Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|
aktualizacja

Anna Fabijańska została najmłodszą profesor Politechniki Łódzkiej. Ma 39 lat

161
Podziel się:

39-letnia Anna Fabijańska została najmłodszym naukowcem z tytułem profesora na Politechnice Łódzkiej. Profesor informatyki zajmuje się przetwarzaniem i analizą obrazów cyfrowych, uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją. Tytuł naukowy nadał jej prezydent Andrzej Duda.

Anna Fabijańska została najmłodszą profesor Politechniki Łódzkiej. Ma 39 lat
Najmłodsza profesor Politechniki Łódzkiej Anna Fabijańska ma 39 lat (Polska Akademia Nauk)

Prof. Anna Fabijańska to najmłodsza osoba z tym tytułem na Politechnice Łódzkiej. Profesor nauk inżynieryjno-technicznych w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja pracuje w Instytucie Informatyki Stosowanej.

Anna Fabijańska uzyskała tytuł profesora w wieku 39 lat

Badaczka ukończyła informatykę na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Doktorat obroniła w 2007 roku. W 2013 roku uzyskała habilitację. Teraz tytuł profesora nadał Annie Fabijańskiej prezydent Andrzej Duda.

Prof. Fabijańska zajmuje się w głównej mierze przetwarzaniem i analizą cyfrowych obrazów. Specjalizuje się także w uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji, w tym w sieciach neuronowych i głębokim uczeniu. Jej prace koncentrują się na aplikacjach naukowych, przemysłowych i medycznych.

Prof. Anna Fabijańska prowadzi obecnie na Politechnice Łódzkiej przedmioty ze studentami takie jak "Podstawy programowania", "Serwery aplikacji WWW" czy "Przetwarzanie sygnałów i obrazów". Jest także promotorką i recenzjentką prac magisterskich oraz doktorskich.

39-letnia profesor jest członkiem Komitetu Informatyki PAN

Profesor Anna Fabijańska jest członkiem Komitetu Informatyki Polskiej Akademii Nauk. W latach 2016-2021 pełniła funkcję Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk. Była również stypendystką Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu dla wybitnych młodych naukowców w latach 2013-2016, stypendystką programu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w roku 2011 oraz kierownikiem grantu w ramach projektu Iuventus Plus w latach 2013-2015.

Obejrzyj także: Prof. dr hab. Jacek Gliński żegna 30-letnią laborantkę, która zmarła na Covid-19

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(161)
elo
3 tyg. temu
Kiedyś może zrobiło by to na mnie wrażenie. Teraz? Wiem, że ta cała nauka w Polsce to jedna wielka ściema. Widzieliście te "artykuły naukowe"? Widzieliście, że tam zawsze kilka nazwisk minimum? Tak jest, bo oni siebie dopisują jako autorów. Jak robisz doktorat, to musisz dopisać swojego "przełożonego", a także innych. Najczęściej jest tak, że część autorów to nawet raz nie przeczytało artykułu... Nie mówiąc o tym, że wyniki badań są wymyślane. Gdy poznałem to od środka to rzuciłem to wszystko otwierając swoją firmę. Nie będę uczestniczył w tym syfie. Śmieszne, że prowadzi tylko 3 przedmioty. Bycie recenzentem prac i promotorem to też zwykły obowiązek pracownika uczelni, co w tym nadzwyczajnego?! Piszecie takie bzdury, bo nie macie pojęcia...
Zbychu
miesiąc temu
Taki profesor to trochę lipny profesor...
Nicku
miesiąc temu
Tylko pogratulować
robi1970
miesiąc temu
Brawo.
Pozdro
2 miesiące temu
Big Data i Machine Learning, promocja A.I. Czeka nas cyfrowy zamordyzm, dlaczego? Dlatego, że dobre narzędzia w złych rękach dają negatywne efekty dla nas. Do czasu kiedy suweren nie zmądrzeje to idziemy w kierunku totalitarnym. Większość wyborców tego chce i myśli (tzn. tak im się wydaje, że myśli), że to jest dobre dla wszystkich :p Wpadamy w pułapkę powszechnej propagandy wrogości wobec ludzi z różnych sąsiednich państw w imię interesariuszy i ich zysków kryjących się za Oceanem Atlantyckim!
Roziu
2 miesiące temu
PAD = Łódź = profesorka LOL = ZSEM w Legnicy
kon
2 miesiące temu
Hmm. Rozumiem, że jest tu pomyłka redaktora. W wieku 24 lat doktorat? chyba magisterka szanowny Panie....
Krys
2 miesiące temu
Prezydent nie nadaje tytułu naukowego tylko wręcza nominację. Tytuły naukowe nadaje odpowiednią Rada d.s. stopni i tytułów naukowych.
Derek
2 miesiące temu
Ma 39 lat a wygląda na 59 lat
warszawianka
2 miesiące temu
Zdobywanie wiedzy i kształcenie się to piękna i ekscytująca przygoda. Jeszcze, właściwie niedawno, mogliśmy jedynie podziwiać lot ptaków,a dziś latamy w kosmos.Chyba ze cztery razy czytałam taką małą broszurkę o naszej wspaniałej noblistce Składowskiej. Dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla za osiągnięcia naukowe.Chyba jedyny taki przypadek w historii przyznawania nagrody Nobla. Byłam trzy razy usuwane ze szkoły średniej- fatalne oceny, gigantyczna absencja szkolna. Któregoś razu nie zerwałam się z lekcji bo już było za późno i do klasy na zastępstwo wszedł nieznany mi nauczyciel. W formie akademickiego wykładu zaczął mówić o nauce. Do końca lekcji słuchałam go z zapartym tchem. Po dwóch latach byłam już studentką na UW.
Obserwator
2 miesiące temu
Tytuł od dudy chyba nie każdy by przyjął?
Bogusłw
2 miesiące temu
moje gratulucje, obcy strażak na emeryturze . buziaki. pozdrawiam. Ps. mam kochana żonę i dwoje dorosłych dzieci. gratuluję profesora.
asdasdas
2 miesiące temu
ile familii siedzi już na tej uczelni?? znajomy rektor pyta
junmars
2 miesiące temu
Tak sporo osób zazdrości nauczycielom bo pensum "tylko" 18 h tygodniowo a nauczyciele akademiccy (wykładowcy) mają 8! które mogą odbębnić 2 dni w tygodniu i jeszcze więcej "wakacji" . I ta niby ich w większości przypadków praca pseudo naukowa, bo faktycznie coś do nauki to może wnosi 10%.Konferencje sympozja w najatrakcyjniejszych zakątkach za friko Na początku zanim zrobią doktorat maja trudniej ale potem to już eldorado. Coś tam piszą, coś tam publikują na zasadzie ty przyklaśniesz mojemu ja twojemu. Bo tego nikt nie czyta, poza zainteresowanymi, choć tez nie zawsze. NO i granty, z tym jest tak samo. pracuje się na zasadzie sztuka dla sztuki. I na adiunkcie na początek zarobki już 4 k na rękę
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić