Ale wypalił o PiS! "Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija"

33

Piotr Zgorzelski z PSL odwiedził Radio ZET, a przy okazji audycji mówił choćby o tym, że ludowcy "rosną w siłę i jadą do przodu". Dosadnie nawiązał również do Prawa i Sprawiedliwości. W kontekście partii rządzącej mówił o przemijaniu.

Ale wypalił o PiS! "Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija"
Jarosław Kaczyński, Piotr Zgorzelski (Getty Images, Radio ZET)

Na antenie Radia ZET Piotr Zgorzelski ocenił, że "wybory (parlamentarne - dop. red.) nie będą uczciwe". Jednocześnie wyjaśnił, że "jest za dużo przewag". - Ale damy radę, przekroczymy próg, wygramy i zrobimy porządek - zapowiedział polityk PiS.

PiS? Wszystko przemija, nawet najdłuższa żmija (...). Rozważamy wszystkie scenariusze. Najbardziej bliski jest ten, że startujemy sami. Drugi scenariusz – szersza formuła. Ostatni - mało prawdopodobny, ale także leży na stole, że idziemy jedną, wspólną listą - dodał Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu IX kadencji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: W TVP Info aż zamilkli. "Coś obrzydliwego"

Gość Bogdana Rymanowskiego mówił też, że były marszałek Senatu Stanisław Karczewski "podobno jeździ już po Polsce, by odpokutować to, że oddał z kolegami Senat". A co Zgorzelski miał do powiedzenia o niezależnych kandydatach?

Liczymy się z ryzykiem, że PiS będzie takie szczury wstawiał - zaznaczył.

Piotr Zgorzelski o ludowcach

W trakcie audycji "Gość Radia ZET" Piotr Zgorzelski podkreślał, że ludowcy "rosną w siłę i jadą do przodu". - Dziś wygra się wtedy, kiedy sięgnie się po 2 segmenty wyborców: niezdecydowani i tam należy łowić, a drugi to ci, którzy nie chodzą na wybory. Wszystko inne jest tak obudowane w bańkach, że nie ma o czym gadać - mówił.

Gdyby dziś odbyły się wybory, to w Senacie mamy 65 mandatów, a w Sejmie rządzimy. Taka dziś prawda - dodawał.

Piotr Zgorzelski został też zapytany o stanowisko Marka Sawickiego. W wywiadzie dla "Do Rzeczy" nie wykluczył on koalicji PSL z PiS.

Oj Marek, Marek, taki doświadczony polityk, a czasem zdarza się o jeden most za daleko - podsumował Zgorzelski.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić