Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Adam Niedzielski o nadchodzących zmianach. "To jest rewolucja"

28

W polskim systemie opieki zdrowotnej doszło do wielu zmian. Wprowadzono już teleporady, a także m.in. e-recepty. Teraz Ministerstwo Zdrowia czeka najpoważniejsze wyzwanie.

Adam Niedzielski o nadchodzących zmianach. "To jest rewolucja"
Minister zdrowia mówi o przewrocie kopernikańskim (Getty Images)

Adam Niedzielski przyznał w rozmowie z Interią, że chciałby kontynuować to, co rozpoczął minister Janusz Cieszyński. Szef resortu zdrowia zwrócił uwagę, że wykonano już bardzo dużo pracy, byśmy mogli swobodnie korzystać z teleporady. Przypomniał, że wprowadzono już e-recepty czy też e-zwolnienia.

Teraz trwają prace nad e-skierowaniem. Pewne działania pod tym kątem wykonał już minister Cieszyński. Wciąż jest jednak sporo do zrobienia.

Czeka nas największe wyzwanie, jeśli chodzi o e-zdrowie, a mianowicie e-dokumentacja medyczna. I to jest rewolucja i przewrót "kopernikański". Jeżeli uda nam się uruchomić system korzystania z elektronicznej informacji medycznej, to znikną problemy jak podwójne zapisywanie leków. Tak naprawdę będzie to cały katalog, bo w jednym miejscu pojawi się możliwość weryfikacji każdego lekarza, niezależnie czy będziemy w podstawowej opiece zdrowotnej, w szpitalu czy u specjalisty - powiedział Niedzielski, cytowany przez Interię.

Ważne słowa Adama Niedzielskiego. "Musimy zacząć korzystać z dobrodziejstw innowacji"

Szef resortu zdrowia powiedział w cytowanym wywiadzie, że "musimy zacząć korzystać z dobrodziejstw innowacji, które się pojawiły". Wyjaśnił, że chodzi mu o urządzenia, które za granicą są wykorzystywane na dużą skalę.

Stosuje się je też w polskiej opiece prywatnej. Celem Niedzielskiego jest, aby takie sprzęty pojawiły się także w publicznych placówkach.

Zobacz także: Zmiany w rządzie? Michał Woś zabrał głos
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić