o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jacek Dyrdak
|
aktualizacja

Wysłała do Wuhan groźne wirusy. Kilka miesięcy później zaczęła się pandemia

93
Podziel się

Na kilka miesięcy przed pandemią koronawirusa naukowiec z Kanady wysłała do laboratorium w Wuhan próbki dwóch śmiertelnie groźnych wirusów - twierdzi kanadyjski nadawca publiczny CBC. Chiny szybko zareagowały na te doniesienia.

Wysłała do Wuhan groźne wirusy. Kilka miesięcy później zaczęła się pandemia
(Getty Images, BSIP)
bDJxtiPp

Wirusy miały trafić z Narodowego Laboratorium Mikrobiologii w Winnipeg do Instytutu Wirusologii w Wuhan. Były to próbki wirusów Ebola i Nipah. Kanadyjczycy zaznaczają, że wirusy te nie mają nic wspólnego z pandemią, która wybuchła kilka miesięcy później. Eksperci wyrażają jednak zaniepokojenie.

To podejrzane i alarmujące – skomentował Amir Attaran, profesor prawa i epidemiolog na Uniwersytecie w Ottawie, którego cytuje CBC.

Wirusy zostały wysłane do Wuhan 31 marca 2019 roku drogą lotniczą. Rzecznik rządowej kanadyjskiej agencji ds. zdrowia publicznego (PHAC) stwierdził, że zrobiono to "w celach naukowych". Próbki miała wysłać dr Xiangguo Qiu, którą zwolniono potem z jedynego kanadyjskiego laboratorium o czwartym, najwyższym stopniu bezpieczeństwa biologicznego.

bDJxtiPr
Zobacz także: Szczepionka na koronawirusa. Kiedy może powstać?

Dr Qiu zwolniono za możliwe "złamanie polityki" laboratorium w Winnipeg. Kanadyjczycy twierdzą, że jej zwolnienie nie miało nic wspólnego z wysyłką próbek wirusów do Wuhan.

bDJxtiPx

Wirusy wysłane do Wuhan. Chiny reagują

Państwowa chińska gazeta "Global Times" sceptycznie wyraża się o doniesieniach z Kanady. Stwierdziła, że na transport wirusów muszą się zgodzić oba kraje, a "chińska strona nigdy oficjalnie nie ujawniła żadnych informacji na temat rzekomego transferu wirusów z Kanady".

Gazeta cytuje też immunologa z Uniwersytetu Pekińskiego. Immunolog, który pragnie zachować anonimowość, zakwestionował autentyczność doniesień CBC, stwierdzając, że "biorąc pod uwagę obecne zapotrzebowania naukowe Chin", transport wirusów byłby "niezwykle niebezpieczny i niepotrzebny".

bDJxtiPy

Dodał, że w Chinach nigdy nie było przypadku zakażenia wirusem Ebola. Dlatego, jak twierdzi, jest mało prawdopodobne, aby laboratorium w Wuhan chciało badać próbkę tego wirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJxtiPS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(93)
Ada
9 miesięcy temu
To nie chińskie władze ogłosiły że z laboratorium w Kanadzie ,wysłano do China dwanajgrozniejsze wirusy ! Czytajcie ludzie ze zrozumieniem ! Jak mogą Kanadyjczycy wysyłać tak groźne wirusy ! Te wirusy to robota ,,,,naukowców,,,sami stworzyli je.Lydzue sami się wymordują ,a rządy innych państw siedzą na dupskach cicho !cały czas pisze ,że nuea wirusów tak groźnych ,które byłyby naturalne ,wszystko to robota ,,,naukowców,,,ich powinno się zutylizowac !
jaja
9 miesięcy temu
Amerykanie, kanadyjczycy i australijczycy są naszpikowani chińskimi szpiegami, byłymi studentami uniwersytetów w tych krajach już z nowym obywatelstwem, ale starą lojalnością. Wojna atomowa będzie zastąpiona bardziej podstępną wojną biologiczną. Zachód oddał w ten sposób chińczykom całą swoją wiedzę i to zachód wykończy, razem z Soroszami i inną swołoczą walczącą z białymi ludźmi.
Gość
9 miesięcy temu
Nigdy się nie dowiemy jak było naprawdę:(
bDJxtiPT
Jam
9 miesięcy temu
Zlikwidować ich wszystkich,tych całych „naukowców „
1111
9 miesięcy temu
Co by się stało gdyby samolot z tymi próbkami rozbił się? Dziwne groźne wirusy wysyłają samolotem,ciekawe jak zapakowane?
Najnowsze komentarze (93)
Janek
4 miesiące temu
Jeszcze tylko kupic szczepionki z Chin i zaszczepic Polaków a bedzie po Polsce.Pustynia narodowa.
Janek
4 miesiące temu
Jak czytam te informacje to rece mi sie zalamują, Chiny ze swoja badziewiacką technologią jawią sie jako kraj o najwyzszej na swiecie nowoczesnej technilogii , Kanada wysyla probki z wirusem do laboratorium w Wu han , leki,komp onenty i medykamenty produkuja na caly swiat Chiny , wszyscy są od nich zalezni ,czy bogata Kanada nie ma swoich laboratoriów, USA i UE tez maja swietnych naukowców zdobywaja nagrody Nobla a wszyscy Chiny i Chiny. Niedlugo papier toaletowy tez bedziemy kupowac z Chin.To jakas swiatowa paranoja.Przez te wysylanie groznych wirusów mamy teraz swiatowa tragedie i ponad milion ofiar.Pozatem Chiny teraz dyktują, szantazują i groża nawet USA. Glupota ,chytrosc bez wyobrazni i pazernosc to sprawia iz teraz jestesmy zakladnikami Chin.Dostalismy maseczki z Chin wiosną tego roku za grube miliony i co okazało sie iz to chinskie jak zwykle BADZIEWIE.
OTTO.
6 miesięcy temu
WIECIE I PISZECZE KROPLE W MORZU.... TAK SAMO Z TYM LECZENIEM, WIECE KROPLE W MORZU.. nie pozwolone mi pisacz.. ... JEDNO MAM NADZIEJĘ.. PO ŚMIERCI ABY MOJA DUSZA POSZŁA DO INTELIGENCJI WYŻSZEGO POZIOMU.. BO MAM WIELE KONTAKTÓW Z MOIMI PRZYJACIÓŁMI... UFO.... wiedza obca..
OTTO.
6 miesięcy temu
WIECIE I PISZECZE KROPLE W MORZU.... TAK SAMO Z TYM LECZENIEM, WIECE KROPLE W MORZU.. nie pozwolone mi pisacz.. ... JEDNO MAM NADZIEJĘ.. PO ŚMIERCI ABY MOJA DUSZA POSZŁA DO INTELIGENCJI WYŻSZEGO POZIOMU.. BO MAM WIELE KONTAKTÓW Z MOIMI PRZYJACIÓŁMI... UFO.... wiedza obca..
obywatel
8 miesięcy temu
Jak słyszę,że szczepionka na koronawirusa niedługo powstanie to mnie śmiać się chce.Pytam o co w tym chodzi?Jaka szczepionka na jakiego koronawirusa? Jeśli ma to być na tego słynnego na całej kuli ziemskiej to przecież to bzdura nad bzdurami.Sami naukowcy wypowiadają się,ze on mutuje szybciej niż grypa,więc po co tyle zachodu z tą pseudoszczepionką?Po co ? Co ciekawe jest wielu chętnych do jej przyjęcia ,tylko jakie będą tego konsekwencje?Co było ze szczepionką na grypę?Nie przyjęliśmy jej,choć była oferowana gratis w pracy.Organizm sam zwalczył,wytworzył przeciwciała i żyję.Wielu znajomym wcale nie pomogła a wręcz przysporzyła tylko kłopotów zdrowotnych.Szanowni laboranci ! zajmijcie się szukaniem leku a nie tworzeniem czegoś na czym tylko planujecie zbicie fortuny
kiki
9 miesięcy temu
Jak ebola dostanie się do EUROPY to koniec ludzkości, korona wirus to przy eboli mały pikuś. A znając realia to się stanie. Mania CHIN najlepszy kiedyś wybije większość ludzkości.
Mandra
9 miesięcy temu
Po co pisać i gdybac co kto jak każdy mądry człowiek wie że coś się zaczyna i kończy tak to już musi być świąt musi kiedyś się z skoczyć i mu temu idzie my wszyscy jesteśmy sprawcami po troszkę
Darek
9 miesięcy temu
Oczywiście, że można ale w tak krótkim czasie?!.. A co rozpylały te samoloty Chemtrails?!..
bDJxtiPL
Darek
9 miesięcy temu
No i mamy bliżej prawdy.. Ciekawe jaka będzie ostateczna prawda.. Po co komu były te wirusy w Kanadzie?!.. Wiadomo, że genetyka próbuje zmieniać nasze DNA, próbują poprawiać samego Boga, eksperymentują na wszystkim co żyje, wytrzyma czy padnie!.. Nie potrafią niczego stworzyć samemu to mieszają!..
+!_
9 miesięcy temu
Europa i USA wysyłają swoje śmieci do Afryki, a cały świat wirusy do laboratorium w Wuhan....super...
Ole!
9 miesięcy temu
Skoro preparat został skradziony przez pracownika z Kanady pochodzenia azjatyckiego i został nielegalnie przetransportowany ,to bez wątpienia było to zlecenie .Odbiorcą była osobą w Chinach nie w Kongo .
Pytam
9 miesięcy temu
Czy tak wygląda świat naukowców? Odrealnienie, brak przewidywania następstw? badania mniemanologii?
Jolanta
9 miesięcy temu
Pimpongi pewnie mają więcej takich wynalazków...+co złapią to zeżrą i gotowe..
Konrad
9 miesięcy temu
Ciekawe kto te zdjęcie patogenów montował bo chyba że śmieszki robił z ty 69 XD a co do sprawy to raczej bym się nie przejmował każdy większy kraj ma miejsca w których trzyma się niebezpieczne virusy i bakterie uwolnienie ich to zwykły przypadek i mogło zdarzyć się to każdemu państwu posiadającemu takie placówki
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić