Abp Ryś zaskoczył ludzi w Atlas Arenie. Księża: "Co tu się wyprawia"

669

Abp Grzegorz Ryś wziął udział w Kongresie Nowej Ewangelizacji w Łodzi. W trakcie wydarzenia niespodziewanie zaprosił uczestników do przyjęcia komunii, ogłaszając, że właśnie odprawia mszę. Na duchownego spadła fala krytyki.

Abp Ryś zaskoczył ludzi w Atlas Arenie. Księża: "Co tu się wyprawia"
Abp Grzegorz Ryś "spontanicznie" poprowadził mszę świętą. Skrytykowały go nie tylko osoby świeckie (PAP, Roman Zawistowski)

Arcybiskup uczestniczył w łódzkim wydarzeniu jako przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji. Zdecydował się na nagłe przeprowadzenie mszy w Atlas Arenie, mimo że miejsce ma w pełni świecki charakter. Duchownemu to jednak nie przeszkadzało.

Na tym stole, póki co jest chleb, jeszcze nieprzemieniony w ciało Jezusa, ale jak ja tam przejdę i wszyscy księża razem ze mną staną wokół stołu, to zaczniemy już tylko tę część Eucharystii, która się zaczyna od prefacji – opowiadał arcybiskup na Kongresie Nowej Ewangelizacji.

Arcybiskup Grzegorz Ryś na Kongresie Nowej Ewangelizacji. Fala krytyki

Nagłe oświadczenie biskupa Rysia, że właśnie prowadzi mszę, zbulwersowało nie tylko osoby świeckie, lecz także innych duchownych. W ich gronie znaleźli się m.in. księża Daniel Wachowiak i Tomasz Brussy, którzy dali wyraz swojemu zgorszeniu we wpisie na Twitterze.

Jestem zgorszony postawą abp. Rysia. Przecież tak nie wolno!!! Msza Święta musi spełniać warunki określone rytem, a to, co zaaranżował abp Ryś, jest totalną samowolką – napisał ksiądz Daniel Wachowiak na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Dla mnie osobiście to, co zrobił abp Ryś, to jakaś tragedia. Nawet nie wiem, jak to skomentować – wtórował na Twitterze ksiądz Daniel Burssy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sam arcybiskup Grzegorz Ryś na razie nie odniósł się do zarzutów swoich "kolegów po fachu". Jednak jeszcze w trakcie Kongresu Nowej Ewangelizacji duchowny podkreślił, że przeprowadzona przez niego msza spełniała wszystkie warunki takiej uroczystości.

Wszystkie elementy Mszy Świętej były, chcę wam powiedzieć. (...) Więc wszystkie elementy Mszy Świętej już były, musimy ją tylko doprowadzić do tego finału, jakim jest komunia święta – tłumaczył arcybiskup Grzegorz Ryś w przerwie od wydarzenia.
Zobacz także: Zobacz też: Kontrowersyjne zachowanie abpa Głódzia. „Balansuje na granicy prawa i przyzwoitości”
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić