o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Spotkał Durczoka dwa tygodnie przed śmiercią. Wałęsa ujawnia szczegóły

117
Podziel się

We wtorek w wieku 53 lat zmarł Kamil Durczok. Dla byłego prezydenta Lecha Wałęsy śmierć dziennikarza była wielkim szokiem. Jak się okazuje, polityk jeszcze dwa tygodnie temu rozmawiał i żartował z Kamilem Durczokiem.

Spotkał Durczoka dwa tygodnie przed śmiercią. Wałęsa ujawnia szczegóły
Lech Wałęsa i Kamil Durczok. (Facebook)
bESVCXfp

"Dwa tygodnie temu rozmawialiśmy, był u mnie, żartowaliśmy, miał wywiad ze mną. Będzie na pewno go brakować" - mówi były przywódca Solidarności w rozmowie z "Super Expressem".

Kamil Durczok ostatni wywiad z Lechem Wałęsą rozpoczął od pytania: "Panie prezydencie, jak zdrowie?". - Było i nie ma. Dobijam osiemdziesiątki. A osiemdziesiątka ma swoje prawa - odpowiedział były prezydent, cytowany przez "Super Express". - Poczekam, jak pan będzie miał osiemdziesiąt, wtedy pogadamy - dodał polityk.

bESVCXfr

Byłemu prezydentowi ciężko pogodzić się z tym, że już nie będzie miał okazji porozmawiać z Kamilem Durczokiem.

Kamil Durczok to był fachowiec. Dość prosto szedł właściwą drogą, szanowałem go, dobry człowiek - wyznał Lech Wałęsa w rozmowie z  "Super Expressem".

Przedwcześnie zmarłego dziennikarza żegnają także jego koledzy z pracy. "Do zobaczenia, Kamil… Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zagramy… Na innym boisku, w innym miejscu, ale do zobaczenia - napisał w mediach społecznościowych Piotr Kraśko, który z Durczokiem znał się ponad dwadzieścia lat. Poznali się w redakcji "Wiadomości" TVP.

bESVCXfx

Popularnego dziennikarza wspominają również artyści m.in. Edyta Górniak. "Szanowny Panie Kamilu, bardzo dziękuję za pana niezmienną przez lata serdeczność wobec mojej osoby. Dziękuję także za to, z jakim opanowaniem, łagodnością w głosie i dystynkcją przekazywał Pan z ekranu nawet najtrudniejsze wiadomości" - napisała na Instagramie.

Kamil Durczok zmarł we wtorek 16 listopada nad ranem w szpitalu w Katowicach. Miał 53 lata. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w piątek 19 listopada o godz. 9:00 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie.

bESVCXfy
Zobacz także: O śmierci Kamila Durczoka dowiedział się na antenie. "Jestem wstrząśnięty"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESVCXfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(117)
Nihil novi
1 tyg. temu
Panie Kamilu niech odpoczywa Pan w spokoju.
Karol
1 tyg. temu
Kamilu tam gdzie teraz jesteś masz spokój,ludzie są okrutni. TVN jest stacją która oglądam Ale teraz zastanawiam się dlaczego jeżeli zrobił tyle złego to wcześniej go nie wyrzucili.Nie doszło by do tego i dlatego myślę że oni są winni.
Ewa
1 tyg. temu
Bardzo jest mi przykro że Pan Kamil zmarł. Był na szczycie nisko spadł,napewno bardzo bolało.Woda sodowa też zrobiła swoje.Szkoda ze nikt nie pomógł. Że szefowie stacji TVN nie zauważyli co się dzieje ,jeżeli znęcał się nad ludźmi mogli w tedy już z tym coś zrobić. KAMILU SPOCZYWAJ W SPOKOJU
bESVCXfT
mick
1 tyg. temu
do kamy policja juz sie tobą interesuje
adam
2 tyg. temu
Może jedne pociągnie drugiego za sobą. jeden wart drugiego.
Dziadek Donka
2 tyg. temu
Na zdjęciu Dwóch Wielkich Polaków! Szkoda, że tak się stało, jak się stało. Panie Prezydencie, wypada mi tylko życzyć Panu zdrówka. Opozycja Pana potrzebuje!
Haha
2 tyg. temu
Bolus teraz twoja kolej
ade
2 tyg. temu
mój kolega przed śmiercią wyglądał jak durczok przed swoją ,kumpel miał 42 lata
ELK
2 tyg. temu
Żegnaj Panie Kamilu. Mam nadzieję, że tam gdzie teraz jestś nie cierpisz i masz spokój. Niech dobry Bóg ma Cię w swojej opiece.
IHAHA
2 tyg. temu
KOŃstytucja. Bolo zawsze w formie.
IHAHA
2 tyg. temu
KOŃstytutor Bolsław
wiedza i poli...
2 tyg. temu
Doskonała para,powinni być razem.
gość
2 tyg. temu
Prawda jest taka, że gdyby pozostał w Wiadomościach, byłby dzisiaj kimś. Prowadziłby może nawet własny program, żyłoby się zdrowiej. Poszedł do Faktów - i tam był niszczony. I zniszczyło się zdrowie, rodzina, wszystko.
bESVCXfL
Rudzianka
2 tyg. temu
Żegnaj Panie Kamilu. Darzyłam Cię sympatią kiedy jeszcze pracowałeś w katowickiej telewizji. Ceniłam za inteligencję, dziennikarską perfekcję i za miłość do Śląska. Jeżeli coś istnieje za "granicą", którą kiedyś trzeba przekroczyć - to życzę Panu spokoju i szczęśliwości. Wielu ludzi zachowa Pana w dobrej pamięci.Ja też.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić