Agata i Andrzej Dudowie pokazali papier. To już potwierdzone

848

Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przyjęli w piątek trzecią dawkę szczepionki na COVID-19. Prezydent stwierdził, że warto zaszczepić się dla bezpieczeństwa własnego oraz innych. Zwrócił także uwagę na niebezpieczeństwo związane z nowym wariantem koronawirusa, znanym jako Omikron.

Agata i Andrzej Dudowie pokazali papier. To już potwierdzone
Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przyjęli trzecią dawkę preparatu na COVID-19 (KPRP, Marek Borawski)

Para prezydencka zaszczepiła się dawką przypominającą w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Kancelaria Prezydenta opublikowała w mediach społecznościowych krótki film, na którym Andrzej i Agata Dudowie pozują do zdjęcia ze swoimi zaświadczeniami o szczepieniu.

Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką przyjęli dziś trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 – napisano.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Andrzej Duda przyjął trzecią dawkę. "Zachęcam do szczepień, to ważne"

Prezydent, który sam był wcześniej zakażony koronawirusem, wyszedł także do dziennikarzy. Andrzej Duda w krótkim wystąpieniu zaapelował do obywateli, żeby zdecydowali się na przyjęcie szczepionki.

Zachęcam, aby się szczepić w ogóle, a także do przyjęcia trzeciej, przypominającej dawki. To ważne. Widzimy, że osoby niezaszczepione ciężko przechodzą chorobę, a niekiedy prowadzi to do zgonu – zauważył.

Prezydent zwrócił także uwagę, że obecnie proces szczepień przebiega bardzo sprawnie. – Nie ma obecnie żadnych problemów, można zrobić to w wielu punktach – podkreślił.

COVID-19 w Polsce. Prezydent ostrzega przed Omikronem

Andrzej Duda odniósł się także do doniesień na temat odmiany Omikron. Nowy wariant koronawirusa ma być dużo bardziej zaraźliwy niż poprzednie.

Eksperci ostrzegają, że zachorowalność może być jeszcze większa. Warto zaszczepić się dla bezpieczeństwa własnego i innych – podsumował prezydent.

Obejrzyj także: Inicjatywa Dudy. Generał gorzko komentuje

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić