Agresor z galerii schwytany. Grozi mu długa odsiadka

78

Policjanci zatrzymali 18-latka, po tym, jak z galerii handlowej ukradł ubrania i jedzenie, na parkingu napadł na innego mężczyznę, a na przystanku próbował okraść dwóch nieletnich. Napastnik został namierzony i zatrzymany w jednej z pobliskich restauracji. Policjanci znaleźli przy nim metalowy karabińczyk, którego użyciem groził swoim ofiarom. W chwili zatrzymania miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Agresor z galerii schwytany. Grozi mu długa odsiadka
Agresor z galerii schwytany. Groził ludziom karabińczykiem (Policja)

Pijany 18-latek nie wykazał się wielkim sprytem. Najpierw na terenie podziemnego parkingu w Lublinie dokonał rozboju na innym mężczyźnie. Napastnik grożąc mu użyciem przemocy i przedmiotu przypominającego kastet, zażądał wydania pieniędzy.

Pokrzywdzony w obawie o własne życie i zdrowie oddał gotówkę - 150 złotych. Wcześniej agresor miał wdał się w awanturę z innym mężczyzną - właścicielem zaparkowanego pojazdu, któremu miał uszkodzić lusterko.

W tym samym czasie policjanci z innego komisariatu otrzymali również zgłoszenie, że dziwnie zachowujący się mężczyzna wszedł do jednej z restauracji i ukradł warte około 200 złotych jedzenie. Z kolei z innego sklepu miał wynieść markowe ubrania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak Lara Gessler spędzi święta? Restauratorka mówi o opłatku i Piśmie Świętym
Do poszukiwań mężczyzny ruszyły policyjne patrole. Jak ustalili policjanci, napastnik po opuszczeniu terenu galerii skierował się na pobliski przystanek autobusowy, gdzie zaczepił dwóch nieletnich usiłując ich okraść z pieniędzy i telefonu. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zdecydowaną postawę młodzieńców - tłumaczy komisarz Anna Kamola.

Policjanci znaleźli przy nim kominiarkę i metalowy karabińczyk, który miał wcześniej zakładać na rękę jako kastet. Z kolei na sobie miał założone skradzione ubrania: dwie pary dresowych spodni oraz bluzę z zamontowanymi klipsami. Ponadto, był nietrzeźwy, miał 2 promile alkoholu w organizmie.

Co grozi pijanemu 18-latkowi?

18-latek był wcześniej notowany za przestępstwo przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu. Straty jakie oszacowani pokrzywdzeni właściciele sklepów galerii to kwota blisko 1000 złotych.

Oskarżony został już doprowadzony do prokuratury, gdzie były mu przedstawione zarzuty. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia, usiłowanie rozboju, kierowanie gróźb oraz kradzieże, zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego, może mu grozić kara nawet do 20 lat więzienia.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić