o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Adam Niedzielski o nadchodzących zmianach. "To jest rewolucja"

12
Podziel się

W polskim systemie opieki zdrowotnej doszło do wielu zmian. Wprowadzono już teleporady, a także m.in. e-recepty. Teraz Ministerstwo Zdrowia czeka najpoważniejsze wyzwanie.

Adam Niedzielski o nadchodzących zmianach. "To jest rewolucja"
Minister zdrowia mówi o przewrocie kopernikańskim (Getty Images)
bDZeoeth

Adam Niedzielski przyznał w rozmowie z Interią, że chciałby kontynuować to, co rozpoczął minister Janusz Cieszyński. Szef resortu zdrowia zwrócił uwagę, że wykonano już bardzo dużo pracy, byśmy mogli swobodnie korzystać z teleporady. Przypomniał, że wprowadzono już e-recepty czy też e-zwolnienia.

Teraz trwają prace nad e-skierowaniem. Pewne działania pod tym kątem wykonał już minister Cieszyński. Wciąż jest jednak sporo do zrobienia.

bDZeoetj
Czeka nas największe wyzwanie, jeśli chodzi o e-zdrowie, a mianowicie e-dokumentacja medyczna. I to jest rewolucja i przewrót "kopernikański". Jeżeli uda nam się uruchomić system korzystania z elektronicznej informacji medycznej, to znikną problemy jak podwójne zapisywanie leków. Tak naprawdę będzie to cały katalog, bo w jednym miejscu pojawi się możliwość weryfikacji każdego lekarza, niezależnie czy będziemy w podstawowej opiece zdrowotnej, w szpitalu czy u specjalisty - powiedział Niedzielski, cytowany przez Interię.

Ważne słowa Adama Niedzielskiego. "Musimy zacząć korzystać z dobrodziejstw innowacji"

Szef resortu zdrowia powiedział w cytowanym wywiadzie, że "musimy zacząć korzystać z dobrodziejstw innowacji, które się pojawiły". Wyjaśnił, że chodzi mu o urządzenia, które za granicą są wykorzystywane na dużą skalę.

Stosuje się je też w polskiej opiece prywatnej. Celem Niedzielskiego jest, aby takie sprzęty pojawiły się także w publicznych placówkach.

bDZeoetp
Zobacz także: Zmiany w rządzie? Michał Woś zabrał głos
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZeoetK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Kazimierz
4 miesiące temu
Rewolucja to powinna być???!!! Z udziałem Narodu
Burak
4 miesiące temu
Krew mie zalewa jak czytam że kombinują że nieszczepieni będą mieli ograniczone leczenie ,to jest przymus gdzie są składki które odprowadzam ,lekarze nie są w takim razie potrzebni tylko e-maszyna a rząd nic nie robi tylko małpuje i wciska ludziom kit dlaczego w Niemczech ludzie idą normalnie do rodzinnego lekarza, przez telefon tylko recepty,dlaczego są wykonywane zabiegi pod ośrodkami stoją samochody i widać jak ludzie wchodzą i wychodzą a unas pustka a nasi żąndzący tylko podpatrują i nasłuchują nic od siebie sami mądrego niewymyślą ,czuje się okradziona moje składki zostały skradzione przez NFZ bo nie moge iść do lekarza przez .Telefon to moge ze znajomym pogadać !!niewiem zaco niekturzy biorą pieniądze ,za chwile zostaniemy zniewoleni kompletnie.!!!!
Himera
4 miesiące temu
Mam hemoroidy. Jak panie ministrze lekarz zajrzy mi w anus telefonicznie ?
bDZeoetL
Who
7 miesięcy temu
niedzieski s. padaj i nie kłam już, mamy DOŚĆ
eSre
8 miesięcy temu
komu zależy na tym żebyśmy wszyscy korzystali z tych nowoczesnych innowacji, tych e dobrodziejstw ? kto to tworzy, sprzedaje ? komu na rękę to omamianie wirusem grypopodobnym ?
xxx
8 miesięcy temu
Wstawicie dobry komputer. Lekarz nie jest potrzebny. Za pomocą techniki też może on udzielać e-porady i wystawiać recepty. Przynajmniej będzie dostęp przez 24 godziny i 7 dni w tygodniu.
mizio
8 miesięcy temu
lekarze nie odbieraja telfonów. Przywrócić wizyty w placówkach!!!
Anicz
8 miesięcy temu
a kiedy beda wprowadzone e-operacje??
salcia
8 miesięcy temu
e nieleczenie
lili
8 miesięcy temu
PREZES I JEGO WLADZA TAK DOPROWADZA
Maks
8 miesięcy temu
Był taki Rusek, który leczył zdalnie - przez telewizor. Adin, dwa, ti,... Ech, teraz ludzie po medycynie tak leczą. To jest żart ze społeczeństwa. Obecnie lekarzy mogą zastąpić sprzątaczki. Poradziłyby sobie nie gorzej z teleporadami ;-))).
fgds
8 miesięcy temu
i też dodatkowe dane pozyskają kto i jakie leki zasysa:D i pewnie przełoży się to na ceny:D
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić