Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MMC
|

Były dziennikarz TVP ostro o abp. Jędraszewskim. Nie ważył słów

286
Podziel się:

Abp Jędraszewski przemówił podczas Bożego Ciała. Kontrowersyjne słowa szybko doczekały się komentarza publiki. Gorzkich słów na temat duchownego nie szczędził były dziennikarz TVP Piotr Szumlewicz.

Były dziennikarz TVP ostro o abp. Jędraszewskim. Nie ważył słów
Abp Marek Jędraszewski (PAP)

Abp Marek Jędraszewski to jedna z person polskiego Kościoła, która wywołuje wiele kontrowersji. Tym razem dyskusji poddano jego kazanie, które wygłosił podczas uroczystości Bożego Ciała. Nawiązał do "niepłodnych i mordujących nowe życia matek", które zdaniem duchownego nie powinny być częścią "Nowej Polski".

Nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych. Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej - grzmiał z ambony arcybiskup.
Na silnym fundamencie ciągłości biologicznej buduje się moc kulturowa narodu - jego duch, jego przywiązanie do trwałych wartości, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. To one decydują o jego duchowej tożsamości i to one powinny być bronione za wszelką cenę, także, jeśli trzeba, za cenę przelanej krwi i oddanego ojczyźnie z całą świadomością własnego życia - mówił arcybiskup Marek Jędraszewski.

Na odpowiedź arcybiskup krakowski nie musiał długo czekać. Jeden z komentarzy do słów duchownego zostawił dziennikarz Piotr Szumlewicz. Nazwał Jędraszewskiego "odrażającą postacią". I jak to z naszym narodem bywa, podzielił internautów na dwa obozy - tych, którzy za wszelka cenę bronią arcybiskupa i tych, którzy przyznali Szumlewiczowi rację.

Marek Jędraszewski to jedna z najbardziej odrażających postaci polskiego życia społecznego. Nienawistny, okrutny, potwornie prymitywny - napisał na Twitterze Szumlewicz.
Zobacz także: Szymon Hołownia: abp Jędraszewski nie wziął się z kosmosu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(286)
Wierzący
7 miesięcy temu
A pan Jędraszewski, to niby waży słowa??? Cały czas sieje z ambony nienawiść jednych Ludzi do drugich, cały czas poniża myślących inaczej niż on, cały czas nie liczy się z tym że w ten sposób rozmyślnie rani swoich Bliźnich. Oni także życie otrzymali od Pana Boga, ale pan Jędraszewski odbiera im prawo do życia w godności, stawiając się tym samym ponad Panem Bogiem. To jest nie do zaakceptowania!!!
Magda
8 miesięcy temu
Czy księża są w stanie głosić mądre kazania
Magda
8 miesięcy temu
Czy księża są w stanie głosić mądre kazania
Fye
8 miesięcy temu
Ciemny narodzie tak kler ma was za nic klekacie przed nimi modlicie sie do nich. A wy. Tak sie upodlacie
Joy
8 miesięcy temu
A wy ludziki jestescie temu winni ze takie ochlapy was obrazaja
Avalon
8 miesięcy temu
Przez ludzi takich jak Jędraszewski czy Rydzyk z jednej strony, a Lemański, Szustak, Gużyński i Boniecki z drugiej Kościół Katolicki jest dzielony na pół i niszczony zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. A "Radio Maryja", "Deon" i "Tygodnik Powszechny" choć tytułują się jako media katolickie, to tak naprawdę sieją nienawiść i ferment oraz skłócają Polaków między sobą, a w dodatku nie stronią od sympatii politycznych (media Rydzyka popierają PiS, a "Deon" i czasopismo Bonieckiego- PO i Hołownię).
Baśka
8 miesięcy temu
polecam przeczytać , psychomanipulacja w kościele katolickim
cdn
8 miesięcy temu
Bkp. Jędraszewski powiedział między innymi "...Polska nie może być... Polską pijaków..." Tak Cię to osobiście zabolało?
cdn
8 miesięcy temu
Gdy biskup mówi: "...Na silnym fundamencie ciągłości biologicznej buduje się moc kulturowa narodu .." ogłasza się to kontrowersją. To jaka ma być w takim razie ciągłość kulturowa narodu? Aaaa....już wiem o co chodzi, ma nie być narodu Polskiego.
Suweren
8 miesięcy temu
biskupe dalej tak gadaj!!! a koscioly beda puste jak twoja glowa. zapomniales czego nauczal Jezus, starcze glupota nie boli, ale gdyby bolala to zastanow sie co bys robil????
Kasia
8 miesięcy temu
I byli tam trędowaci, niepełnosprawni i chorzy. A on uzdrawiał. Św Albert patron psychicznie chorych. A może on robi psychicznych z ludzi wierzących. Gdyby wierzyli w Pana Jezusa to mógłby okazać się diabłem.
Levy
8 miesięcy temu
Jak mam się zachowywać. Płacę podatki i zachowuję się zgodnie z przykazaniami i prawem, zapytał. Idź po apostatę czym prędzej, odpowiedział.
Gomora
8 miesięcy temu
Sodoma
Pan Jezus
8 miesięcy temu
Tak, masz rację, i tak będzie z kościołem rzymskim, bo i biedni i bogaci mają dosyć grzeszników Sodomy i Gomory. Nawiwijałem swego czasu w synagodze, moim zdaniem postąpiłem słusznie w tym przypadku.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić