Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
HNM
|
aktualizacja

Andrzej Duda zawetował ustawę PiS. "Ma do tego konstytucyjne prawo"

53
Podziel się:

Andrzej Duda zawetował ustawę PiS. Sprawę skomentował m.in. rzecznik prasowy rządu.

Andrzej Duda zawetował ustawę PiS. "Ma do tego konstytucyjne prawo"
Andrzej Duda zawetował ustawę PiS. (Getty Images, Sergii Kharchenko)

Andrzej Duda postanowił zawetować ustawę PiS o działach administracji rządowej, podaje źródło Interia. W ustawie znajdowały się elementy, które od początku budziły sprzeciw głowy państwa.

M.in. wyodrębnienie nowych działów administracji rządowej czy centrum administracyjnego rządu, a także włączenie służby cywilnej do korpusu osób zajmujących stanowiska podsekretarza stanu. Wymienione elementy sprawiły, że prezydent postanowił zawetować ustawę.

Prezydent ma jednak do tego prawo. "Konstytucyjne prawo", o czym przypomniał rzecznik rządu Piotr Mueller.

Prawo weta jest konstytucyjnym uprawnieniem prezydenta. Pan Prezydent informował pana premiera o tym, że zamierza zastosować prawo weta. W najbliższym czasie planowane jest spotkanie, podczas którego mają być omówione zastrzeżenia. Jesteśmy otwarci na uwagi do nowego projektu ustawy - powiedział, cyt. przez Wirtualną Polskę.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(53)
PraPiaseczno
2 lata temu
Przeca to wszystko już było tak jak podatek cukrowy nazucony w latach 90 na polskie cukrownie. Nic nowego tylko pamięć krutka i brak kar dla sprzedawczyków kolaborantów i złodziej.
padwypad
2 lata temu
Jeśli ten pad ma honor i jest samodzielnie myślącym prezydentem , to powinien zawetować nową anty obywatelską ustawę pis o przymusowym przyjmowaniu mandatów przez obywateli, co jest wbrew Konstytucji i prawom obywatelskim!!!
Mr M
2 lata temu
PAD niech się nie kompromituje tylko podpisuje, po to tam siedzi.
JeM
2 lata temu
Gołota wraca do boksu, Duda do pracy... Świat staje na guowie. Jeszcze tylko zapanuje w Polsce prawo i sprawiedliwość i trzeba będzie iść się spowiadać...
osa,,,
2 lata temu
TRZEBA PAMIETAC ,ŻE W SEJMIE PIS MA WIEKSZOŚC DLATEGO PREZYDENT MUSI SZCZEGÓLNIE INTENSYWNIE SPRAWDZAC CO MA PODPISAĆ , NIE MOZE BYC ,ZE PRZEJDZIE WSZYSTKO CO PIS PODSUNIE POD REKE --DOBRE POSUNIECIE NIECH POPRACUJA NAD TYM , TRZEBA PAMIETAC ,ŻE NIE ZAWSZE PIS BEDZIE RZADZIŁ I DLATEGO USTAWY MUSZA BYC OBIEKTYWNE I NIKOGO NIE FAWORYZOWAC
Kulawikowa
2 lata temu
Niesamowite! On zna polską konstytucję?
antonina
2 lata temu
zwykła ustawka, aby mówiło się, jaki to niezależny
PGb sa
2 lata temu
Z takim dokumentem gdzie dane techniczne mówią jeden udział t o 5000głosów =50zł można iść do sądu najwyższego po spółkę akcyjną w sumie samo się nasuwa 5000 akcji to seria w udziale
Niepodzielny
2 lata temu
Ważniejszy był zapis psychiczny niż myślisz a po drugie to problem z siecią miałem
bbb
2 lata temu
Coś takiego . Zawetował ustawę . Nie pytał się o to wodza z Nowogrodzkiej?
babinicz
2 lata temu
Najwyższy priorytet wśród celów określonych przez amerykańskie siły lotnicze miała Moskwa i położone wokół niej bazy sowieckich bombowców strategicznych. Rosyjskiej stolicy przypisano 180 celów, w tym 12 lotnisk. Drugi w kolejności był Leningrad, czyli dzisiejszy Petersburg, w którym można naliczyć 140 celów. Ale Warszawa również miała stać się obiektem nalotów o poważnej skali. Amerykańskie dokumenty wyliczają 15 celów położonych w polskiej stolicy i jej bezpośrednim otoczeniu. Są to między innymi Ożarów Mazowiecki, Pruszków i Piastów. W samej Warszawie, oprócz lotnisk i centrów dowodzenia Amerykanie planowali przeprowadzić naloty również na "cel numer 275", czyli ludność cywilną. Które polskie miasta i lotniska miały zostać zbombardowane w czasie wojny z państwami Układu Warszawskiego? Wśród najważniejszych obiektów strategicznych znajdują się między innymi: Balice (lotnisko), Bydgoszcz (garnizon wojskowy, centrum dowodzenia), Dęblin (lotnisko i baza wojskowa), Katowice (dzielnica Wełnowiec), Łeba (port), Mirosławiec (baza lotnicza), Mościce (Zakłady Azotowe Tarnów), Mościska (przejście graniczne z ZSRR w Przemyślu), Mrągowo (baza wojskowa), Gliwice (zakłady wojskowe Bumar-Łabędy), Powidz (baza lotnicza), Poznań (lotniska Bednary, Krzesiny i Ławica, bazy wojskowe i węzły kolejowe), Świdnica (fabryki), Wicko Morskie (baza lotnicza), Wicewo (trudno określić, co miałoby być celem w tej pomorskie wsi, być może chodzi o zbieżność nazwy z Wickiem Morskim), Wałbrzych (fabryki, węzły kolejowe), Warka (najpewniej infrastruktura kolejowa), Warszawa (lotniska Okęcie, Bemowo, Modlin, bazy wojskowe i centra dowodzenia, węzły kolejowe, fabryki), Władysławowo (port), Włocławek (fabryki, elektrownia), Żarów (infrastruktura kolejowa). W sumie na ujawnionej liście celów ze scenariusza opracowanego przez SAC na wypadek III wojny światowej znajduje się około 1200 obiektów. Co ciekawe, nie tylko w Europie Środkowo-Wschodniej, lecz także w Chinach, co wskazuje na skalę konfliktu, jaki według USA groził światu pod koniec lat 50.
malkontent
2 lata temu
A. Duda zawetował ? dowcip dnia , zrobił to ,bo tak nakazał prezes .Ustawa nie może by,ć zatwierdzona , bo jeszcze trwają przepychanki przy kor, nie przy suto zastawionym stole , trzeba mieć czym straszyć ziobrystów .
niesamowite
2 lata temu
ma prawo...? ale numer.
Obywatel
2 lata temu
Ale jakoś podwyżek i nowych podatków nie zawetował. mA mówił że za jego kadencji podwyżek nie będzie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić