Zaginął znany profesor. To wykładowca na UAM

145

Zaginął prof. Roman Dziergwa wykładowca Wydziału Neofilologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 65-latek miał wyjechać na konferencję naukową do Włoch, jednak tam nie dotarł. Od 24 lipca nie kontaktował się z rodziną.

Zaginął znany profesor. To wykładowca na UAM
Zaginął prof. Roman Dziergwa. (Facebook)

W sobotę 24 lipca profesor Roman Dziergwa poinformował bliskich, że wyjeżdża na konferencję naukową do Włoch. Od tego dnia nie nawiązał już więcej kontaktu z rodziną. W poszukiwania mężczyzny zaangażował się poznański uniwersytet, na którym wykładał prof. Roman Dziergwa.

Do wskazanego miejsca również nie dotarł. Miał jechać pociągiem przez Wrocław, Wiedeń, Rzym. W Wiedniu mógł się wybrać na zwiedzanie miasta, ponieważ miał tam kilkugodzinny pobyt - czytamy na facebookowym profilu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

65-letniego wykładowcy szuka również poznańska policja. Zaginiony jest szczupłej budowy ciała, ma ok. 186 cm wzrostu. Często nosi czapkę z daszkiem oraz granatową, cienką kurtkę.

Wszystkich, którzy znają jego aktualne miejsce pobytu, prosimy o kontakt z policjantami z Nowego Miasta pod numerem tel. 47 77 123 11/12 lub 112 - apeluje poznańska policja.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Spotkanie Tuska z radą ds. COVID-19. „Zręczny krok”
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić