Angelika Karpińska| 

Szok w Łódzkiem. Sprawcą kościelny! Parafianie nie mogą uwierzyć

300

Na plebanii w Paradyżu (woj. łódzkie) doszło do brutalnej napaści na proboszcza. Sprawcą, jak się okazuje, był kościelny! 47-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i trafił do aresztu.

Szok w Łódzkiem. Sprawcą kościelny! Parafianie nie mogą uwierzyć
Kościelny podejrzany o usiłowanie zabójstwa proboszcza. (Google Maps, Policja)

Do zdarzenia doszło 2 marca wieczorem na terenie plebanii w Paradyżu. 69-letni proboszcz został brutalnie napadnięty, gdy zamykał bramę na plebanię.

Duchowny doznał poważnych obrażeń ciała, w tym głowy. Z trudem dotarł na plebanię, a gdy drugi ksiądz zobaczył, w jakim jest stanie, natychmiast powiadomił pogotowie i policję.

Ciężko ranny ksiądz trafił do szpitala w Łodzi. Policjanci ustalili, że sprawcą brutalnej napaści jest kościelny z tej samej parafii - informuje "Fakt".

47-latek został zatrzymany. Podczas przesłuchania przyznał się do napaści. W chwili popełnienia przestępstwa był nietrzeźwy.

Kościelny z zarzutem usiłowania zabójstwa proboszcza

Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu nawet dożywocie. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Parafianie nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Jak informuje "Fakt", ciągle rozmawiają o tym, co spotkało ich proboszcza, ale zapytani o to, jaki motyw mógł mieć kościelny, milczą.

Nigdy bym nie przypuszczał, że w naszej parafii dojdzie do czegoś takiego. Proboszcz jest z nami już od 29 lat - powiedział tabloidowi pan Krzysztof z Paradyża.

Zobacz także: Koronawirus. Grozili śmiercią jemu i wnukom. Profesor Krzysztof Simon wzburzony

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić