Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Białoruś. Prezydent twierdzi, że wódka i sauna to sposób na koronawirusa

211
Podziel się:

Kiedy na całym świecie wprowadzane są stany zagrożenia, kwarantanny i ograniczenia w poruszaniu się, prezydent Białorusi zdecydował się na inną opcję. Jego zdaniem walkę z koronawirusem wygra się dzięki piciu wódki i wygrzewaniu się w saunie.

Aleksander Łukaszenka, prezydent Białorusi, zalecił picie wódki i chodzenie do sauny. Wszystko to ma pomóc w walce z koronawirusem.
Aleksander Łukaszenka, prezydent Białorusi, zalecił picie wódki i chodzenie do sauny. Wszystko to ma pomóc w walce z koronawirusem. (YouTube, Krecio)

Na Białorusi mecze futbolu rozgrywane są normalnie, a prezydent gra w hokeja na lodzie. Nic nie zostało przełożone, a sklepy pozostają dalej otwarte. Zdaniem głowy państwa "sport jest najlepszym lekarstwem antywirusowym".

Białoruś. Prezydent odmawia pomocy. Twierdzi, że wódka i sauna pomogą w walce z koronawirusem

Co więcej, według Aleksandra Łukaszenki "lepiej umrzeć stojąc na nogach niż żyć na kolanach". To nie jedyne "mądre rady" kierowane do rodaków. Jak podaje "Sky News", w ubiegłym tygodniu zalecono picie 50 mililitrów wódki, żeby zwalczyć koronawirusa. Oczywiście, alkoholu nie można spożywać w pracy.

"Dobrym" rozwiązaniem jest również chodzenie do sauny, praca na polu i zjadanie śniadania o określonej porze - zdaniem Łukaszenki to recepta na zdrowie! Wszystkie zalecenia, które daje prezydent Białorusi, są niezgodne z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia, która mówi, że ograniczenie kontaktów jest priorytetowe, żeby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa.

Na Białorusi potwierdzono 86 przypadków koronawirusa - 29 osób zostało wyleczonych. Na razie nie odnotowano żadnych zgonów.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Polacy stworzyli wzór przyłbicy medycznej. Zainteresowanie ich przerosło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(211)
FINN
2 lata temu
prawdziwie radziecki człowiek i tak nie dowiemy się o tym kraju prawdy !!
kosciolowy
2 lata temu
i to jest prawdziwy prezdyent! Jako polak zazdrosze ze maja prezydenta .
pawq
2 lata temu
Z jednej strony to zabawne, ale z drugiej stony... Podał ktoś lepszy sposób?
Toler
2 lata temu
Pozbędzie się starych nie produktywnych. Kasa w Państwie z zasiłków emerytalnych zostanie. A on będzie miał czyste rączki.
vvVvv
2 lata temu
No, to jest normalny człowiek. Ma głęboko w d... Światową Organizację Zdrowia i może dlatego jeszcze nikt nie umarł. Zresztą żadnego zagrożenia nie ma. każdy normalny o tym wie - paniusiu Woźniak.
jaja
2 lata temu
pij wódkę, jedz śledzie, a nic ci nie bedzie
Alina
2 lata temu
Nie trzeba przedstawiac- geniusz wszechczasow- Prezydent Lukaszenka...
Wgw
2 lata temu
Czeski film. Nikt nic nie wie.
lll
2 lata temu
A co? Ma rozwalić kraj jak zachodni "geniusze" z powodu kilku kaszlących osób?! W Polsce jest ok 36 mln ludzi. Postanowiliśmy rozwalić całą gospodarkę bo parę tysięcy staruszków (którzy i tak umrą za parę lat) może umrzeć trochę wcześniej z powodu infekcji. SUPER MĄDRE postępowanie! Szkoda tylko, że nikt nie pomyślał co będzie z ludźmi młodymi i produktywnymi, którzy zostają bez pracy? Zasiłki przez następne pół roku? A myślicie, że na jesieni będzie inaczej? Nagle Bozia zamiast chorób ześle nam w listopadzie mannę i darmowe paliwo?!
Jarosław
2 lata temu
Każdy kraj ma tak mądrego przywódcę, jak mądrzy są obywatele, którzy go popierają.
RON
2 lata temu
I bardzo dobrze, ma WHO w głębokim poważaniu i jest to jak najbardziej prawidłowa postawa. Postawa oczywiście stojąca a nie ta preferowana przez aktualnego kukuńka i jego przybocznego bankowca, skutecznie przyciśniętych "sojuszniczym" butem do gleby.
Robert
2 lata temu
Hiszpania i Włochy ściśle respektują zalecenia WHO kilkadziesiat tysięcy zmarłych na Białorusi 26 wyleczonych nikt nie zmarł
KALINA
2 lata temu
GŁUPOTA GONI GŁUPOTĘ.GDYBY TO BYŁO TAKIE PROSTE.ALE TAM NIKOMU NA CZŁOWIEKU NIE ZALEŻY
kat
2 lata temu
Proste, zamknąć granice z tym"Państwem", zakazać lotów do i przez to państwo, odciąć całkowicie od możliwych kontaktów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić