o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Aleksander Łukaszenka oskarża świat o wykorzystanie pandemii do wzbogacenia się

166
Podziel się

Białoruś jako jeden z niewielu krajów w Europie nie wprowadziła żadnych środków ostrożności w związku z koronawirusem. Pomimo to przypadków zakażeń i ofiar śmiertelnych jest bardzo mało. Prezydent Aleksander Łukaszenka skomentował tę sytuację.

Aleksander Łukaszenka o pandemii koronawirusa
Aleksander Łukaszenka o pandemii koronawirusa (Getty Images)
bDgFVVyt

Aleksander Łukaszenka oskarżył światowe mocarstwa o wykorzystanie pandemii koronawirusa. Stwierdził, że ogólnoświatowa panika, kwarantanna oraz rygorystyczne środki ostrożności służyły tylko zgarnięciu "miliardów dolarów do kieszeni".

Koronawirus wprowadził całą planetę w stan psychozy. I pewnie sam to zauważyłeś. Jest tak samo jak zawsze: po świńskiej grypie, ptasiej grypie, SARS… dzisiaj mamy do czynienia z kolejną pandemią, kolejnym zapaleniem płuc, tylko w nowej formie. Pamiętaj, kto w przeszłości korzystał z tych sytuacji, kto włożył miliardy do kieszeni - powiedział Łukaszenka, rozmawiając w sobotę z urzędnikami z obwodu mohylewskiego.

bDgFVVyv

Białoruś jest jednym z niewielu krajów, który nie zareagował na koronawirusa. W kraju nie wprowadzono ograniczeń ani specjalnych przepisów. Szkoły, sklepy, restauracje i inne udogodnienia pozostały otwarte. Prezydent posunął się nawet do kontrowersyjnych stwierdzeń, że nowego wirusa można pozbyć się za pomocą wódki i wygrzewaniu się w saunie.

Zobacz takze: Białoruś. Sytuacja jest krytyczna. Przybywa zarażonych, a Łukaszenka idzie w zaparte

Pomimo to Białoruś odnotowała małą liczbę zgonów i zakażeń. Wszystkich przypadków jest 48 630 i tylko 269 ofiar śmiertelnych. Dla porównania w Polsce na 26 249 zakażeń jest aż 1155 ofiar śmiertelnych.

bDgFVVyB

Białoruski prezydent stwierdził, że koronawirus przysłużył się najbogatszym ludziom i wielkim mocarstwom. Według niego wywołanie paniki miało im pomóc w zdobyciu gigantycznych sum. W tym tygodniu Institute for Policy Studies z siedzibą w Waszyngtonie ogłosił, że od połowy marca w samych Stanach Zjednoczonych miliarderzy dodali do swoich fortun 565 miliardów dolarów. Ich majątki wzrosły w tym czasie o 19 procent. W tym samym czasie 39 milionów Amerykanów złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych.

bDgFVVyW
KOMENTARZE
(166)
Albin
5 miesięcy temu
To można jeszcze mówić prawdę w sieci ??? Jestem w szoku że głos Łukaszenki się w ogóle przebił . 100 % racji nic dodać nic ująć
Polak
5 miesięcy temu
Facet ma racje Chyba bedzie na Białoruś emigrować Bo tu zniewolenie
sgd
5 miesięcy temu
A niedawno pisaliście o krytycznej sytuacji na Białorusi. Teraz okazuje się, że jednak jest dobrze?
bDgFVVyX
normalny
5 miesięcy temu
Brawo ŁUKASZENKA ,zarobią krocie nieliczni na KORONAWIRUSIE a ludzie umierali i będą umierać
Polak
5 miesięcy temu
Dziwna rzecz, po każdym kryzysie bogaci są bogatsi a biedni jeszcze biedniejsi,Łukaszenka jest im solą w oku, bo tylko dzięki Niemu grupa Bilderberg nie pożarła jeszcze Białorusi, tak jak Ukrainę,Polskę i inne kraje europy środkowej i wschodniej.Jesteśmy teraz niewolnikami we własnych krajach.
Najnowsze komentarze (166)
c5v
2 miesiące temu
I tu ma rację.
Zuba22222
2 miesiące temu
1000% racji.
robert
3 miesiące temu
Dawno nie bylo kryzysu gosp. i nie chciał "skurczybyk" najdejść ..... Poczytajcie opracowania analityczne pana o nazwisku Martin Asrmstrong ktorego sluzby USA wsadzily na wiele lat do wiezienia za opracowanie na podstawie danych statystycznych, przeplywow pienieznych dokladnie kiedy mialy pojawiac sie kolejne tzw "kryzysy", wsadzili go za to do więzienia. Fakty sa takie ze najbogatsi tego swiata, ba, po prostu ludzie ktorzy maja pieniadze najmocniej się obławiają w czasach kryzysu bo mają ogromne ilosci gotówki to jest dla nich gigantyczna wyprzedaż jak ludzie bankrutują i muszą sprzedawać biznesy, nieruchomości za bezcen .... Istne żerowisko dla rekinów tego świata. Zjawisko cykliczne bylo jest i będzie, średnio co ok 10 lat. po 2008 jakos nie chcial ten kryzys nadejść wiec został wywołany .....
gość
5 miesięcy temu
Największy macher wytyka wzbogacanie innym???!!!
Kol
5 miesięcy temu
Dużo Polaków stara się o wyjazd na Białoruś na kilka lat
1968
5 miesięcy temu
Cała prawda i tylko prawda
Angela1234
5 miesięcy temu
Na Bialorusi wpisuja w akt zgonu stan faktyczny na co kto umarl.W przeciwienstwie do Polski wszyscy umieraja na covid-19
JaktoPl
5 miesięcy temu
Bzdura czytałem że on sam zakazał wpisywania jako skutek śmierci Covit19 dobrego jak spojrzeć na ilość dziennych zakażeń to praktycznie dzień w dzień jest 950 nowych przypadków jakby ktoś zakazał o wpisywaniu większej liczby.
bDgFVVyP
david
5 miesięcy temu
pokażcie te stosy ciał zmarłych na coronagówno w szwecji i białorusi , niech jakas telewizja to pokaże
Polak
5 miesięcy temu
Dziwna rzecz, po każdym kryzysie bogaci są bogatsi a biedni jeszcze biedniejsi,Łukaszenka jest im solą w oku, bo tylko dzięki Niemu grupa Bilderberg nie pożarła jeszcze Białorusi, tak jak Ukrainę,Polskę i inne kraje europy środkowej i wschodniej.Jesteśmy teraz niewolnikami we własnych krajach.
VIR
5 miesięcy temu
TO MANEWRY USA
Answer
5 miesięcy temu
Czyli 2 tygodnie temu kłamaliście jak z nut. Wniosek może być tylko jeden: kłamaliście, kłamiecie i będziecie kłamać, bo za to wam płacą.
Dora
5 miesięcy temu
„Dziennikarz” jak to w MSM , przesiąkniety propagandą pandemi. Większość z nich zapomniała czym jest prawdziwe dziennikarstwo, doszukiwanie się prawdy , kwestionowanie , stawianie niewygodnych pytań....oj szkoda , większość zatraciła sie za parę srebrników...powinni zmienić nazwę zawodu. Propagańdzista a nie dziennikarz . Ten zawód jest juz na wymarciu.
TURYSTA
5 miesięcy temu
SZWECJA I BIAŁORUŚ DWA WOLNE KRAJE W EUROPIE?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić