o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Agata Passent założyła "Zakon Tęczy". Chce promować tolerancję

45
Podziel się

Córka Agnieszki Osieckiej powołała do życia ciekawą inicjatywę. Sprzeciwiając się atakom na społeczność LGBT+, założyła świecki zakon, który ma walczyć z homofobią i promować tolerancję. Pomysł dziennikarki szybko wywołał reakcję Radia Maryja.

Agata Passent założyła "Zakon Tęczy". Chce promować tolerancję
Agata Passent powołała do życia "Zakon Tęczy" (ONS)
bDZuqmfF

Agata Passent regularnie dzieli się swoimi przemyśleniami m.in. na łamach tygodnika "Polityka", w którym publikuje felietony. Obecna sytuacja osób LGBT+ w Polsce nie napawa jej optymizmem. To dlatego zdecydowała się założyć ruch, który będzie wspierał wszystkich, którzy potrzebują pomocy bez względu na ich wyznanie, pochodzenie czy orientację. Symbolem nowej inicjatywy jest tęcza, a jej twórcy nazwali swoje zrzeszenie "Zakonem Tęczy". Jego członkiem jest m.in. pisarz i filozof Jan Hartman, który opublikował w mediach społecznościowych akt inicjacyjny zakonu.

Jak można w nim przeczytać Mistrzynią Zakonu została Agata Passent, a w walce o tolerancję i trosce o słabszego bliźniego staną z nią ramię w ramię także reżyser teatralny Michael Gieleta czy pisarz Mirosław Tryczyk.

Czytaj też:

bDZuqmfH
Zobacz także: Tęczowe flagi w Warszawie. "Boję się, że moja córka będzie musiała wyjechać"

Na Facebooku Agata Passent opisała, jak ma wyglądać działalność zakonników. W planach jest m.in. stworzenie obwoźnego teatru, który będzie docierał "z pogodną, troskliwą, tęczową nowiną do dużych i mniejszych gmin". Spektakle będą też publikowane w sieci. Głównym hasłem, który przyświecać będzie zakonnikom spod herbu tęczy, jest troska. Dziennikarka podkreśliła, ze jej inicjatywna ma całkowicie charytatywny charakter, a jeśli jej działania wygenerują jakieś zyski, to będą one przeznaczane na pomoc ofiarom represji.

bDZuqmfN

Nazwanie stowarzyszenia zakonem nie spodobało się środowisku katolickiemu. Krytyczny głos w tej sprawie zabrał m.in. ks. prof. Paweł Bortkiewicz związany z Radiem Maryja.

Stworzenie instytucji o charakterze zakonu, o nazwie nawiązującej do instytucji kościelnych, instytucji religijnych wskazuje na to, że ta ideologia próbuje zająć miejsce religii, stać się nową religią. Oczywiście religią absurdalną, bo religia, która występuje przeciwko Bogu, jest parodią religii, jest jej karykaturą, tak jak taką karykaturą analogicznie ileś lat temu był marksizm. Chcę bardzo mocno zwrócić uwagę, że mamy działania pozornie rozrywkowe, pozornie zabawkowe, które mogą oddziaływać zachęcająco zwłaszcza na młodych ludzi, ale po jej treści są to działania absolutnie złowrogie - czytamy na stronie radia o. T. Rydzyka.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZuqmgi
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(45)
termik
8 miesięcy temu
Rozumiem że według pani Pauliny Świat powstał na skutek orgii lewackich i te nieustające orgie powodują ,że się kręci nasza Ziemia A rzeki płyną dlatego ,że napędzają je młyńskie koła. Takie wykształcenie taki sposób pojmowania świata
rozwiązłość
8 miesięcy temu
niedaleko pada jabłko od jabłoni
Pinokio
8 miesięcy temu
"...bo religia, która występuje przeciwko Bogu, jest parodią religii...", Rydzyk, ty znasz się osobiście z BOGIEM??? Z| którym bogiem? Tym NASZYM - SŁOWIAŃSKIM? (SŁOWIŃSKIMI), czy żydowskim? No i która religia jest parodią?
bDZuqmgj
Jacek-3
8 miesięcy temu
Monopol na "hokus pokus czary mary" ma kościół - czego tu nie rozumiecie? ;-)
jp2
8 miesięcy temu
Z listów przeświętego Klemensa od „Kobierców”. Do Teodora. cytat : Podszedłszy Jezus odtoczył (2) kamień od drzwi grobowca i wszedłszy zaraz tam, gdzie (3) był młodzieniec, wyciągnął rękę i podniósł go, chwyciwszy (4) za rękę. Zaś młodzieniec ujrzawszy go, umiłował go i (5) zaczął prosić go, „żeby mógł z nim być”. I wyszedłszy z (6) grobowca przyszedł do domu młodzieńca; „był bowiem bogaty”. A po (7) sześciu dniach dał mu Jezus polecenie; „i gdy nastał wieczór, przychodzi” (8) młodzieniec do niego, „odziany w prześcieradło na nagim [ciele]”. I (9) pozostał z nim owej nocy. Uczył go bowiem (10) Jezus „tajemnicy Królestwa Bożego”. Stamtąd zaś, powstawszy, (11) zawrócił poza Jordan. Po tych [słowach] pojawia się: „I (12) przystępują do niego Jakub i Jan”, i cała ta pery­kopa. (13) Natomiast nagi z nagim i inne, o których piszesz, nie znajdują się [tam].
ks Jan
8 miesięcy temu
Tęcza od tysięcy lat jest symbolem pojednania człowieka z Bogiem.
wifi
8 miesięcy temu
Rydzykowi chodziło zawsze tylko o kasę. Nic więcej. Żadnego boga w tym nie ma.
matka
8 miesięcy temu
każdy może dobie mieć religię jaką sobie wymyśli, a nie ciągle narzucaną nam czyli skompromitowany polski katolicyzm
SuperGość
8 miesięcy temu
Ona czy Hartman nigdy nie pogodzili się z tym, że są już definitywnie passés i w każdej zadymie czy to z KOD czy z homoseksualistami czy z rozliczonymi SBkami będą się za wszelką cenę lansować by nie stracić tytułów "mistrzów zamętu". Co do stworzenia czegoś uniwersalnie pozytywnego jeszcze nie dorośli
A.A
8 miesięcy temu
Tylko KKK
aler
8 miesięcy temu
Pani Agato ! Niech pani tego nie robi. Matka w grobie się przewraca.
Nuśka
8 miesięcy temu
Pan Hartman tolerancję traktuje bardzo wybiórczo. Jego zdaniem tolerować powinniśmy np. stosunki kazirodcze, ale już w żadnym wypadku poglądy patriotyczne i konserwatywne.
Chb
8 miesięcy temu
Obwoźny teatrzyk...Niezły pomysł na wyciąganie szmalu.
bDZuqmgb
ojeeej
8 miesięcy temu
z braku zajęcia takie cuda wymyslają
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić