Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Krzysztof Bosak komentuje wyniki wyborów. "Widać, że mieliśmy rację"

137

Polska żyje wyborami prezydenckimi i rezultatami sondażu exit poll. Wynika z nich, że nieznacznie wygrywa Andrzej Duda, który już świętuje sukces. - Ja jednak czekam na ostateczne wyniki - mówi Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Krzysztof Bosak komentuje wyniki wyborów. "Widać, że mieliśmy rację"
Krzysztof Bosak zabrał głos ws. wyników exit poll (PAP)

Krzysztof Bosak zakończył walkę o fotel prezydencki już w I turze. Z uwagą przyglądał się jednak temu, jak przebiegała druga odsłona wyborów.

Widziałem, że Andrzej Duda już dziękował jako wygrany. Ja jednak czekam na ostateczne wyniki. Bez względu jednak na to, kto wygra, widać już, że ja i Konfederacja mieliśmy rację. Obaj kandydaci są niemal identyczni. Zbliżony wiek i rodowód polityczny. Odzwierciedla to wstępny wynik wyborów - powiedział Bosak w rozmowie z Wirtualną Polską.

Sondaż exit poll IPSOS dla TVN, TVP i Polsatu mówi o tym, że Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. głosów. Według tego badania poparcie dla Rafała Trzaskowskiego wyniosło 49,6 proc.

Zobacz także: Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Przemówienie Rafała Trzaskowskiego. "Po pierwsze: wygramy"

Jak zdaniem Bosaka rozłożyły się głosy? - Myślę, że te głosy podzieliły się co najmniej na trzy grupy. Jedni zagłosowali na Andrzeja Dudę, drudzy na Rafała Trzaskowskiego, a trzeci oddali głos nieważny - przyznał polityk Konfederacji.

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy oficjalne wyniki?

Pierwszych informacji na temat wyników II tury wyborów prezydenckich dostarczył sondaż exit poll. Kolejne, szacunkowe rezultaty poznamy po publikacji badania late poll. Państwowa Komisja Wyborcza powinna ogłosić oficjalne wyniki w poniedziałek po południu lub we wtorek rano.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić