Agata Rubik krytykuje zdalne nauczanie. "Współczujemy dzieciom"

15

Zdalne nauczanie wciąż wzbudza dużo emocji. Nie brakuje osób, które krytykują taką formę edukacji. Jedną z nich jest Agata Rubik. - Współczujemy wszystkim dzieciakom - wyznaje otwarcie.

Agata Rubik krytykuje zdalne nauczanie. "Współczujemy dzieciom"
Agata Rubik (Instagram)

Piotr i Agata Rubikowie są małżeństwem od szesnastu lat. Razem wychowują dwie córki - Helenkę i Alicję. Żona kompozytora nie ukrywa, że jest przeciwniczką tego, czego obecnie doświadczają dzieci. Chodzi przede wszystkim o zdalne nauczanie.

Współczujemy wszystkim dzieciakom, które muszą siedzieć tyle przed komputerem. Po zajęciach są bardzo zmęczone i bywają rozdrażnione - przyznała w wywiadzie dla "Świat&Ludzie".

To jednak nie wszystko. Okazuje się, że dzieci Rubików bardzo źle znoszą zajęcia online.

Bolą je głowy i narzekają na kłopoty z koncentracją. Zaraz po zajęciach staramy się tak im zorganizować czas, żeby mogły odpocząć - zdradziła partnerka kompozytora.

Agata Rubik uderza w pedagogów

Żona Piotra Rubika nie ma najlepszego zdania o podejściu nauczycieli do procesu zdalnego nauczania. Uważa, że system oświaty nadal nie radzi sobie z lekcjami online.

Na początku rodzice praktycznie zastępowali nauczyciela. I to nie było dobre. Teraz jest zdecydowanie lepiej i praktycznie nie angażujemy się już w szkołę online. Nie zmienia to faktu, że bardzo żałujemy dzieci, które muszą dojrzewać w tak ciężkich czasach - zaznaczyła Rubik.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić