Taniec, którym żyje Australia. "Absolutnie szokujące"

327

Australijskie media obiegło nagranie tancerek twerkujących podczas oficjalnej wojskowej uroczystości. Część komentatorów podkreśliła, że tego typu występy nie powinny mieć na niej miejsca. Inni z kolei zarzucają gazetom i stacjom telewizyjnym przesadne seksualizowanie zwykłego pokazu tanecznego.

Taniec, którym żyje Australia. "Absolutnie szokujące"
Nagranie z występu tancerek wywołało burzę w sieci.

Tancerki z grupy 101 Doll Squadron wystąpiły w środę na ceremonii zorganizowanej przez australijską marynarkę wojenną. Impreza odbywała się z okazji przyjęcia do służby nowego statku, HMAS Supply. Klip z pokazu tanecznego wywołał ogromne poruszenie wśród Australijczyków.

Twerking na wojskowej uroczystości. W sieci wrze

Dalsza część uroczystości odbywała się w wolniejszym tempie. Wystąpiła orkiestra dęta, a przemówienia na temat nowego statku wygłosili wojskowi dowódcy. Obserwatorzy mogli zobaczyć także maszerujących i salutujących żołnierzy.

Największe oburzenie wywołał oczywiście sam pokaz taneczny. Oliwy do ognia dolała jeszcze telewizja ABC, która połączyła taniec z ujęciami na kamienne twarze wojskowych dowódców. Szybko okazało się jednak, że klipy pochodzą z różnych wydarzeń.

Royal Australian Navy poinformowała, że żaden z wysokich rangą urzędników ani generałów nie widział pokazu tanecznego. Miał się odbywać przed ich przebyciem. Choć ABC przeprosiło za wprowadzanie widzów w błąd, sprawa tancerek na wojskowej uroczystości wcale nie przycichła.

Kiedy klip trafił do mediów społecznościowych, w sieci zawrzało. Niektórzy byli zniesmaczeni występem. Inni natomiast podkreślali, że nie ma w nim nic niestosownego.

Na filmie widać, jak grupa siedmiu tancerek uprawia twerking. To taniec polegający na rytmicznym potrząsaniu biodrami i pośladkami. Kobiety na nagraniu występują w dosyć skąpych strojach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

"Prawdopodobnie niewłaściwe". Lawina komentarzy po występie tanecznym

Niecodzienny taniec na wojskowej ceremonii wywołał lawinę komentarzy. Część konserwatywnych polityków oceniła, że coś takiego nie powinno mieć miejsca w wojsku. Niezależna senator Jacqui Lambie stwierdziła, że czuła się "jakby oglądała Super Bowl" .

To absolutnie szokujące. Dobrze dla tych dziewczyn, że się tam dostały. Jednak występowanie przed okrętem wojennym na wpół nago jest prawdopodobnie niewłaściwe – powiedziała.

Znaleźli się także obrońcy tancerek. Podkreślono, że to robienie szumu wokół wydarzenia jest niestosowne. Skrytykowano m.in. gazetę The Daily Telegraph, która umieściła sugestywne fotografie z pokazu na rozkładówce.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W takim tonie wypowiedziały się też same tancerki. W opublikowanym oświadczeniu podkreśliły, że wydarzenie niesłusznie urosło w mediach do rangi bardzo isotnego.

Uważamy to za przerażające. To jakaś potrzeba seksualizacji kobiet i ich tańca dla ich własnej satysfakcji – napisano.

Australijski portal dla kobiet Mamamia ocenił, że wydarzenie faktycznie było dziwaczne. Podkreślono jednak, że nie było w nim nic zdrożnego. – Koniec końców te kobiety po prostu wykonywały swoją pracę – podsumowano.

Obejrzyj także: Tak wyglądały przygotowania do ślubu Kaczorowskiej i Peli

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić