Anna Komorowska dzwoniła do Agaty Dudy z prośbą. Tak się to skończyło

26

Anna Komorowska, a więc była pierwsza dama, nadal troszczy się o różne sprawy społeczne. Ostatnio małżonka Bronisława Komorowskiego pojawiła się na marszu w Warszawie. Przy tej okazji ujawniła, jakie ma relacje z Agatą Dudą.

Anna Komorowska dzwoniła do Agaty Dudy z prośbą. Tak się to skończyło
Anna Komorowska, Agata Duda (AKPA)

Anna Komorowska pierwszą damą była w latach 2010-2015. W tym okresie funkcję prezydenta Polski pełnił Bronisław Komorowski.

Choć od ośmiu lat Komorowska nie jest już prezydentową, to nadal zajmuje się sprawami społeczeństwa. Była zaangażowana w kwestię kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. Udzielała się też w temacie napływu uchodźców do Polski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: PiS przyznaje się do problemu z prezydentem. "Mam dużą obawę"

W niedzielę (4 czerwca) Anna Komorowska pojawiła się natomiast na marszu w Warszawie. O opinię na temat tego wydarzenia została zapytana przez Wirtualną Polskę.

99 proc. haseł, które można tutaj przeczytać, to są takie hasła, pod którymi każdy powinien się podpisać. Żeby się nie dać, by trzymać się razem, że nasz kraj, nie musi być taki jak widzimy w przekazach - mówiła otwarcie Anna Komorowska.

Małżonka Bronisława Komorowskiego usłyszała również pytanie o to, czy widzi jeszcze dla siebie polityczną rolę do wykonania. - Nie, to na pewno nie. Wsparcie, współuczestnictwo z innymi to jest, ale jest tyle przestrzeni dla młodszych, choć nigdy nie należy powiedzieć nigdy - dodała.

Anna Komorowska o relacjach z Agatą Dudą

Podczas rozmowy padło również pytanie o kontakt byłych pierwszych dam z małżonką prezydenta Andrzeja Dudy. Anna Komorowska stwierdziła, że w takich sytuacjach inicjatywa zawsze spoczywa na barkach małżonki obecnego prezydenta.

Tutaj z żadną się nie spotkałam. Raz dzwoniłam z pewną interwencją do pani Agaty Dudy, ale nie udało mi się przeprowadzić tego, na czym mi bardzo zależało. Nie tylko zresztą mnie, bo to nie była moja prywatna sprawa - podsumowała.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić