy,co wyrabia ta mafia kościelna.
Nerii
rok temu
I znowu wypowiada się moj ukochany biskup jak to dobrze ze sa tacy ludzie mysle ze przez niego jednego ludzie odchodzą z kosciola jedna jego wypowiedz i tysiączek apostazji i dwa tysiaczki wypisanych z religii brawo oby jak najwięcej takich pasterzy amen
Vonzee
rok temu
Dajcie spokój. To ludzie stworzyli Boga, a właściwie wielu, bo dużo jest religii na świecie.
SWMD
rok temu
Biedny żałosny biskupie, daleko ci do twoich Wielkich poprzedników na Wawelu.
Fischer
rok temu
Przecież on jest szalony co on wygaduje. Bóg jest wszędzie i nie będzie rozliczał za to czy chodzisz do kościoła czy nie, będzie rozliczał za postepowanie względem bliźniego i innych istot żyjących, będzie rozliczał nas za nasze czyny. Księża nie są potrzebni do kontaktu z Bogiem. A oni niech się wezna w końcu do uczciwej pracy i zaczną robić porządek w własnej instytucji zaczynając od pedofili. Gradze tymi przebierańcami w sutannach a do Boga mam wielki szacunek
Szarzynska Z...
rok temu
Oj,Oj klecho.Coscie zrobili z narodem z Polska z wiarą w prawdziwego Boga.To czego Wy nauczajcie i co Wy wyprawiacie to nie ma nic wspólnego z naukami Jezusa.Chrystus powiedział po owocach ich poznacie.A więc Arcybiskupie jakie są owoce Waszego nauczania ?Wszystkiemu złu jakie się aktualnie dzieje z młodzieżą jesteście winni Wy purpury i tylko Wy .Kto sieje wiatr zbiera burzę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić