Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Abp Jędraszewski nie przebierał w słowach. "Duchowe karły"

1459
Podziel się:

W niedzielę 7 lutego arcybiskup Marek Jędraszewski przewodniczył mszy w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie. W trakcie kazania duchowny mówił o "duchowych karłach" i "kryzysie Europy".

Abp Jędraszewski nie przebierał w słowach. "Duchowe karły"
Abp Jędraszewski mówił w niedzielę o "duchowych karłach". (Getty Images, Artur Widak, NurPhoto)

Arcybiskup Marek Jędraszewski nawiązał w kazaniu do pandemii COVID-19. Jak mówił, w przeszłości w podobnych okolicznościach Europejczycy szukali ratunku przed zagrożeniem w modlitwie. Współcześni mieli zrezygnować jednak z tej "tradycji", co przyniosło tragiczne skutki.

Jeśli przerwiemy życiodajną więź duchową z Chrystusem, to stajemy się duchowymi karłami, zapatrzonymi w siebie, pozbawionymi nadziei, skazanymi na to, by powiększać produkcję, a nie myśleć o tym, aby bogactwo wiary mogło być udziałem innych przez nasze świadectwo –mówił arcybiskup Jędraszewski, którego cytuje diecezja.pl.

Abp Jędraszewski o śmierci Polaka w Plymouth

Duchowny postanowił nawiązać w kazaniu do wydarzeń, którymi w ostatnich tygodniach żyła Polska. Poruszył m.in. temat kontrowersji, jakie miały miejsce w związku ze śmiercią Polaka w Plymouth.

Zobacz także: Zobacz też: Strajk Kobiet. Abp Jędraszewski przesadził? "Pogrąża Kościół Katolicki"

Według arcybiskupa Polak został "zamordowany" przez służbę zdrowia Wielkiej Brytanii. Wskazywał, że decyzja o zaprzestaniu podtrzymywania jego funkcji życiowych wynikała ze wspominanego wcześniej kryzysu wiary mieszkańców Europy.

Stąd ta wielka duchowa choroba, która prowadzi do pogardy wobec życia drugiego człowieka – zwłaszcza słabego i chorego. Nie ma już czasu na modlitwę – przekonywał arcybiskup Jędraszewski.

Arcybiskup Marek Jędraszewski poruszył także temat protestów, jakie mają miejsce na terenie całej Polski. Ich uczestnicy i uczestniczki protestują przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która skutkuje zakazem aborcji, również w przypadku nieodwracalnego i trwałego uszkodzenia płodu. Według duchownego ich postulaty są

"agresywne" i sprowadzają się do chęci "aborcji dzieci nienarodzonych".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1459)
Paweł 65+
8 miesięcy temu
Duchowymi karłami to jesteście wy klechy. W imię swojej sekciarskiej religii stosowaliście brutalne tortury i mordowaliście niewinnych ludzi. To wy czarcie pomioty powinniście przez całe swoje życie chodzić na kolanach i błagać o przebaczenie tych, którym odebraliście życie. Chcecie nas pouczać jak mamy żyć - ludobójcy nie macie do tego żadnego prawa ! Każda religia, która ma ludzką krew na rękach to sekta i powinna zostać zdelegalizowana, a jej majątek odebrany i przeznaczony na rzecz rodzin osób, które za ich przyczyną ucierpiały !
padre
9 miesięcy temu
Panie Abp Jędraszewski. Deprawowanie dzieci, to specjalność pana współpracowników, co jest faktem.Z Matką Bożą nikt nie walczy. Każdy może się modlić, ale kijem do tego zagonić, jak by pan chciał, też się nie da.A pieniądze to właśnie kościół katolicki dostaje niewiarygodne z budżetu, czyli nasze.A ludzie o innej orientacji byli, są i będą. Trzeba się z tym pogodzić i żyć obok siebie, obojętnie jak turyści
fen
11 miesięcy temu
Nie ma i nie bylo zadnej duchowej wiezi z Bogiem. Oszukujecie ludzi. Wykorzystujecie ich slabosc, bogobojnosc, naiwnosc i strach przed smiercia, ktora jest czyms naturalnym.Stworzyliscie Boga w swoim umysle. Instytucja kosciola powstala w jedynm celu, podporzadkowania sobie ludzi przez ludzi pod przykrywka boskiej przychylnosci.Jedyne czego czlowiek potrzebuje to wiedzy i inteligencji i wsparcia innych ludzi, a nie postaci fikcyjnych.
cris
11 miesięcy temu
Karłowatośc dotyczy przedstawicieli Kościoła i samego kaznodziei.Zamiast sami bić się w pierś i przepraszać Boga i ludzi za krzywdy winę zrzucają na innych.-,,Żdzbło w oku bliżniego widzisz a belki w swoim nie dostrzegasz Mt 7,3-5. Objawia się obłuda i hipokryzja Kościoła.
Paweł 65+
12 miesięcy temu
Abp J. już jest duchowym i intelektualnym karłem. Jego wypociny to często bzdury - i habit tej opinii nie zmieni :/
Mona Lisa
rok temu
Kolejny antychryst Watykanu, wiadomo że ta Plandemia jest im na rękę, szczepionki też.Watykan uwielbia śmierć ludzkości, już nie pierwszy raz..
Dziczka
rok temu
Dlaczego tu można wieszać wszystkie zdechłe psy na człowieku, który spełnia swój obowiązek i nie boi się głosić prawdy, która jest Tak Tak Nie Nie, a na artykułach o "światowych i nowoczesnych i tolerancyjnych" chirurgach nie?! Hejtuje i wyzywa nas Polaków, bo ma takie prawo? Wolność słowa, a biskup nie może mówić? Jesteście HIPOKTYTAMI!ŻENADA!
Aaaa
rok temu
Ludzie opamiętajcie się. Bez "Boga ani do proga" Modlę się o wasze nawrócenie
Urantianin
rok temu
Kościół katolicki to sekta, powinien zostać zlikwidowany, ci ludzie, biskupi a zwłaszcza ten nie mają pojęcia po co Jezus przyszedł na nasz świat, teraz to oni zamiast Żydów by Go zabili bo byłby przeciw tym bzdurnym tradycjom i rytuałom wymyślonym przez Kościół, księga Urantii oto Pismo Święte, nie te bajki zafałszowane przez Watykan przez wieki z nowego testamentu
BNBN
rok temu
I tu wyraźnie widać pogardę dla życia drugiego człowieka. Nie wolno mieć własnego zdania, własnych poglądów, trzeba ślepo wierzyć w to co duchownym jest wygodne dla utrzymania wpływów na społeczeństwo i rządzących oraz zagwarantować sobie ciągłość wpływów do ich kasy.
🦂 skorpion
rok temu
Z BOGIEM nie Chrystusem który jest synem BOSKIM. Tak stoi w Piśmie Świętym . Coby pan biskup pomylił fakty opinie wydarzenia.
Mama
rok temu
Przerywając nadawanie media przewidziały wpisy, dodam poziom wpisów to szczyt inteligencji brawo młodzieży
joo
rok temu
oo yeaah , kupilem se nowy zloty ornacik ....i glosze co chce
Karola
rok temu
Dziekuje Bogu ze zabrales go z mojej Łodzi i wyslales go do Krakowa chociaz tu wplyw na to mial Rydzyk
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić