Kosma Szczepaniak| 
aktualizacja 

Aktualne dane dotyczące koronawirusa w Polsce. Nowy raport ministerstwa

9

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące zachorowań na koronawirusa w Polsce. Środowy poranny raport mówi o 180 nowych przypadkach na terenie naszego kraju. Odnotowano także osiem kolejnych przypadków śmiertelnych.

Ile osób zarażonych koronawirusem w Polsce? Nowy raport
Ile osób zarażonych koronawirusem w Polsce? Nowy raport (Getty Images)

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach koronawirusa na terenie Polski. W środę rano otrzymaliśmy informację o 180 osobach, których badania laboratoryjne zwróciły pozytywny wynik obecności wirusa SARS-CoV-2 w organizmie.

Nowe dane dotyczą osób z 9 województw: Najwięcej przypadków odnotowano w śląskim - 113. Pozostałe dane dotyczą województw: dolnośląskiego (32), wielkolpolskiego (11), świętokrzyskiego (9), zachodniopomorskiego (5), warmińsko-mazurskiego (3), małopolskiego (3), lubelskiego (2) i opolskiego (2).

Z przykrością informujemy o śmierci 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 69-K Zgierz, 54-K Konin, 62-K Wrocław (mieszkanka woj. wielkopolskiego), 76-K Toruń, 73-K Wrocław (mieszkanka woj. opolskiego), 69-K i 58-K Bydgoszcz, 94-K Grudziądz. - podało MZ w oficjalnym komunikacie.

Łącznie w Polsce mamy już 17 062 przypadków zarażenia koronawirusem. 847 to przypadki śmiertelne.

Koronawirus na świecie. Aktualna mapa zakażeń

Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i świata. Najważniejsze liczby dotyczące koronawirusa zebrane w jednym miejscu. Mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić