o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Akt oskarżenia. Na celowniku Pawłowicz i 11 osób z PiS

915
Podziel się

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 12 czołowym politykom Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem organizacji politycy w 2018 r. udostępniali spot wyborczy nawołujący do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Akt oskarżenia. Na celowniku Pawłowicz i 11 osób z PiS
Krystyna Pawłowicz. (PAP, Roman Zawistowski)
bESVgQPV

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych jest niezależną pozarządową organizacją zajmującą się przeciwdziałaniem i zwalczaniem przejawów rasizmu, ksenofobii i nietolerancji.

OMZRiK skierowało akt oskarżenia przeciwko 12 politykom PiS

Organizacja po trzech latach walki i intensywnych działań prawnych skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa akt oskarżenia przeciwko najważniejszym politykom PiS. "Uwaga, to nie jest proces cywilny!" - zaznacza OMZRiK.

bESVgQPX
Chodzi o akt oskarżenia w postępowaniu karnym w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw ściganych z urzędu, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat bezwzględnego pozbawienia wolności - podała organizacja.

Dwunastu osobom stawia się zarzuty z art. 256 kodeksu karnego w tym m.in.: Krystynie Pawłowicz, Beacie Kempie, Joannie Lichockiej, Patrykowi Jakiemu, Beacie Mazurek, Piotrowi Glińskiemu, Pawłowi Szafernakerowi, Mariuszowi Błaszczakowi i innym - informuje OMZRiK.

bESVgQQd
Wszyscy oskarżeni są o to, że w bliżej nieokreślonym czasie, w październiku 2018 roku, w bliżej nieokreślonym miejscu (...) produkowały lub rozpowszechniały nagranie spotu wyborczego partii Prawo i Sprawiedliwość pt. "Bezpieczny samorząd", zawierający treść nawołujące do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych - czytamy na profilu OMZRiK.

Jak informuje organizacja, na sali sądowej będzie wyżej wymienionych oskarżał Rafał Gaweł, czyli fundator Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który razem z Rzecznikiem Praw Obywatelskich złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa po wyemitowaniu przez PiS ksenofobicznego spotu wyborczego.

Rafał Gaweł wspierany przez Ośrodek oraz adwokat Magdalena Spisak wielokrotnie odwoływali się od decyzji o umorzeniu śledztwa prowadzonego przez prokuraturę.

Po wyczerpaniu drogi odwoławczej i po uzyskaniu sądowego potwierdzenia prawa do występowania w tej sprawie w charakterze pokrzywdzonego - przed miesiącem Rafał Gaweł uzyskał prawo do wniesienia subsydiarnego aktu oskarżenia, z którego skorzystał.

bESVgQQe
bESVgQQf
Zobacz także: Dziennikarz zapytał o najnowszy sondaż. Takiej odpowiedzi się nie spodziewał
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESVgQQy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(915)
mapa drogowa
7 dni temu
organizacje pozarządowe? głównie żyją z danin i dotacji podtników.To taki sposób na życie
Nieźle
1 tyg. temu
Złodziej i przestępca jako obrońca prawa... Koń by się uśmiał
...
1 tyg. temu
Duda już ułaskawił in spe.
bESVgQQz
czytelnik
1 tyg. temu
BRAWO !!!
Proboszcz
1 tyg. temu
Gdy ją widzę, to mi opada.
Rychu
1 tyg. temu
Mogę się jej zlać na twarz, jeśli mi zapłaci.
Rada
1 tyg. temu
Więziienna dieta dobrze zrobi Krystynie.
alo
1 tyg. temu
Zamiast muru razstawic zdjecia tej poni na granicy
szambo
1 tyg. temu
Jak będziecie blisko celu, to wam znowu "Czajka" wypłynie. Ech, a to pech. A miał być piękny proces na miarę tych z lat trzydziestych odgrywanych w Moskwie. I znowu nikogo nie zastrzelą, oj, oj.
Psikus.
1 tyg. temu
A Gaweł uwolniony od zarzutów wyłudzeń kasy ??
Niekryty
1 tyg. temu
Niestety politycy Pis-uaru są bezkarni w tym kraju
polak
1 tyg. temu
Opozycja już nie wie co wymyślić lepiej niech się zajmie uczciwie obroną granic ale dla takich to jest za ciężki temat i za małe główki i za tępe
Kulfon
1 tyg. temu
W PiS już dawno powinien być popłoch po dawkach grochówki jaką spożywa ta pani.
bESVgQQr
Mentor
1 tyg. temu
Ale się owych 12 z tego pseudo aktu oskarżenia uśmiało. Dlaczego dostarczacie im powodu do zabawy. To mistrzowie w pokazywaniu środkowego palca, dlatego tak zapewne na ten news zareagowali .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić