o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Andrzej Duda wygrał o włos. Są ostateczne wyniki wyborów prezydenckich w Polsce

141
Podziel się

Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiła ostateczne wyniki. Polacy zadecydowali, że przez kolejne 5 lat urząd prezydenta nadal będzie pełnił Andrzej Duda. Jak podsumowano II turę wyborów?

Andrzej Duda wygrał o włos. Są ostateczne wyniki wyborów prezydenckich w Polsce
PKW podsumowała II turę wyborów prezydenckich (Youtube) (Państwowa Komisja Wyborcza)
bEssZVAR

Wybory 2020: PKW podsumowuje II turę

Jak podała Państwowa Komisja Wyborcza w trakcie ostatniego ze spotkań, Andrzej Duda ostatecznie zdobył 51,3 procent głosów, a Rafał Trzaskowski – 48,97 procent. Na pierwszego kandydata głosowało 10 440 648 uczestników, a wspieranego przez KO – 10 018 263.

bEssZVAT

Sylwester Marciniak, przewodniczący PKW, podał, że łącznie oddano 20 636 635 głosów przy 30 268 460 uprawnionych. Wynika z tego, że w trakcie II tury wyborów prezydenckich frekwencja wyniosła 68,18 procent. 177 tys głosów uznano za nieważne.

Przewodniczący PKW potwierdził, że padł rekord frekwencji wyborów prezydenckich w XXI wieku. Jest to niemały sukces, ponieważ odbywały się one w okresie wakacyjnym oraz przy zagrożeniu spowodowanego pandemią COVID-19.

bEssZVAZ

Przewodniczący PKW potwierdził, że będzie miała miejsce uroczystość oficjalnego przekazania wyników wyborów. Odbędzie się ona we wtorek 21 lipca na Zamku Królewskim.

Zobacz także: Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Leszek Miller mówi o błędzie Trzaskowskiego. "Mógł z tego zrobić majstersztyk"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEssZVBu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(141)
wyborca pl
rok temu
A gdyby taką samą liczbą głosów wygrał Trzaskowski to tytuł artykułu by brzmiał: zdecydowana wygrana Trzaskowskiego.
Maro
rok temu
Brawo DUDA brawo TY
Jack
rok temu
Jakby nie wieś to nie miał byś co jeść
bEssZVBv
Ivv
rok temu
He, he, he, to zemsta Polski B za rządy SLD i PO, które nie zrobiły dla niej kompletnie nic, a tylko zmusiły całą młodzież do wyjazdu na saksy.
Marianna
rok temu
Nie o włos tylko o ponad 400.000 osób
Nie matematyk
rok temu
51,3+48,97= ?? Wg autorów tego artykułu 100! Po raz kolejny brak rzetelności i niedbalstwo. Wstyd
POPRAWKA
rok temu
skoro Trzaskowski dostał 48,97 to Duda 51,03
Paweł
rok temu
Polska pod rządami PO to trzeci świat by był a tego nie chcemt
Pawulon
rok temu
Nie ma co się spierać którego jest gorze a którego leszy...wszystiego jesteś Polakami a zachowujemy się jakby były dzieci Polski. Którego ma rację w sporze osądzi przyszlość...mam nadzieję,że niebawem znowu pójdziemy do wyborów i zagłosujemy na swoich reprezentantów do sejmu i senatu i że wszystkiego nabierze innego kształtu...Tymczasem patrzmy na ręce politykom i słuchajmy co mówią i co robią a swoje opinie budujmy na faktach
Azr
rok temu
Z PiS-em jest jak z muzyką disco polo niby nikt nie słucha ale w rzeczywistości na koncertach tłumy Nie wszystkie piosenki wpadaja w ucho ale większość tak I tak samo PiS nie są świeci ale też nie chcą źle dla ludzi A ludzie zawsze narzekali i będą narzekać kto by nie rzadził
pl.
rok temu
Cichym zwycięzcą wyborów jest Jacek Kurski, który uznał, że choć jego telewizję krytykuje już cały świat, to wciąż na krajowym podwórku pozostaje ona bardzo skuteczna. TVP nie zaskoczyła niczym nowym, po prostu konsekwentnie przedstawiała Trzaskowskiego jako zło wcielone. Do tego sięgała po retorykę antysemicką, antyniemiecką i homofobiczną, za każdym razem po to, by uderzyć w rywala Andrzeja Dudy.
Brawo Duda
rok temu
Brawo brawo i jeszcze raz brawo, możecie szczekać ujadać i wyć, wygrała demokracja, wygrali Polacy
Bob
rok temu
Słychać wycie znakomicie!!🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱🇵🇱💪💪💪
bEssZVBn
Ffhrd
rok temu
Jeśli Duda ma 51,3% to Trzaslowski 48,7% ktoś chyba liczć nie umie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić