aktualizacja 

Andrei Keller zlikwidowany. Doniesienia z Ukrainy

Ukraińskie siły ogłosiły kolejny sukces – tym razem żołnierzom udało się zlikwidować znanego rosyjskiego neonazistę. Był to Andrei Keller. Po sieci krążą zdjęcia, na których pozuje w otoczeniu hitlerowskich symboli.

Andrei Keller zlikwidowany. Doniesienia z Ukrainy
Andrei Keller był rosyjskim neonazistą. Został zlikwidowany przez Ukraińców (Twitter, @den_kazansky)

O śmierci Andreia Kellera poinformował Denis Kazański. Znany ukraiński dziennikarz napisał na Twitterze, że rosyjski neonazista zginął – a dokładniej: został zlikwidowany – w mieście Marjinka w rejonie pokrowskim obwodu donieckiego.

Nie żyje rosyjski neonazista. Zginął z rąk Ukraińców

Jak przypomniał Denis Kazański, do napaści na Ukrainę doszło między innymi pod pretekstem walki z "neonazistami" i ich ideologią, która rzekomo jest popularna na tym terytorium.

Tymczasem w rzeczywistości to ukraińscy żołnierze muszą walczyć z takimi wyznawcami ideologii Adolfa Hitlera, jak właśnie Andrei Keller.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wystąpił w programie u Sołowjowa. "Świat szaleństwa"
Rosyjski neonazista Andrei Keller zlikwidowany w Marjince. Pojechałem do Ukrainy, sprawdzić, jak idzie przeprowadzanie "dezanyfikacji" i znalazłem przykład. Ale jest istnieje pewien niuans – ironizował Denis Kazański, wskazując, że w Ukrainie naprawdę dochodzi do zabijania neonazistów, ale walczą oni po stronie okupanta (Twitter).

Obecność w Rosji takich osób, jak Andrei Keller nie jest niczym nowym. Z informacji opublikowanych przez niemiecki dziennik "Der Spiegel" wynika, że w Ukrainie walczą przynajmniej dwa ugrupowania, które wyznają skrajnie prawicowe ideologie: Rosyjski Legion Imperialny oraz grupa "Rusicz".

Członkowie tych rosyjskich ugrupowań są znani z wyjątkowego okrucieństwa wobec wrogich żołnierzy. Schwytanych Ukraińców poddają brutalnym torturom, w tym m.in. obcinaniu uszu czy wycinaniu na czole nazistowskich i słowiańskich symboli.

"Der Spiegel" przywołuje również fakt, że ci żołnierze znajdują upodobanie w fotografowaniu się na tle zamordowanych jeńców.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić