Ależ zaskoczenie. Morawiecki na cenzurowanym u Rydzyka

78

W programie "Polski punkt widzenia" na antenie Telewizji Trwam o. Tadeusza Rydzyka, politolog Krzysztof Kawęcki poddaje w wątpliwość sens opierania strategii politycznej PiS na Mateuszu Morawieckim. Według niego, to był "poważny błąd polityczny".

Ależ zaskoczenie. Morawiecki na cenzurowanym u Rydzyka
Warszawa, 27.11.2023. Powołany na stanowisko premiera Mateusz Morawiecki (PAP, PAP/Paweł Supernak)

W poniedziałek, 27 listopada, zaprzysiężony został nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Praktycznie pewnym jest, że nie ma on jednak żadnych szans na uzyskanie poparcia ze strony większości parlamentarnej. Sytuację związaną z nowym gabinetem dotychczasowego premiera skomentowano w programie "Polski punkt widzenia" na antenie Telewizji Trwam.

Politolog, dr Krzysztof Kawęcki, w zdecydowanych słowach określił sytuację nowo zaprzysiężonego rządu. Według jego opinii, przed gabinetem Mateusza Morawieckiego nie ma przyszłości.

Możliwości są bardzo ograniczone – mówiąc delikatnie. Nie ma szans na pozytywne poparcie ze strony większości parlamentarnej. To było wiadome od samego początku - twierdzi Krzysztof Kawęcki, goszcząc w telewizji o. Tadeusza Rydzyka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Morawiecki podzielił się majątkiem. Kąśliwy głos z rządu

Politolog poświęcił sporo uwagi Mateuszowi Morawieckiemu. W jego opinii, ponowne postawienie go w roli szefa rządu to błąd ze strony kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.

Jest natomiast pytanie, czy wybór Mateusza Morawieckiego przez kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości jako osoby, która ma pokazać pewien nowy wizerunek, nowy obraz, był właściwym rozwiązaniem. Sądzę, że nie. To był poważny błąd polityczny (...) Prawo i Sprawiedliwość powinno po prostu pokazać Polakom dobry program, pewną strategię; powiedzieć, że będzie recenzentem rządu - twierdzi dr Kawęcki.

Politolog wytyka Morawieckiemu polityczne błędy

Dr Kawęcki uważa, że Morawiecki nie ustrzegł się w ostatnich latach wielu błędów. W jego ocenie, mają one poważny wpływ na postrzeganie jego wizerunku i ocenę działań politycznych.

Mateusz Morawiecki będzie kojarzył się z pewnymi zaniechaniami, jeśli chodzi o politykę rządu polskiego wobec Unii Europejskiej, z pewnymi błędami, które zostały popełnione, na co zwracali uwagę niektórzy politycy Zjednoczonej Prawicy, przede wszystkim z Suwerennej Polski. Jest jednak twarzą przegranych wyborów, chociaż oczywiście nie tylko on odpowiada za ten wynik (…). Rola Mateusza Morawieckiego, który do niedawna wydawał się być może najpoważniejszym kandydatem na prezydenta w zbliżających się wyborach (…), stoi pod dużym znakiem zapytania - twierdzi politolog.
Zobacz także: Polski punkt widzenia: dr Krzysztof Kawęcki (27.11.2023)
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić