Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Kim jest Adam Niedzielski? Sylwetka nowego ministra zdrowia

12

W czwartek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Łukasza Szumowskiego na stanowisku ministra zdrowia zastąpił Adam Niedzielski. Kim jest i jakie ma doświadczenie nowy szef resortu zdrowia?

Kim jest Adam Niedzielski? Sylwetka nowego ministra zdrowia
Adam Niedzielski nowym ministrem zdrowia (PAP)

Adam Niedzielski ma 47 lat. To polski ekonomista i menedżer. Specjalizuje się w zarządzaniu finansami i zarządzaniu strategicznym. Pracował w polskich instytucjach rządowych, a także spełniał się w roli pracownika naukowego.

Był dyrektorem generalnym Ministerstwa Finansów (2016-18). Ponadto działał jako członek rady nadzorczej spółki Aplikacje Krytyczne i był członkiem rady Narodowego Funduszu Zdrowia.

Od 2018 roku był zastępcą prezesa NFZ ds. operacyjnych. Następnie, 10 października 2019 roku, został prezesem NFZ. Właśnie z tej funkcji przechodzi na stanowisko szefa Ministerstwa Zdrowia.

Zobacz także: Łukasz Szumowski o rezygnacji. Były minister zdradza kulisy decyzji

Wykształcenie Adama Niedzielskiego

Niedzielski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: ekonomia, a także metody ilościowe i systemy informacyjne.

W 2003 roku został doktorem nauk ekonomicznych. Ten tytuł uzyskał w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk na podstawie rozprawy "Kapitał ludzki a polityka fiskalna. System międzypokoleniowego finansowania edukacji z udziałem państwa".

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić