Kosma Szczepaniak| 

Aleksander Kwaśniewski zostanie aktorem. Zagra w głośnej produkcji filmowej

15

Ruszyły zdjęcia do filmu "Mój dług", który będzie opowiedzianą na historię przedstawioną w głośnym filmie z lat 90. Jednym z aktorów produkcji będzie były prezydent RP, Aleksander Kwaśniewski. Kogo zagra i kiedy można spodziewać się premiery filmu?

Aleksander Kwaśniewski zostanie aktorem. Zagra w głośnej produkcji filmowej
Aleksander Kwaśniewski weźmie udział w głośnej produkcji filmowej (Getty Images, Gabriele Fromm)

Film "Dług" pojawił się w Polsce w 1999 roku. Była to jedna z najgłośniejszych produkcji, która przedstawiała historię Artura Brylińskiego oraz Stanisława Sikory. Ta dwójka polskich biznesmenów terroryzowana i zastraszana przez Grzegorza Gmitrzaka dokonała jego brutalnego morderstwa, za co skazani zostali na 25 lat więzienia.

Film był wielokrotnie nagradzany. Doceniony został w Polsce między innymi podczas 24. festiwalu polskich filmów fabularnych w Gdynii czy przez Polską Akademią Filmową otrzymując Orła dla najlepszego filmu. "Dług" uznanie zyskał również za granicą, na międzynarodowym festiwalu filmowym w Filadelfii nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymał Krzysztof Krauze.

Ruszyły zdjęcia. W obsadzie były prezydent

Historia opowiedziana na nowo. Film otrzymał nazwę "Mój dług" i będzie zawierał przede wszystkim wątek życia więziennego opowiedziany z perspektywy samego skazanego, Stanisława Sikory. Jest on współproducentem oraz współscenarzystą tej produkcji.

Chcę opowiedzieć na nowo tę historię, bo to będzie mój "Dług". To będzie historia na nowo opowiedziana, ale zostanie też, przede wszystkim, pokazany wątek więzienia. Nie zabraknie tutaj brutalnej więziennej rzeczywistości - mówi Sikora.

Główną rolę w filmie otrzymał młody aktor, Bartosz Sak. Na scenie pojawią się również znane osobistości, takie jak Piotr Stramowski, Olga Bołądź, Piotr Polk, Jacek Lenartowicz czy Maria Pakulnis.

Swój udział w produkcji będzie miał także Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent zagra w filmie samego siebie. 5 grudnia 2005 roku polityk ułaskawił Sikorę, który odsiadywał wyrok 25 lat więzienia. Premiera filmu planowana jest na styczeń 2021 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić