Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Słowa znanego profesora budzą grozę. "Polska wymiera"

379
Podziel się:

Prof. Janusz Czapiński w najnowszym wywiadzie dla "Polityki" powiedział, że "Polska wymiera". W kraju jest coraz mniej obywateli, co jak podkreśla profesor, jest o wiele większym zmartwieniem niż polityka PiS.

Słowa znanego profesora budzą grozę. "Polska wymiera"
- Polska wymiera - stwierdził prof. Czapiński (PAP)

W rozmowie, którą przeprowadził dla "Polityki" Jacek Żakowski, profesor Janusz Czapiński mówił o przyszłości Polski. Psycholog społeczny opowiedział tym, jak Polacy organizują sobie szczęście i jak wygląda sytuacja polityczna w kraju.

"Polska wymiera"

Profesor poruszył temat powrotu Donalda Tuska do PO. Jednak zauważył, że niesnaski polityczne nie powinny być najważniejszym zmartwieniem.

Ale PiS nie jest największym zagrożeniem dla Polski. Opozycja robi błąd, że tego nie mówi. Według tegorocznego spisu powszechnego ubyło nas półtora miliona - powiedział profesor dla "Polityki.

Słowa profesora potwierdzają dane GUS. Eksperci biją na alarm, ponieważ zwiększoną umieralność można tłumaczyć pandemią, ale trudno jest zrozumieć fatalne statystyki urodzeń. Te są najgorsze od czasów drugiej wojny światowej.

W Polsce w ciągu ostatniego roku rodziło się niewiele ponad 330 tys. dzieci. Efektem tego pogarszającego się stanu jest "wyludnianie" Polski. Polaków jest o 234 tys. mniej niż przed pandemią i ponad 400 tys. mniej niż dekadę temu.

Polska wymiera. I to będzie trudniej zatrzymać niż wszystkie aberracje PiS - skwitował profesor.
Zobacz także: 80 mln zł za zerwany kontrakt. Generał komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(379)
J23
3 miesiące temu
to właśnie ta polityka doprowadza do wymierania narodów
gran
8 miesięcy temu
Jeszcze przed dojściem Tuska do władzy wjechało sporo Osób. Za pierwszej kadencji Tuska również. Namawiał do powrotów ale spieprzył sprawę (i zakosił kasę z OFE). Za PIS o powrotach nie ma mowy, i nadal wyjeżdżają. Teraz clou: nie chodzi tylko o to, że nas ubywa. Istotnym jest, że wyjeżdają młodzi, którzy mają później dzieci w swych nowych krajach zamieszkania. A te dzieci z pewnościa nie wrócą. Bo po co? Do tego bajzlu, który zrobił PIS? Teraz jeszcze zabiorą nam kasę sprowadzając nas na pozycję pariasów. Zerowa skuteczność polityków. Pozdrowienia dla Maciory!
Seniorka
9 miesięcy temu
Ludzie umierają w szpitalach przez samotnośc, zaniedbanie. Zakaz odwiedzin bezprawiem, jak za komuny zakaz opuszczenia kraju. Przeszłam to! Wiem: rodzina nie moze byc z umierajacym w szpitalu niecovidowym. Neich tych , którzy zakazują odwiedzin, spotka samotność w szpitalu!!!
DO PREMIERA
9 miesięcy temu
System alimentacyjny LOBBY ALIMENTACYJNE od lat niszczy rodziny!!! 1, niewolnicy nie mają dzieci 2, jest walka z ojcem przez mops nawet z porządnymi ojcami i to systemowe przez feministki w mops 3, mops budują same patologie i statystyki ponieważ te panie z tego żyją, dla tego są ich etaty 4, alimenty powinny być na dzieci do 17 i starców po 65 roku życia a nie na zdrowych petentów i leni udających naukę w para uczelniach 5, rodzice nie mają wpływu na wychowanie dzieci, bezczelny gnojek może steroryzować rodzinę 6,szkoły trwają za długo nie długo każdy do biedronki będzie potrzebował mgr inz 6, młodzi nie mają tanich małych mieszkań na start 7, stabilność pracy jest za mała a umowy śmieciowe to kanibalizm społeczny 8, Niszczący socjal, są goście co 30 lat nie pracują i z mops się utrzymują a inni płacą wysokie podatki 9, nie 500+, nie te kupy 12+ i inne bo to kupi patologia tylko kwota wolna od podatku, tylko wolni ludzie wierzący że to od ich pracy zależy dobrobyt chcą mieć dzieci 10, sądy, komornicy, urzędy to zero odpowiedzialności za czyny, samowolka Wniosek Kompleksowy system; 1, szkoła podstawowa od 6 lat 2, szkoła podstawowa trwa 7 lat 3, szkoły średnie z zawodem, wszystkie też licea by młodzi mogli pracować 4, mature zdaje 1/3 5, szkoły wyższe dzienne placone przez Państwo w 100% ale młody kończąc je ma odrobić ich koszt przez kolejne 10-12lat 6, młodzi muszą mieć tanie małe mieszkania na start 7, stabilna praca z wypowiedzeniem na 3 mięs dla wszystkich 8, DZIECI MUSZĄ GWARANTOWAĆ DOBRĄ EMERYTURĘ BO INACZEJ RODZICE ICH NIE BĘDĄ CHCIELI Po co im zwyrodniały potomek co im pokaże środkowy palec i wyjedzie itp.....
Zeus6161
9 miesięcy temu
A dlaczego Polki np. w Anglii rodzą po 2-3 dzieci. Dlaczego np. sarna "przewidując" wrogość zimy rodzi od 1 do 3 młodych albo wstrzymuje rozwój płodu? O wszystkim decyduje poczucie bezpieczeństwa i możliwość odchowania potomstwa. Pisobolszewicka Polska tego bezpieczeństwa nie gwarantuje. To cała tajemnica Panie Profesorze. Instynkt przetrwania. Natura.
antykoncepcja
9 miesięcy temu
Ojtam, ojtam. Szwecja ma zbliżoną wielkość i jest ich około 10mln. Polska ma ponad 30mln, a powinno być 1/3. Mniej ludzi, to więcej zasobów do podziału. To lepsze życie, nie za miskę ryżu. To także lepsze perspektywy dla tych co są, to lepsze prawo, bo ludzie bardziej się szanują. Widać to było na dzikim zachodzie, gdzie ludzi było mało (pomijając paru tyfusuf) i do dziś choćby ilość radnych USA-Polska (chrabstwa/gminy) jest w proporcji 1 do 5. Problem w tym że korporacje i rząd (to też korpo) mają wtedy problem kasą, bo im zyski znacznie spadają, bo mniej łupów jest do podziału bo się muszą zabrać do roboty, bo muszą pracować lepiej. Dlatego wynajdują takie oto osoby, które opowiadają mówiąc delikatnie głupoty. Pytanie zasadnicze, czy ma się żyć lepiej Polakom, czy wybrańcom - prezesom i rządzącym??? Na naszych oczach działa doskonale mechanizm depopulacyjny, który włącza się u ludzi jak jest ich za dużo, a wskaźnikiem do tego jest jakość życia (porównanie przyrostów ludności Polska - USA). Ludzie to doskonale widzą i dlatego dzieci nie robią, bo nie chcą ich skazywać na wegetacje i marne życie. Tylko tak można rozbić piramidę finansową korporacji (choćby ZUS), gdzie wielu nowych pracuje na garstkę tych co byli wcześniej. Spadną ceny nieruchomości, a wzrosną płace, bo frajerów za minimum socjalne co miesiąc będzie coraz mniej. Teraz większość musi zapi....ć aby przeżyć, aby mieć gdzie mieszkać, bo m.in. ceny mieszkań są horrendalne, a podbijane i utrzymywane przez banki, ze względu na zarabianie na kredytach. Więcej mieszkań, to niższe ceny, to chude lata banków, ale kogo to. To także mniej spekulacji, bo każdy ma gdzie mieszkać, czyli znaczna poprawa warunków życia.
prof z TV
9 miesięcy temu
Około 10 i więcej lat temu ten profesor niemal codziennie mówił coś w TV. Takie niby zabawne opinie. Potem zniknął.
Mmm
9 miesięcy temu
Czy liczba urzędników też spada?
Mmm
9 miesięcy temu
To udało się PiS. Wytępić starych. Mniejsze kolejki do kas w sklepach.
Hehe!
9 miesięcy temu
Co za czasy! Trzeba zostać profesorem, żeby zobaczyć coś co dla przeciętnego obywatela jest oczywiste...
szary obywate...
9 miesięcy temu
za to jest wiecej ukrainców ktorzy ten kraj przejma gdy rosja zaanektuje ich
Wojciech
9 miesięcy temu
SOCJALIZM ZABIJA DZIETNOŚĆ! Im więcej emerytur, udogodnień tym mniej ludziom zależy na dzieciach i ich wychowaniu. Niewychowane dzieci są egocentryczne i nie chcą mieć dzieci. Amen. Rodzina jest po to żeby się wspierać. jeśli wspieranie przejmuje państwo to rodzina umiera.
Wojciech
9 miesięcy temu
SOCJALIZM ZABIJA DZIETNOŚĆ! Im więcej emerytur, udogodnień tym mniej ludziom zależy na dzieciach i ich wychowaniu. Niewychowane dzieci są egocentryczne i nie chcą mieć dzieci. Amen. Rodzina jest po to żeby się wspierać. jeśli wspieranie przejmuje państwo to rodzina umiera.
andrzejj
9 miesięcy temu
Naturalna selekcja
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić