o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Afera z mobbingiem w państwowej spółce. Dyrektor z JSW ocalił pracę

40
Podziel się

W lutym o2.pl informowało o podjęciu pracy przez komisję antymobbingową w JSW Logistics. To spółka-córka państwowego giganta, Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Według naszych ustaleń podejrzewany o mobbing dyrektor został ukarany przez władze spółki. Nie stracił jednak pracy.

Afera z mobbingiem w państwowej spółce. Dyrektor z JSW ocalił pracę
Dyrektor z JSW nie stracił pracy, ale został ukarany degradacją (PAP)
bEDfuEGd

Sprawę opisywaliśmy szeroko w lutym. Komisja antymobbingowa wszczęła postępowanie po skardze pracowników, którzy skarżyli się na zachowanie jednego z ważniejszych dyrektorów w spółce odpowiedzialnej za transport wydobytego węgla.

Wygląda na to, że działania przyniosły wymierny skutek. Oskarżany o nadużycia zastępca dyrektora został zdegradowany. Obcięto mu także pensję. Zachował jednak posadę w spółce.

bEDfuEGf
Minęło dużo czasu od zdarzenia. Jeśli sytuacja się powtórzy, to spółka się z nim bezdyskusyjnie rozstanie - mówi o2.pl informator zbliżony do JSW.
Zobacz także: Pomoc dla górnictwa. "Unia Europejska nie powinna tego blokować

Afera w JSW. Sprawa zamknięta?

Wydawać by się mogło, że JSW zadziałało i zamknęło drażliwą kwestię. Jednak czy na pewno? Osoby związane z węglowym gigantem nie są do tego przekonane. I wskazują, że można mieć wątpliwości co do właściwego załatwienia sprawy.

bEDfuEGl
Cyrk, nie kara! Wcześniej on był zastępcą dyrektora, stanowisko też miał stworzone dla siebie. Teraz po prostu przeniesiono go szczebel niżej w strukturze organizacyjnej. Ludzi, których nękał, nadal będzie miał pod sobą, tylko teraz bezpośrednio. Schowali go po prostu na przechowanie - irytuje się nasz informator.

Mniej, ale nieznacznie

Czy (były już) zastępca dyrektora straci na tym finansowo? Nieznacznie. Na stanowisku dyrektorskim mógł zarabiać, według naszych ustaleń, ok. 10 tys. zł. Kierownik w tej firmie może liczyć na... 9,4 tys. zł!

bEDfuEGm

Kobiety, które skarżyły się na zachowanie dyrektora, zostały przeniesione do pracy w innej jednostce. Jednej z nich zmiana wydłużyła dojazd do pracy. Według ustaleń o2.pl, kierownictwo JSW ma się spotkać z poszkodowanymi i omawiać sprawę.

O sytuacji w JSW jest coraz głośniej. Niedawno opisywaliśmy, że do spółki wrócił jako wiceprezes były szef firmy - Włodzimierz Hereźniak. Otrzymał 180 tys. zł odprawy i półroczny płatny zakaz konkurencji. Po trzech miesiącach bezrobocia, na zakazie konkurencji (płatnym), zarobił kolejne 180 tys. Kilka dni później okazało się, że będzie on nadzorował pracę swojego syna.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDfuEGG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(40)
Dater
4 miesiące temu
Wierzycie jeszcze solidarności i ich dwóm przedstawicielom w logistics? Cały ten związek nie ma nic wspólnego z ideałami pierwszej prawdziwej Solidarności.To bezwzgledni karierowicze, którzy dla własnych korzyści niszczą po drodze każdego kto jest dla nich niewygodny, nie jest "ich". Spróbujcie z nimi popracować a przekonacie się że wrociliscie do czasów UB.
Krsdg
4 miesiące temu
Złapali na gorącym uczynku Związkowców, zwolnili ich A teraz solidarność oskarża o mobbing. Przepraszam za użycie słowa na s . Jest pisane z małej litery
nieślubny
4 miesiące temu
syn suskiego? A może O'Majtka? Albo samego Rycha T. ? Widać to troskliwą rękę ojca narodu, który swoim krzywdy nie da zrobić...
bEDfuEGH
Gorol z opols...
4 miesiące temu
Górnicy - nie jest mi Was żal. Dlaczego nie robicie tego, co robili Wasi ojcowie w 1981-szym 1982-gim.... ? Zorganizowaliście TRZY powstania, daliście popalić "czerwonym" a teraz 'jejku ratunku' ? Wstydźcie się.
ddd
4 miesiące temu
To nie wina PIS wszyscy dyrektożyJSW.SA są PO-wcami ! a zaczęło się od Zagórowskiego pupilka Poncyliusza a chrześniak Pawlaka
Darek
4 miesiące temu
Nic nie piszecie co on zrobił, a może aktywnie ich motywował ?
broszka
4 miesiące temu
Tak wygląda "dobra zmiana" w państwie prawa.
123
4 miesiące temu
pisowski nowy nieład
ech
4 miesiące temu
I przez takich pociotków utrzymywanych w spółce nie opłaca się wydobywać węgla w Polsce.
Natalia
4 miesiące temu
Jeżeli sytuacja się POWTÓRZY zostanie usunięty ?
wqrwiony
4 miesiące temu
Dlatego wolę rosyjski węgiel za 750 do 800 zł,a nasze kopidoły niech bujają się z węglem na hałdach.Jeżeli jest więcej pierdzących w stołki niż górników pod ziemią to nie ma co oczekiwać ,że ceny będą normalne.
SiwyONY
4 miesiące temu
To jest wszystko złodziejstwo, nie powinniśmy dopłacać do wydobycia węgla. Kopalnia nierentowna to zamknąć i koniec. A nie kurwy biorą sobie tyle kasy a Państwo (czyli My Polacy) się do tego dorzucamy, a węgiel i tak sprowadzają do Polski. Pozamykać i koniec. Tak samo jest z PKP spółka spółką pogania. Kiedyś było PKP i koniec, a dzisiaj tyle spółek i kasy nie ma i ciągle dopłacamy. Czemu nie wpuścili konkurencji na tory "DB" albo "ČD" byłoby taniej i lepiej.
Hugo co -ro d...
4 miesiące temu
Odstąpię taczkę dla związków zawodowych JSW. Powywoźcie śmieci z zarządu.
bEDfuEGz
Qwerty
4 miesiące temu
PiS to rządy rodzin i przychylnych przyjaciół nieważne czy mają do rządzenia predyspozycje i szkoły ukończone byleby tylko wykonywali polecenia prezesa ,oligarchia partyjna rozrasta się jak macki ośmiornicy,za zgodą mniejszości społeczeństwa przepłaconego 500+i okłamywanego,ale takie przeliczniki kiedyś sejm zatwierdził by mniejszość mogła rządzić większością ,czy to jeszcze demokracja większości czy tylko wydmuszka stworzona by kilka osób mogło rządzić bez kontroli ??jak wygląda oligarchia i do czego prowadzi widać na Ukrainie ,w Rosji
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić