Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Akt oskarżenia. Na celowniku Pawłowicz i 11 osób z PiS

913
Podziel się:

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 12 czołowym politykom Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem organizacji politycy w 2018 r. udostępniali spot wyborczy nawołujący do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Akt oskarżenia. Na celowniku Pawłowicz i 11 osób z PiS
Krystyna Pawłowicz. (PAP, Roman Zawistowski)

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych jest niezależną pozarządową organizacją zajmującą się przeciwdziałaniem i zwalczaniem przejawów rasizmu, ksenofobii i nietolerancji.

OMZRiK skierowało akt oskarżenia przeciwko 12 politykom PiS

Organizacja po trzech latach walki i intensywnych działań prawnych skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa akt oskarżenia przeciwko najważniejszym politykom PiS. "Uwaga, to nie jest proces cywilny!" - zaznacza OMZRiK.

Chodzi o akt oskarżenia w postępowaniu karnym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw ściganych z urzędu, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności - podała organizacja.

Dwunastu osobom stawia się zarzuty z art. 256 kodeksu karnego w tym m.in.: Krystynie Pawłowicz, Beacie Kempie, Joannie Lichockiej, Patrykowi Jakiemu, Beacie Mazurek, Piotrowi Glińskiemu, Pawłowi Szafernakerowi, Mariuszowi Błaszczakowi i innym - informuje OMZRiK.

Wszyscy oskarżeni są o to, że w bliżej nieokreślonym czasie, w październiku 2018 roku, w bliżej nieokreślonym miejscu (...) produkowały lub rozpowszechniały nagranie spotu wyborczego partii Prawo i Sprawiedliwość pt. "Bezpieczny samorząd", zawierający treść nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych - czytamy na profilu OMZRiK.

Jak informuje organizacja, na sali sądowej będzie wyżej wymienionych oskarżał Rafał Gaweł, czyli fundator Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa po wyemitowaniu przez PiS ksenofobicznego spotu wyborczego.

Rafał Gaweł wspierany przez Ośrodek oraz adwokat Magdalena Spisak wielokrotnie odwoływali się od decyzji o umorzeniu śledztwa prowadzonego przez prokuraturę.

Po wyczerpaniu drogi odwoławczej i po uzyskaniu sądowego potwierdzenia prawa do występowania w tej sprawie w charakterze pokrzywdzonego - przed miesiącem Rafał Gaweł uzyskał prawo do wniesienia subsydiarnego aktu oskarżenia, z którego skorzystał.

Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(913)
Góral
2 miesiące temu
Ale. Takie to na skale.
mapa drogowa
rok temu
organizacje pozarządowe? głównie żyją z danin i dotacji podtników.To taki sposób na życie
...
rok temu
Duda już ułaskawił in spe.
czytelnik
rok temu
BRAWO !!!
Proboszcz
rok temu
Gdy ją widzę, to mi opada.
Rychu
rok temu
Mogę się jej zlać na twarz, jeśli mi zapłaci.
Rada
rok temu
Więziienna dieta dobrze zrobi Krystynie.
alo
rok temu
Zamiast muru razstawic zdjecia tej poni na granicy
szambo
rok temu
Jak będziecie blisko celu, to wam znowu "Czajka" wypłynie. Ech, a to pech. A miał być piękny proces na miarę tych z lat trzydziestych odgrywanych w Moskwie. I znowu nikogo nie zastrzelą, oj, oj.
Psikus.
rok temu
A Gaweł uwolniony od zarzutów wyłudzeń kasy ??
Niekryty
rok temu
Niestety politycy Pis-uaru są bezkarni w tym kraju
polak
rok temu
Opozycja już nie wie co wymyślić lepiej niech się zajmie uczciwie obroną granic ale dla takich to jest za ciężki temat i za małe główki i za tępe
Kulfon
rok temu
W PiS już dawno powinien być popłoch po dawkach grochówki jaką spożywa ta pani.
Mentor
rok temu
Ale się owych 12 z tego pseudo aktu oskarżenia uśmiało. Dlaczego dostarczacie im powodu do zabawy. To mistrzowie w pokazywaniu środkowego palca, dlatego tak zapewne na ten news zareagowali .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić